|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Значення грибів у природі та житті людиниВідіграють важливу роль у кровообігу речовин у природі; Ферменти грибів використовують у різних галузях промисловості; Із аспергилу(чорної цвілі)отримують лимонну кислоту; Шапкові гриби використовують як продукти харчування; Також деякі гриби використовують у медицині (пеніцилін. Еклероція ріжків, галюциногени); Дріжджі Це особлива група грибів які не утворюють типового міцелію а існують у вигляді окремих здатних до брунькування клітин та їх колоній. Клітини дріжджів мікроскопічні найчастіше кулястої еліпсоподібної чи видовженої форми. Вони мають усі структури притаманні грибам. Найхарактерніший для дріжджів спосіб розмноження є брунькування. Починається з появи на поверхні клітини горбика, який збільшується а потім відділяється від матричної клітини.
Значення дріжджів Дріжджі мають велике практичне значення, як збудники спиртового бродіння, що супроводжується утворенням спирту та виділення вуглекислого газу. Їх особливість використовується у пивоварінні, виноробстві, випіканні хлібу.
Гриби паразити Вони поділяються на такі основні групи: Борошнисторосяні Трутовики Сажкові Ріжки
Борошнисторосяні – це група грибів паразитів. Грибниця у них у вигляді добре помітного борошнистого нальоту. Розвиваються на поверхні органів рослин. Вони прикріплюються присосками. Живляться за допомогою спеціальних виростів гаусторіїв, які проникають у тканини рослин і спричиняють руйнування фотосинтетичного апарату. Деякі види борошнисторосяних грибів викликають захворювання рослин. Трутовики – гриби які паразитують на деревах рослинах викликаючи гниль деревини, чим завдають значної шкоди лісовому господарству. Утворюють багаторічний міцелій що розвивається і функціонує в деревині живих чи мертвих стовбурів, коренів, пеньків, кущів. Певні види трутовиків є надзвичайно небезпечними і призводять до масової загибелі дерев. Сажкові – гриби паразитують на вищих, переважно трав’яних рослинах. Міцелій розвивається переважно в міжклітинниках і проникає в середину клітин рослини – хазяїна. Уражені частинки клітини здаються обвугленими, згодом вони руйнуються а міцелій гриба розпадається утворюючи масу сажноспор. Спори надійно захищені щільною оболонкою, що дає їм можливість зберігати життєдіяльність. Сажкові гриби завдають величезної шкоди сільському господарству. Ріжки – гриби паразити, які паразитують на культурних та дикорослих злаках. Ріжкові гриби утворені щільно сплетеними гіфами гриба. Зимують ріжки в ґрунті, а на весні на ніжках виростають кулясті голівки. Всередині голівки формуються дуже дрібні ниткоподібні спори, які легко переносяться повітряними течіями. Спори потрапляють на приймочки квіток жита, проростають у зав’язі і розвивають у ній міцелій.
Лишайники Це особлива група організмів тіло яких складається з двох компонентів гриба і водорості. Наука, що вивчає лишайників називається Ліхенологією. За своїм виглядом лишайники бувають: Накипні – мають вигляд тонкої чи товстої корочки, що щільно зрослася із субстратом на скелях, деревах, ґрунті. Листуваті – мають вигляд сплющеної листоподібної пластини, прикріпленої до субстрату пучками гіфів. Кущисті – мають вигляд кошика або звисаючої бороди. Слань лишайників може мати: сірувате, буре, зелене, жовте чи майже чорне забарвлення. Колір залежить від специфічних пігментів: солей заліза, вмісту і концентрації різних кислот. Лишайники як цілісний організм розмножуються вегетативно (частинками талому,чи спеціальними утвореннями Ізидіями та Соредіями. Ізидії – різноманітні за формою і розмірами вирости, на поверхносні слані які містять обидва компоненти лишайнику. Поширюються за допомогою вітру, води чи тварин. Соредії – дрібні, пилуваті частинки, які складаються з однієї двох чи кількох одноклітинних водоростей обплетених гіфами гриба. Формуються у середині слані, та звільняються після її розриву і розмножуються вітром. Кожен компонент лишайників може розвиватися самостійно. Найхарактерніша особливість лишайників це: невибагливість до умов існування.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |