АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ТЕМА № 5. ГАБАРИТНІ ТА НЕГАБАРИТНІ ВАНТАЖІ, УМОВИ ЇХ ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Читайте также:
  1. VIII. Шляхи, умови та очікувані результати реалізації Концепції формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та молоді
  2. А). Теоретичні передумови.
  3. А). Теоретичні передумови.
  4. А). Теоретичні передумови.
  5. А). Теоретичні передумови.
  6. АВТОБУСНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ У ТУРИЗМІ
  7. Асортимент, показники якості і умови зберігання соняшникової та кукурудзяної рослинних олій
  8. Базисні умови контракту
  9. В нормах Особливої частини кримінального права передбачені умови звільнення від кримінального покарання за окремі види злочинів.
  10. Валютно-фінансові і платіжні умови зовнішньоторговельних угод.
  11. Валютно-фінансові умови зовнішньоторговельних контрактів
  12. Валютно-фінансові умови при здійсненні операцій, що мають ознаки кредитування

Під час організації перевезень вантажів на відкритому рухомому складі необхідно дотримуватись спеціальних Технічних умов (ТУ) навантаження і кріплення вантажів з метою забезпечення безпеки руху поїздів, схоронності вантажу, найбільш повного використання вантажопідйомності вагона.

Навантажений на відкритий рухомий склад вантаж, з урахуванням упаковки і кріплення, має розміщуватися в межах встановленого габариту навантаження за умови розташування вагона на прямій горизонтальній ділянці колії і збігу в одній вертикальній площині поздовжніх осей рухомого складу й колії. При цьому розміри вантажу відповідатимуть габариту навантаження в поперечних перерізах, які не перевищують установлених значень (рис. 5.1).

 

 

Рис. 5.1. Габарити навантаження в поперечному перерізі

 

Споруди і пристрої залізниць, а також під’їзних колій мають відповідати задовольняти вимогам габариту наближення будівель С, установлених Державним стандартом.

Габаритом наближення будівель називається граничний поперечний (перпендикулярний осі колії) обрис, усередину якого не повинні заходити жодні частини споруд і пристроїв.

Габаритом навантаження називається граничний поперечний (перпендикулярний осі колії) обрис, за межі якого не повинен виходити вантаж з урахуванням його упаковки і кріплення. Поздовжня вісь вагона з вантажем має збігатися із поздовжньою віссю колії.

Розміри деяких вантажів перевищують установлений габарит навантаження. Такий вантаж вважається негабаритним. Негабаритність може бути бокова, верхня або нижня. Умови перевезення негабаритних вантажів викладено в “Інструкції з перевезення негабаритних і великовагових вантажів”.

Перевіряють габарит наближення будівель на всіх головних, а також приймально-відправних коліях станцій, пропускаючи ними спеціальну габаритну раму не рідше одного разу на 10 років. Тунелі мають перевірятися раз на 5 років.

Залежно від висоти, на якій вантаж виходить за габарит навантаження, встановлено три основних зони негабаритності:

· зона нижньої негабаритності;

· зона бокової негабаритності;

· зона верхньої негабаритності.

Залежно від виходу вантажів за габарит навантаження встановлено наступні ступені негабаритності вантажів: нижня та бокова негабаритності – 6 ступенів, верхня негабаритність – 3 ступені. Віднесення конкретного вантажу до відповідного ступеня негабаритності здійснюється за “Інструкцією з перевезення негабаритних і великовагових вантажів” (рис. 5.1.).

 

Рис. 5.1. Зони та ступені негабаритності

 

Вантаж, який виходить за межі допустимих ступенів негабаритності називається понаднегабаритним.

Перевезення понаднегабаритних вантажів, а також негабаритних 6-го ступеня бокової негабаритності повинно здійснюватись з використанням контрольної рами.

Для проведення попереднього узгодження перевезення всіх негабаритних вантажів проектна організація або підприємство вантажовідправник повинні подати в управління перевезень залізниці:

1. Заявку на узгодження перевезення, в якій вказується необхідність перевезення вантажу з негабаритними розмірами, найменування підприємства виробника, назва станції відправлення та призначення, кількість відправок.

2. Ескіз виробу в трьох проекціях, де вказуються розміри, маса, положення центру ваги та координати частин вантажу, що найсльніше виступають за межі.

Розгляд і узгодження креслень та розрахунків розміщення й кріплення негабаритних і великовагових вантажів проводиться в управліннях залізниць службами руху, комерційної роботи та вагонного господарства. Порядок розгляду й узгодження службами цієї документації встановлюється начальником залізниці. У перевізних документах негабаритність позначається п’ятьма знаками (табл. 5.1).

 

Таблиця 5.1

П’ять знаків негабаритності

 

Порядковий номер знака Варіації знака
  Н
  Ступінь нижньої негабаритності від 1 до 6
  Ступінь бокової негабаритності від 1 до 6
  Ступінь верхньої негабаритності від 1 до 3
  Вертикальна понаднегабаритність

Будь-яка понаднегабаритність позначається цифрою “8”.

Наприклад, зазначена в перевізних документах негабаритність має запис Н 8480. Це означає, що:

Н – вантаж негабаритний;

8 – нижня понаднегабаритність;

4 – бокова негабаритність четвертого ступеня

8 – верхня понаднегабаритність;

0 – вертикальна понаднегабаритність відсутня.

 

З огляду на габарити наближення будівель великовагові та негабаритні вантажі можуть бути пропущені не всіма лініями залізниць. Тому плата за перевезення цих вантажів визначається не за тарифну відстань (визначену згідно з планом формування поїздів), а за фактичну, визначену заданим маршрутом перевезення.

 

Завдання

Визначити види габариту, зони та ступені негабаритності. Навести схематичне зображення ступенів негабаритності із зазначенням розмірів. Проаналізувати порядок проведення попереднього узгодження перевезення негабаритних вантажів.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)