|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Дати письмове визначення корекційно-педагогічній діяльності та її психолого-педагогічній сутностіТЕМА 1:Предмет, мета, та завдання курсу «Основи корекційної педагогіки». Мета корекційної педагогіки Основною метою корекційної педагогіки є соціальна реабілітація дітей з психічними і (або) фізичними порушеннями розвитку, послаблення або подолання їх психофізичних вад у процесі навчання і виховання з метою максимально можливого розвитку їх особистостей та підготовки до самостійного життя.
Перелічить завдання корекційної педагогіки. Вивчення сутності та закономірностей розвитку особистості дітей з психічними і (або) фізичними порушеннями; Удосконалення існуючих та розробка нових шляхів і засобів корекції порушень психофізичного розвитку у дітей та дорослих; Удосконалення змісту й методів корекційної роботи з дітьми при різних типах порушень психічного і (або) фізичного розвитку; Удосконалення типів і структури спеціальних освітніх закладів для дітей з психічними і (або) фізичними порушеннями; Розробка стандартів корекційної освіти для дітей з психічними і (або) фізичними порушеннями різного віку і різних ступенів виразності вади; Удосконалення форм і методів навчання і виховання дітей з психічними і (або) фізичними порушеннями.
Зв’язок корекційної педагогіки з іншими галузями наук.
ТЕМА 2: Класифікація порушень психофізичного розвитку та їх причини. Дати письмове визначення корекційно-педагогічній діяльності та її психолого-педагогічній сутності. Умовно корекційно-педагогічну діяльність можна поділити на три складових частини. Корекційне навчання - засвоєння знань про шляхи і засоби подолання недоліків психічного і фізичного розвитку та засвоєння способів застосування одержаних знань. Корекційне виховання - це виховання типологічних властивостей і якостей особистості, інваріативних предметній специфіці діяльності (пізнавальній, трудовій, естетичній), які дозволяють адаптуватись у соціальному середовищі. Корекційний розвиток - виправлення (подолання) недоліків розумового і фізичного розвитку, удосконалення психічних і фізичних функцій збереженої сенсорної сфери і нейродинамічних механізмів компенсації дефекту. Отже корекційно-педагогічна діяльність — це діяльність педагога, спрямована на подолання недоліків фізичного і психологічного розвитку дітей (підлітків) з метою максимально можливого розвитку їх особистостей та підготовки їх до майбутнього самостійного життя.
2.Розкрийте зміст поняття „ особи з обмеженими психофізичними можливостями (з порушеннями психофізичного розвитку, з обмеженими можливостями здоров'я та життєдіяльності)” Це особи, що мають фізичні і (або) психічні порушення, які відображаються на усьому її психофізичному розвитку і перешкоджають засвоєнню нею соціокультурного досвіду без спеціально створених умов та потребують корекції психофізичного розвитку.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |