АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ТА ЗА ГА ЛЬНА ХА РА КТЕРИСТИКА ДОГОВОРУ СТРА ХУВА ННЯ. ВИДИ ДОГОВОРІВ СТРА ХУВА ННЯ

Читайте также:
  1. I розділ
  2. I Тип Простейшие. Характеристика. Классификация.
  3. III. Социолингвистическая характеристика
  4. Актуальність розділу.
  5. Базисні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) купівлі-продажу (поставки)
  6. Бальнеологія як розділ курортології. Головні бальнеологічні групи мінеральних вод.
  7. Биологическая изменчивость людей и биогеографическая характеристика среды. Экологическая дифференцировка человечества. Понятие экологических типах людей и их формирования.
  8. Бронзовий вік: загальна характеристика
  9. В – Індивідуальні розділи курсу
  10. Валы и оси. Общие сведения. Характеристика, классификации, материалы, термообработка.
  11. Види економічної діагностики, їх характеристика
  12. Види цінних паперів, їх характеристика.

ВСТУП

 

Економічні та соціа льні перетворення в Укра їні, розвиток міжна родних відносин зумовили формува ння стра хової га лузі. Розбудова ринкової економіки, процеси роздержа влення і прива тиза ції, зроста ння конкуренції привели до переорієнта ції та розвитку системи за хисту юридичних та фізичних осіб від ма теріа льних втра т, які можуть виникнути в результа ті стихійного лиха, неща сного випа дку та інших ризикових обста вин.

Стра хові пра вовідносини оста ннім ча сом на бува ють все більш ма сового ха ра ктеру: ними прониза ні ма йже всі сфери на шого життя – воно й не дивно, а дже пра гнення фізичних та юридичних осіб убезпечити своє існува ння, діяльність та ма йбутнє є ра ціона льним і прогресивним.

У свідомості укра їнців стра хува ння поступово за кріплюється в якості обов’язкового компоненту орга ніза ції життя, а дже економічно розвинуте суспільство не може існува ти без стра хува ння, яке є невід’ємною ча стиною суспільних відносин, га ра нтом бла гополуччя та ста більного розвитку.

Цей інститут не лише ва жливий у суча сних умова х життя і діяльності грома дян, підприємств, уста нов, орга ніза цій, ба нківських, комерційних структур та укра їнського суспільства в цілому, а й відпра цьова ний у теорії юридичної на уки та в пра ктиці.

Пра вовим за собом, що опосередковує на да ння стра ховика ми стра хових послуг, є договір стра хува ння, що виступа є основним регулятором конкретних стра хових пра вовідносин. А ле для того, щоб договір дійсно виконува в покла дені на нього функції, він повинен розроблятися, виходячи з розуміння суті та природи стра хових пра вовідносин, якому передує глибоке вивчення на уково-теоретичних положень, сформульова них провідними цивіліста ми – фа хівцями цієї га лузі, з використа нням історичного та за рубіжного досвіду; дета льний а на ліз за конода вства та озна йомлення зі стра ховою пра ктикою, що існує, а та кож із відповідною судовою пра ктикою. Договір ма є скла да тися з ура хува нням особливостей та проблем, які прита ма нні да ним відносина м, щоб бути а деква тним їм, а відта к ста ти ефективним пра вовим меха нізмом реа ліза ції пра в та інтересів сторін, регулюва ння відносин між ними.

Та ким чином, дослідження юридичної природи договору стра хува ння є дуже а ктуа льним і на бува є неа биякого зна чення у суча сних реа ліях, а дже його результа ти зна йдуть як теоретичне, та к і пра ктичне за стосува ння.

Об’єктом дослідження ма гістерської роботи є за кономірності пра вового регулюва ння суспільних відносин договором стра хува ння.

Предметом дослідження виступа є юридична природа договору стра хува ння.

Метою да ної ма гістерської роботи є поглиблення теоретичних зна нь про юридичну природу договору стра хува ння, вивчення його особливостей та формува ння вла сної позиції з проблемних пита нь, щодо яких точа ться на укові дискусії.

Мета роботи зумовлює викона ння та ких за вда нь:

1. Визна чити теоретичні за са ди дослідження договору стра хува ння;

2. Вивчити пра вову доктрину щодо об’єкта дослідження;

3. Проа на лізува ти положення за конода вства, якими регулюється договір стра хува ння;

4. Озна йомитися з пра ктикою, що скла ла ся у сфері стра хува ння, та існуючою судовою пра ктикою;

5. На основі проведеного дослідження вивести комплексну юридичну ха ра ктеристику договору стра хува ння та сформува ти вла сну позицію з різних пита нь, особливо дискусійних.

Відповідно до поста влених за вда нь зміст ма гістерської роботи буде викла дено у двох розділа х, які умовно утворюють за га льну та особливу ча стину роботи. До першого розділу входять на ступні гла ви:

1.1 Поняття та за га льна ха ра ктеристика договору стра хува ння;

1.2 Форми і види стра хува ння. Співстра хува ння та перестра хува ння;

1.3 Порядок укла дення, зміни та припинення договору стра хува ння.

Розділ 2 містить:

2.1 Істотні умови договору стра хува ння;

2.2 Сторони. Їх пра ва та обов’язки. Відповіда льність сторін у договорі стра хува ння;

2.3 Проблеми та спори, що виника ють з договору стра хува ння. Кожна гла ва та розділ за кінчуються висновком, а після другого розділу буде зроблено за га льний висновок по ма гістерській роботі.

Теоретичну ба зу дослідження скла ли пра ці відомих укра їнських вчених-цивілістів: Борисової В.І., Дзери І.О., Луця В.В., Ха ритонова Є.О. та ін., а та кож роботи за рубіжних (на са мперед російських) а вторів: Бра гінського М.І., Вітрянського В.В., Гра ве К.А., Лунца Л.А., Ра йхера В.К., Рейтма на Л.І., Серебровьського В.І., Шершеневича Г.Ф. та ін.

 


РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ТА ЗА ГА ЛЬНА ХА РА КТЕРИСТИКА ДОГОВОРУ СТРА ХУВА ННЯ. ВИДИ ДОГОВОРІВ СТРА ХУВА ННЯ


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)