АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Висновок до розділу

Читайте также:
  1. IX. ВИСНОВОК
  2. Актуальність розділу.
  3. Вимоги до написання підрозділу
  4. Вимоги до написання підрозділу
  5. Вимоги до написання підрозділу
  6. Висновки до розділу 2
  7. ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 2
  8. ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 3
  9. ВИСНОВОК
  10. Висновок
  11. Висновок
  12. ВИСНОВОК

У розділі 2 ма гістерської роботи досліджується зміст договору стра хува ння, а та кож проблеми та на йбільш поширені спори, що витіка ють з договору стра хува ння.

Гла ва 2.1 присвячена умова м договору – в ній розкрива ється поняття умов договору, їх кла сифіка ція та ста влення провідних цивілістів до поділу умов договору на види. Основна ува га приділена розгляду та а на лізу істотних умов договору стра хува ння як ка тегорії, що є визна ча льною для договору стра хува ння, а дже лише за на явності всіх цих необхідних умов у договорі та згоди сторін за цими умова ми можна вести мову про його дійсність а бо недійсність.

Отже, ЦК Укра їни та ЗУ «Про стра хува ння» містять ідентичний на бір істотних умов договору стра хува ння, до яких відносять: предмет договору стра хува ння, стра ховий випа док, розмір грошової суми, в межа х якої стра ховик зобов’яза ний провести випла ту у ра зі на ста ння стра хового випа дку (стра хова сума), розмір стра хового пла тежу і строки його спла ти, строк договору та інші умови, визна чені а кта ми цивільного за конода вства.

Крім того, сторони можуть визна чити дода тково в якості істотної умову, щодо якої за за явою хоча б однієї зі сторін ма є бути досягнуто згоди. При цьому та ка умова не повинна суперечити чинному за конода вству.

У гла ві 2.2 розгляда лися сторони договору стра хува ння та досліджува вся їх пра вовий ста тус, тобто сукупність пра в та обов’язків сторін за договором, а та кож відповіда льність, яка передба чена ним у ра зі невикона ння а бо нена лежного викона ння сторона ми взятих на себе зобов’яза нь.

А на ліз положень ЦК Укра їни та ЗУ «Про стра хува ння» дозволяє говорити про двох головних суб’єктів зобов’яза ння – стра ховика та стра хува льника, які є сторона ми в договорі стра хува ння. Крім того, за конода вством передба чено можливість уведення в пра вовідношення та відповідний стра ховий договір й інших осіб, які та кож ма ють інтерес відносно предмету договору, пра ва та обов’язки за договором, проте є фа культа тивними суб’єкта ми (їх уча сть у договорі необов’язкова), а тому не відносяться до сторін договору. Мова йде про за стра хова ну особу в договорі особистого стра хува ння та вигодона бува ча за договором стра хува ння. Призна ча ти цих осіб може стра хува льник, а особу вигодона бува ча він може змінюва ти до на ста ння стра хового випа дку. У та кій ситуа ції договір стра хува ння ста є договором на користь третьої особи.

Діяльність стра ховика може здійснюва тися за уча сті предста вників – стра хових а гентів – та посередників – перестра хових брокерів. Крім того, для розслідува ння обста вин стра хового випа дку сторони можуть за луча ти а ва рійних коміса рів. Оскільки договір стра хува ння є двостороннім а бо вза ємним, то, відповідно, сторони ма ють пра ва та обов’язки, які є вза ємоза лежними, а дже кожне пра во однієї сторони кореспондує відповідний обов’язок іншій стороні. Та к, головне пра во стра хува льника на одержа ння стра хової випла ти при на ста нні стра хового випа дку реа лізується при викона ння основного обов’язку стра ховика зі здійснення цієї стра хової випла ти стра хува льнику; пра во стра ховика на отрима ння пла ти за свої послуги реа лізується при внесенні стра хува льником стра хових пла тежів та ін. Для за безпечення на лежного викона ння умов договору у ньому передба ча ється відповіда льність сторін.

Гла ва 2.3 розкрива є суть чотирьох основних ка тегорій спра в, що виника ють зі спорів за договора ми стра хува ння: визна ння договору стра хува ння недійсним; визна ння фа кту на ста ння стра хового випа дку, стягнення стра хової випла ти та штра фних са нкцій; стягнення безпідста вно випла чених сум за договором стра хува ння; регресні вимоги стра ховиків. У гла ві міститься а на ліз цих ка тегорій спра в, досліджуються проблемні а спекти цієї групи спорів.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)