|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
З дисципліни «Аптечна технологія лікарських засобів». ТЕМА:Приготування рідких лікарських форм масооб’ємним методом шляхом розчинення сухих лікарських речовин та використання концентрованих розчинівТЕМА: Приготування рідких лікарських форм масооб’ємним методом шляхом розчинення сухих лікарських речовин та використання концентрованих розчинів.
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ: Використання концентрованих розчинів при виготовленні мікстур має багато переваг. Але з метою попередження або сповільнення процесів взаємодії між речовинами, які можливі в концентрованих розчинах іноді використовують розчинення сухих речовин.
НАВЧАЛЬНІ ЦІЛІ: ЗНАТИ: нормативні документи, що регламентують виготовлення рідких лікарських форм; способи прописування і позначення концентрації розчинів; переваги використання бюреткової системи в порівнянні з використанням сухих лікарських речовин в технології мікстур; теоретичні основи технології мікстур; контроль якості мікстур. ВМІТИ: користуватись нормативною документацією, довідковою та науковою літературою для пошуку необхідної інформації щодо виготовлення мікстур; перевіряти разові та добові дози отруйних і сильнодіючих речовин в мікстурах; розраховувати об'єм, кількості концентрованих розчинів, сухих речовин для приготування мікстур; приготувати за індивідуальними рецептами мікстури з врахуванням теоретичних основ технології ліків і вимог нормативних документів; провести контроль якості і оформити до відпуску виготовлений лікарський засіб; заповнити паспорт письмового контролю.
СамостійнА позааудиторнА роботА: 2. Вивчити теоретичний матеріал теми: Рідкі лкарські форми, їх характеристика і класифікація. Наказ МОЗ України № 197 від 7.09.93, що регламентує виготовлення в аптеках лікарських форм з рідким дисперсійним середовищем. Способи прописування та позначення концентрації розчинів. Перевірка доз отруйних та сильнодіючих лікарських речовин в мікстурах. Стадії технологічного процесу приготування водних розчинів; засоби малої механізації, що використовуються на різних стадіях. Технологія мікстур, до складу яких входять сухі лікарські речовини в кількостях до 3% і більше відповідно до вимог АНД. Приготування мікстур з використанням настоянок, рідких екстрактів, сиропів, ароматних вод. Оцінка якості, оформлення до відпуску, умови зберігання рідких лікарських форм згідно з вимогами АНД. 3. Ознайомитись з рецептами, які представлені в даній темі, вибрати для них оптимальну технологію. 4. Для засвоєння технології рідких лікарських форм масооб’ємним методом шляхом розчинення сухих лікарських речовин та використання концентрованих розчинів самостійно вдома у щоденнику заповнити графи 1 - 4.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |