|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
З дисципліни «Аптечна технологія лікарських засобів». Тема:Приготування розчинів для ін'єкцій із стабілізаторамиТема: Приготування розчинів для ін'єкцій із стабілізаторами АКТУАЛЬНІСТЬ: В процесі стерилізації ін'єкційних розчинів і наступному їх зберіганні можливий розклад лікарських речовин, що зумовлює необхідність їх стабілізації. Вибір стабілізаторів визначається механізмом реакцій, що викликають розклад речовин. Тому вивчення властивостей розчинів лікарських речовин, методів їх стабілізації є актуальним у вивченні технології ін'єкційних лікарських форм.
Навчальні цілі: Знати: методи стабілізації розчинів для ін'єкцій; принципи підбору стабілізаторів і розрахунок їх кількості відповідно до вимог АНД; склад і марки скла для приготування розчинів для ін'єкцій; особливості технології розчинів для ін'єкцій, що потребують стабілізації; ВМІТИ: користуватись Державною Фармакопеєю України, аналітично-нормативною документацією для пошуку необхідної інформації щодо приготування розчинів для ін'єкцій, що потребують стабілізації; вміти підбирати стабілізатори в залежності від властивостей розчинів і розраховувати їх кількості; виготовити розчини для ін'єкцій з стабілізаторами, оцінювати їх якість, оформляти до відпуску.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ СамостійнОЇ позааудиторнОЇ роботИ: Повторити теоретичний матеріал теми: Фактори, що впливають на стабільність розчинів для ін'єкцій. Склад і марки скла для приготування розчинів для ін'єкцій. Взаємодія скла з нейтральними, кислими і лужними водними розчинами лікарських речовин. Стабілізація розчинів солей, що утворенні сильною основою і слабкою кислотою. Стабілізація розчинів, що утворені сильною кислотою і слабкою основою. Особливості стабілізації і технології розчинів глюкози для ін'єкцій. Особливості стабілізації і технології розчинів новокаїну для ін'єкцій, для спинномозкової анестезії, для змазувань в оториноларингології. Фактори, що впливають на процеси окислення лікарських речовин в розчинах. Антиоксиданти. Класифікація, характеристика механізм їх дії. Стабілізація ін'єкційних розчинів комплексонами, механізм їх стабілізуючої дії. Застосування ВМС для стабілізації розчинів лікарських речовин, що легко окислюються. Способи звільнення від кисню води для ін'єкцій і розчинів. Застосування комплексних стабілізаторів для підвищення стійкості розчинів лікарських речовин. Особливості технології розчинів для ін'єкцій кислоти аскорбінової, етазолу-натрію та інших. Ознайомитись з рецептами, які представлені в даній темі, вибрати для них оптимальну технологію. Для засвоєння технології ін'єкційних розчинів із стабілізаторами самостійно вдома заповнити у щоденнику графи 1-4. Контрольні питання: Фактори, що впливають на стабільність розчинів для ін'єкцій. Склад і марки скла для приготування розчинів для ін'єкцій. Взаємодія скла з нейтральними, кислими і лужними водними розчинами лікарських речовин. Стабілізація розчинів солей, що утворенні сильною основою і слабкою кислотою. Стабілізація розчинів, що утворені сильною кислотою і слабкою основою. Особливості стабілізації і технології розчинів глюкози для ін'єкцій. Особливості стабілізації і технології розчинів новокаїну для ін'єкцій, для спинномозкової анестезії, для змазувань в оториноларингології. Фактори, що впливають на процеси окислення лікарських речовин в розчинах. Антиоксиданти. Класифікація, характеристика механізм їх дії. Стабілізація ін'єкційних розчинів комплексонами, механізм їх стабілізуючої дії. Застосування ВМС для стабілізації розчинів лікарських речовин, що легко окислюються. Способи звільнення від кисню води для ін'єкцій і розчинів. Застосування комплексних стабілізаторів для підвищення стійкості розчинів лікарських речовин. Особливості технології розчинів для ін'єкцій кислоти аскорбінової, етазолу-натрію та інших. САМОСТІЙНА АУДИТОРНА РОБОТА НА ЗАНЯТТІ: ЗАВДАННЯ 1. Виготовити лікарський препарат згідно з рекомендованою рецептурою (індивідуальне завдання).
ЗАВДАННЯ 2. Оформити паспорт письмового контролю.
ЗАВДАННЯ 3. Здійснити контроль якості виготовленого лікарського засобу. Результати занести в щоденник (графа 5).
РЕКОМЕНДОВАНА РЕЦЕПТУРА Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |