АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Без згоди опікуна фізична особа, обмежена в дієздатності, не може:

Читайте также:
  1. Особа, що перебуває під вартою, викликається через адміністрацію місця ув'язнення.
  2. Особа, яка відмовилася від заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, не має права повторно звертатися до суду з такою самою заявою з тих самих підстав.
  3. Під час пред'явлення особи чи речі для впізнання особа, яка впізнає, повинна зазначити, чи впізнає вона особу або річ і за якими саме ознаками.
  4. Під час розгляду клопотання суд враховує значення обставин, про встановлення або перевірку яких просить особа, яка звернулася з ним,
  5. Тимчасова передача особи здійснюється лише за наявності письмової згоди такої особи.
  6. У разі притягнення особи до кримінальної відповідальності за злочин, вчинений нею після видачі, отримання такої згоди не вимагається.
  7. Уповноважена службова особа, слідчий, прокурор може здійснити обшук затриманої особи з дотриманням правил, передбачених частиною сьомою статті 223 і статтею 236 цього Кодексу.
  8. Фізична особа – це завжди і тільки людина.
  9. Фізична сутність намагнічування.
  10. Фізична та логічна організація даних
  11. Чи правомірна відмова? Які права має особа, що перебуває на стаціонарному лікуванні?

а) продавати, дарувати, заповідати, обмінювати, купувати майно, а також укладати інші угоди за розпорядженням майном, за винятком дрібних побутових;

б) самостійно одержувати заробітну плату, пенсію та інші види доходів (авторський гонорар, винагороди за відкриття, винаходи і т.п.). Одержання заробітку, пенсії, стипендії, інших доходів особи з обмеженою цивільною дієздатністю і розпорядження ними здійснюються опікуном.

Опікун може письмово дозволити фізичній особі з обмеженою цивільною дієздатністю самостійно одержувати заробіток, пенсію, стипендію, інші доходи і розпоряджатися ними. Відмовлення опікуна дати згоду на здійснення угод, що виходять за межі дрібних побутових, може бути оскаржено особою з обмеженою цивільною дієздатністю в орган опіки і піклування чи суд.

Опікуни не можуть брати участь у правовідносинах, зв'язаних з особистістю підопічного. Вони контролюють лише угоди, які мають майновий характер. При цьому закон забороняє опікуну давати згоду на здійснення підопічним дій, зв'язаних з безоплатним відчуженням майна. Опікун також не має права укладати з підопічним угоди у відношенні себе чи особисто членів своєї родини.

Особа, з обмеженою цивільною дієздатністю самостійно несе відповідальність за порушення ним догов ору, укладеного за згодою опікуна, і за шкоду, заподіяну ним іншій особі.

У випадку відсутності обставин, що послужили підставою обмеження дієздатності (видужання фізичної особи, поліпшення її психічного стану, припинення зловживання спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами і т.п.) суд відновляє його цивільну дієздатність. Рішення суду про поновлення цивільної дієздатності є підставою припинення піклування, установленої над фізичною особою (ст. 38 ЦК України). (приклад суд рішення 3)

Факт психічного видужання фізичної особи підтверджується відповідним професійним медичним висновком, якщо особа знаходилася в спеціальній медичній установі на лікуванні.

Фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу нездатна усвідомлювати значення своїх дій і (чи) керувати ними.

Справа може бути порушена за заявою членів її родини, громадських організацій, прокурора, органа опіки і піклування, психіатричної лікувальної установи в суді за місцем проживання громадянина або за місцем перебування лікувальної установи, де він знаходиться. Суддя в порядку підготовки справи до судового засідання призначає судово-психіатричну експертизу. У судовому засіданні беруть участь: сам громадянин, якщо це можливо за станом його здоров'я, члени його родини, прокурор, представник органа опіки і піклування.

Законом передбачені певні гарантії від необґрунтованого звернення до суду із заявою про визнання особи недієздатною. Зокрема, якщо суд відмовить у задоволенні заяви про визнання особи недієздатною і буде встановлено, що ця вимога була заявлена несумлінно, фізична особа, якій була заподіяна моральна шкода, має право вимагати від заявника її відшкодування (ст. 39 ЦК України).

Фізична особа визнається недієздатною з моменту набуття законної сили рішення суду. Якщо від часу виникнення недієздатності залежить визнання недійсним шлюбу, договору чи іншої угоди, суд з урахуванням висновку судово-психіатричної експертизи й інших доказів про психічний стан особи може визначити у своєму рішенні день, з якого вона визнається недієздатною (ст. 40 ЦК України).

Рішення суду про недієздатність громадянина служить підставою для призначення йому піклувальника, який є його законним представником (ст. 41 ЦК України).

Піклувальник захищає права фізичної особи, визнаної недієздатною, укладає в її інтересах і від її імені угоди, несе відповідальність за шкоду, заподіяну недієздатною фізичною особою.

Оскільки визнання фізичної особи недієздатною є тимчасовою мірою, що може застосовуватися лише на період існування психічного захворювання, ст. 42 ЦК України передбачає можливість поновлення дієздатності фізичної особи. Таке поновлення проводиться судом за позовом піклувальника чи органа опіки і піклування, якщо буде встановлено, що внаслідок видужання чи значного поліпшення психічного стану фізичної особи в неї відновилася здатність усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними. Факт психічного видужання фізичної особи підтверджується відповідним медичним висновком, якщо особа знаходилася в спеціальній медичній установі на лікуванні.

Цим же рішенням суду припиняється піклування, оскільки необхідність у ньому відпадає. Надалі фізичну особу, цивільна дієздатність якої відновлена, виступає як повноправний учасник цивільного обороту.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)