|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Методика використання історичних портретів видатних українських особистостей під час вивчення теми київська Русь наприкінці Х-ХІ ст. у 7 класіОпрацювавши літературу з проблеми дослідження, вивчивши науковий добірок психологів, педагогів та методистів з історії, а також розглянувши нормативно-правову базу середньої освіти, нами був розроблений конспект уроку з теми «Культура Київської Русі наприкінці Х ст. — у першій половині ХІст.», який на практиці показує, які педагогічні умови естетичного виховання семикласників. Тема 2. Київська Русь наприкінці Х — у першій половині ХІ ст Урок № 9. Київська Русь за часів князя Ярослава Мудрого Мета: - навчальна: ознайомити учнів з умовами приходу до влади Ярослава Мудрого, зі змінами, що відбулися в Київській державі за часів його правління, дати оцінку діяльності князя для розвитку Давньоруської держави. - розвивальна: формувати вміння працювати самостійно з текстом, критично мислити, аналізувати, висловлювати власну думку. - виховна: виховувати почуття патріотизму, зацікавленість історією власного народу. Тип уроку: комбінований. Обладнання: Свідерський Ю. Ю, Ладиченко Т. В, Романишин н. Ю. Історія України: підруч. для 7 кл. — К.: Грамота, 2007; атлас «Історія України. 7 клас», ілюстрації до теми. Поняття: «міжусобна війна», «руська правда», «дуумвірат». Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть: - характеризувати політику Ярослава Мудрого - визначити значення політики Ярослава Мудрого - характеризувати Руську правду І. Організаційна частина уроку ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів ІІІ. Вивчення нового матеріалу План уроку 1.Перший дуумвірат 2.Прихід до влади Ярослава Мудрого 3. Політика Ярослава Мудрого IV. Закріплення нових знань учнів. V. Домашнє завдання Хід уроку
Отже, для забезпечення ефективності використання історичних постатей в процесі навчання історії необхідні такі педагогічні умови: - створення в класі історичної атмосфери; - звернення у виховній роботі з учнями до народних традицій та обрядів; - широке залучення учнів до самодіяльності, що несуть історичний матеріал, участі у конкурсах та олімпіадах історичного характеру; - взаємодія школи, сім'ї, позашкільних закладів, закладів культури, засобів масової інформації то ВИСНОВКИ Таким чином, підбиваючи підсумки проведеного дослідження можемо зробити наступні висновки: 1.Проаналізовано наукову педагогічну та методичну літературу з проблеми дослідження, що дає підстави констатувати, що на сучасному етапі розвитку вітчизняної методичної науки досить актуальною та складною методичною проблемою є вивчення історичних постатей для учнів підліткового віку. Особливе місце тут належить знайомству школярів з біографіями та мистецтва. 2.Визначено поняття історичних портретів,їх значення в навчанні історії. 3.При дослідженні та аналізі психолого-педагогічних умов використання історичних портретів виховання учнів основної школи в процесі навчання історії, засвідчило, щодо аналізу науково-методичної літератури та досвід провідних сучасний вчених і методистів, вчителів, ефективне вивчення даного матеріалу можливе тільки за відповідних методичних умов: - ретельній підготовці вчителя та учнів до занять; - застосуванні інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання; - використанні різних видів наочності та комп’ютерних технологій; - врахуванні вікових та психологічних особливостей учнів; - вдалому виборі форми та виду проведення занять; - Бо саме історичні твори,біографії політичних діячів допомагають учням засвоїти через образи моральний досвід суспільства, зрозуміти мотиви моральної поведінки людей в кожній конкретній ситуації, спонукають їх співпереживати висловлювати позицію. Учні відчувають такі почуття як любов, дивування красою героїчних вчинків, служіння своїй Батьківщині та обов’язок захистити її від ворогів, повага до праці творчих здобутків своїх предків, гордість за історичне минуле народу та його постійне прагнення до свободи та самовдосконалення. 4.Розроблено методику уроку використання історичних постатей під час вивчення теми «Київська держава наприкінці Х – першій половині ХІ століть» та проаналізовано навчально-методичний комплекс, який складається з таких компонентів, як підручник, хрестоматія, атлас, робочі зошити, книги для читання, дидактичні матеріали,наочні засоби навчання, збірники тестів для перевірки знань учнів з Історії України 7 класу, і має всі ключові засади для використання історичних портретів в процесі навчання історії.Отже,згідно поставленої мети і завдань дослідження, робота виконана. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |