|
|||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Вправи на формування іншомовних граматичних навичок
Призначення і приклади вправ. ПРИКЛАД 1. Репродуктивні граматичні вправи. Вправи для формування граматичних навичок говоріння (2 етап в навчанні граматики). Для формування репродуктивних навичок важливим є наступне: · Наявність комунікативного завдання до виконання вправи, їх комунікативна спрямованість; · Багаторазове повторення ГЯ для формування фразового стереотипу і поступове його самостійне вживання у новому контексті (словосполучення, речення).
Репродуктивні граматичні вправи можна класифікувати за такими групами: 1. Вправи, які виконують під час ознайомлення з граматичним явищем або відразу після нього. їх виконують під безпосереднім контролем учителя, переважно у фронтальному режимі, із значною кількістю хорових повторювань. Матеріал для них уміщено в підручнику або надає вчитель, комунікативне завдання зазначено в інструкції до вправи.
Ø Комунікативність вправ умовна, однак вона наявна. Кожного разу на почутий стимул учні реагують лише одним реченням з визначеною граматичною структурою, що забезпечує інтенсивність і згодженність у часі тренувальної роботи. Замість того щоб сказати: повторіть за мною такі речення, учитель дає таку інструкцію: скажіть, що ви також робите (не робите) це в зазначений час. Ø Починати виконувати вправи цієї групи слід на тому уроці, на якому вводять граматичне явище, продовжувати на наступних, доки учні не навчаться безпомилково, швидко їх виконувати. Ø Вправи виконують у такій послідовності: v спочатку імітативні, v потім – вправи на підстановку (скажи, що ти або твій приятель робить це у який-небудь інший час або робить щось інше в цей час), v далі –вправи на розширення повідомлення (скажи, що ти або твій приятель зробив це та ще щось інше, і поясни, чому зробив), v після цього – вправи на трансформацію, коли задане речення учні перетворюють на заперечне або питальне (скажи, що ти або твої друзі не робите цього в зазначений час, або: Запитай, чому, коли, де, в який спосіб виконуються ці дії).
2. Вправи, для яких характерне послаблення контролюючої ролі вчителя. Під час їх виконання змінюються режими роботи: учні працюють у парах, у малих групах при вибірковому контролі вчителя. Пропонуючи вправу для виконання у парах, учитель повинен дати учням опори (смислові, мовні, підстановчі таблиці) для забезпечення її безпомилкового виконання. У цих вправах збільшується обсяг висловлювань, і учні будують висловлювання, що складаються з кількох речень (розкажи, що ти вчора робив після уроків і ввечері). Учитель повідомляє, скільки речень він хоче почути від учнів, подавши зразок виконання.
3. Вправи, які підпорядковано розвиткові різних видів мовленнєвої діяльності: говоріння, аудіювання, читання, письма. Вони повинні детермінувати вживання граматичної структури, яку слід засвоїти. Наприклад: Відрекомендуйте нашому гостю ваших однокласників. Розкажіть, де вони живуть, що полюбляють робити у вільний час, яку участь беруть в житті класу. Або: Напишіть листа вчителеві. Опишіть, як ви плануєте провести свої літні канікули. ПРИКЛАД 2. Рецептивні граматичні вправи. Основне призначення рецептивних граматичних вправ,зокрема при читанні це співвіднесеність граматичних індикаторів з їх граматичним значенням. При цьому необхідно знати граматичні формальні показники які виражають граматичне значення особи, способу, часу, форми, і інше, викликаний із довготривалої пам'яті, його зіставлення із структурою речення за формальними ознаками.
При виконанні граматичних вправ для формування рецептивних навичок необхідно: · показати структурну ознаку – формальний показник; · надати приклади на аналогічні за значенням граматичні структури, але відмінні за формальним показником. · найти в тексті (реченні) граматичне явище за формальними показниками, пояснити шляхом розмірковувань (вказуючи на закінчення, на вибір допоміжного дієслова у складному часі,на порядок слів, характер підмета - активний предмет та інше); · знайти в тексті речення із вказаним граматичним явищем за характерною для нього формальною ознакою і зробити узагальнення, тобто вивести правило; Приклади вправ на розпізнання та диференцією ГЯ пасивного мінімуму на рівні речення: Англійська мова. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |