|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Практичне завдання №5MICROSOFT EXCEL Використання методики планування. Хід роботи:
* клітинки, відмічені зеленим кольором, містять формули з посиланням на інші листи робочої книги; * клітинки, відмічені жовтим кольором, містять формули, що використовують дані цього ж листа; * клітинки, відмічені жовтогарячим кольором, містять остаточні результати; * в білі клітинки дані будуть заноситися вручну.
- - виділити клітинку для рядка “Факт” по “Сумі реалізації(з ПДВ)”; - - перейти на лист “Доходи”; - - виділити стовпчик “Сума реалізації з ПДВ” натиснувши на його заголовку (J). Як результат, увесь стовпчик виділиться темним кольором; - - натиснути “Enter”; - - записати формулу “=СУММ(Доходи!J:J)”; * в результаті для даної клітинки буде створена наступна формула “=СУММ(Доходи!J:J)”, яку можна було б ввести з клавіатури; * запис Доходи!J:J означає, що дані беруться з листа “Доходи” по стовпчику J незалежно від кількості рядків, причому нечислові значення виключаються. - - аналогічно для клітинки “Сума закупки з ПДВ” створити формулу з посиланням на лист “Доходи”; - - для клітинки “Виробничі витрати” створити формулу з посиланням на лист “Витрати”; - - для клітинки “Зарплата” створити формулу з посиланням на лист “Розрахунок ЗП” на клітинку загальної суми “Нараховано всього”.
- - “ПДВ в сумі закупки” складає 20% від “Суми закупки з ПДВ” (=F6/6); - - “ПДВ в сумі реалізації” складає 20% від “Суми реалізації з ПДВ” (=В6/6); - - “ПДВ до сплати” – це різниця “ПДВ в сумі реалізації“ та “ПДВ в сумі закупки”.
- - поставити заплановані дані для “Суми закупки з ПДВ” та “Виробничих витрат” (наприклад, 40 000,00 та 1 500,00 відповідно); - - розрахувати суму реалізації за планом використовуючи заплановану суму закупки (=(F5+F5*націнка)*120%); - - розрахунки по ПДВ провести аналогічно рядку “Факт”.
- - перейти на лист “Штат” та виділити клітинку з загальною сумою; - - присвоїти ім’я “фонд_зарплати” цій клітинці (див. завдання №4); - - перейти на лист “Баланс”; - - для стовпчика “Зарплата” рядка “План” поставити посилання на щойно створену пойменовану клітинку (=фонд_зарплати); - - натиснути Enter.
- - вибрати необхідну клітинку (М6); - - вибрати пункт меню “ФорматÞУсловное форматирование...”; - - у вікні “Условное форматирование” вказати необхідні параметри для випадку прибутку<0, як показано на рис. нижче:
* для встановлення кольорів необхідно скористатися кнопкою “Формат...”.
- - попередньо присвоїти імена клітинкам F5, I5 та M5 відповідно “план_закупок”, “план_витрат” та “плановий_прибуток”; - - вибрати необхідну клітинку (М5); - - вибрати пункт меню “СервисÞПодбор параметра...”; - - у вікні “Подбор параметра” встановити значення та посилання на відповідні клітинки, так, як зображено на наступному малюнку:
* М5 – клітинка планового чистого прибутку; * 5000 – бажане значення чистого прибутку; * F5 – клітинка планової суми закупок з ПДВ.
- - вибрати пункт меню “СервисÞСценарии...”; - - у вікні “Диспетчер сценариев” натиснути кнопку “Добавить...”; - - у вікні “Добавление сценария” вказати ім’я нового сценарію та клітинки, які будуть змінюватися;
- - натиснути “Ок”; - - у вікні “Значения ячеек сценария” вказати значення, які будуть підставлятися у відповідні клітинки (сума закупки з ПДВ та виробничі витрати):
- - натиснути кнопку “Ок”; - - аналогічно створити ще два сценарія для будь-яких значень. * для підстановки підібраних у сценарії значень в таблицю, необхідно у вікні “Диспетчер сценариев” вибрати з переліку необхідний сценарій та натиснути “Вывести”: * для знищення створеного сценарію – натиснути кнопку “Удалить”; * для зміни існуючого сценарію – натиснути кнопку “Изменить...”.
- - вибрати пункт меню “СервисÞСценарии...”; - - у вікні “Диспетчер сценариев” натиснути кнопку “Отчет...”; - - встановити необхідні параметри у вікні “Отчет по сценарию” (тип – структура, клітинка результату – $М$5):
- - натиснути “Ок”. · як результат буде створений новий лист з звітом по сценаріях.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |