|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Задача 12. Миронова К. Є. перебувала у зареєстрованому шлюбі з Давидовим ІМиронова К. Є. перебувала у зареєстрованому шлюбі з Давидовим І. Ф. чотири роки. Від шлюбу мають 3-річного сина. Оскільки дружина перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, все майно, набуте у шлюбі, було придбано за кошти чоловіка. Однак сімейне життя не склалося: чоловік почав зловживати спиртними напоями, а тому вона подала до суду позов про розірвання шлюбу та поділ майна. Яким чином має здійснюватися поділ майна подружжя? Чи підлягає врахуванню судом особистий внесок кожного з подружжя у майно? Література: [1;2;20;21;22;25;27;28;29;33;39;40;44;45;46;47]
Лекція 4. Виникнення батьківського правовідношення. Визначення походження дитини. - 2 год.
Поняття батьківського правовідношення. Визначення походження дитини від батьків, які перебувають у шлюбі. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі. Оспорювання материнства (батьківства).
Семінарське заняття. Тема 4. Виникнення батьківського правовідношення. Визначення походження дитини. 2 год. План 1. Підстави виникнення правовідносин між батьками та дітьми. 2. Визначення походження дитини від батьків, які перебувають у шлюбі. 3. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою. 4. Оспорювання батьківства, материнства.
Запитання для самоконтролю 1. Яке значення народження дитини як юридичного факту? 2. Що таке споріднення та які його види? У чому полягає значення споріднення? 3. Які види відносин виникають між батьками та дітьми? Які підстави їх виникнення?
Теми рефератів та доповідей: 1. Встановлення факту батьківства як підстава виникнення батьківського правовідношення. 2. Визначення походження дитини у разі штучного запліднення або імплантації ембріону.
Завдання для самостійної роботи 1. Зробіть моніторинг наукових та науково-практичних періодичних видань («Право України», «Держава і право», «Підприємництво, господарство і право» тощо) та зробіть перелік публікацій з теми семінарського заняття. Визначіть основні напрями наукових дискусій. Підготуйте 1-2 рецензії. 5. Опрацюйте Постанову Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» у частині, що стосується питань визначення батьківства, материнства. Література: [1;2;5;30;44;45]
Лекція 5. Права та обов’язки батьків та дітей. - 2 год.
Класифікація правовідносин батьків та дітей. Особисті немайнові правовідносини батьків та дітей. Правовідносини з приводу майна. Правовідносини з приводу утримання Позбавлення батьківських прав.
Семінарське заняття. Тема 5. Права та обов’язки батьків та дітей. 2 год.
План 1. Поняття та види особистих немайнових відносин батьків та дітей. 2. Позбавлення батьківських прав та поновлення у батьківських правах. Відібрання дитини від батьків без позбавлення батьківських прав. 3. Правовідносини батьків та дітей з приводу майна. 4. Права та обов’язки батьків та дітей щодо утримання.
Запитання для самоконтролю 1. Які особисті немайнові права дитини передбачені сучасним законодавством України? 2. Що таке право на відібрання малолітньої дитини? Яким чином воно реалізується? 3. Які підставі та правові наслідки позбавлення батьківських прав передбачені законодавством? 4. Коли застосовується відібрання дитини від батьків без позбавлення батьківських прав? У чому його сенс? 5. Хто може подати заяву про позбавлення/поновлення батьківських прав? Яким є порядок розгляду справ? 6. Які майнові правовідносини виникають між батьками та дітьми? Їх класифікація. 7. Яким чином відбувається розподіл майна між батьками та дітьми? 8. Яка існує презумпція щодо спірного майна? 9. Який порядок сплати батьками аліментів на дитину? 10. Як визначається розмір аліментів на дитину? 11. В якому випадку батьки мають нести додаткові витрати на дитину? 12. У яких випадках можливе стягнення аліментів за минулий час? Що таке ухилення від сплати аліментів? 13. Що таке заборгованість за аліментами? У чому особливості її стягнення та відмінність від стягнення аліментів за минулий час? 14. У яких випадках батьки зобов'язані утримувати свою повнолітню дитину? 15. У чому полягає обов'язок повнолітніх дітей утримувати батьків? Який порядок його виконання? 16. Які види доходів враховуються при визначенні розміру аліментів? 17. З яких видів доходів утримання аліментів не проводиться?
Теми рефератів та доповідей: 1. Позбавлення батьківських прав як санкція у сімейному праві. 2. Управління батьками майном дитини. 3. Обов'язок повнолітніх дітей утримувати батьків та його виконання.
Завдання для самостійної роботи 1. Зробіть моніторинг наукових та науково-практичних періодичних видань («Право України», «Держава і право», «Підприємництво, господарство і право» тощо) та зробіть перелік публікацій з теми семінарського заняття. Визначіть основні напрями наукових дискусій. Підготуйте 1-2 рецензії. 2. Ознайомтесь з матеріалом «Участь батьків у додаткових витратах на дитину» (Юридична Україна №4, 2007 р. − С. 98-99). Підготуйте рецензію. 3. Ознайомтесь з матеріалом «Підстави позбавлення батьківських прав» (Юридична Україна №1, 2007 р. − С. 108-109). Підготуйте рецензію. Література: [1;2;5;6;10;13;16;17;18;19;20;24;29;32;39;44;45]
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |