|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 3. Господарські правовідносини
Вивчення даної теми у значній мірі базується на базових положеннях теорії права про правовідношення, а також на відповідних положеннях цивільного права, які стосуються цивільних правовідносин, їх видів та елементів. Окрім цього, при вивченні цієї теми необхідно звернутися й до відповідних положень адміністративного права, які торкаються питань, що пов’язані з адміністративними (управлінськими) правовідносинами взагалі, та з правовідносинами щодо управління економікою, зокрема. На базі вказаних вище положень потрібно визначити поняття господарських правовідносин та вказати їх види. При з’ясуванні видів та змісту об’єктів господарських правовідносин слід звернутися до відповідних положень Цивільного кодексу України щодо видів об’єктів цивільного права, та вказати які з відповідних об’єктів є об’єктами суспільних відносин, що виникають при здійсненні господарської (і насамперед – підприємницької) діяльності. Виходячи зі змісту Розділу ІІІ Господарського кодексу та інших положень, присвячених окремим господарським зобов’язанням слід з’ясувати, які особливості мають об’єкти майнових правовідносин в господарській сфері. Особливу увагу потрібно приділити окремим об’єктам господарських правовідносин, а саме речам, цінним паперам, об’єктам права інтелектуальної власності, майновим правам, результатам дій (роботам, та послугам). Серед зазначених вище об’єктів окремо слід з’ясувати правовий режим цілісного майнового комплексу (підприємства), як об’єкта господарських правовідносин. Також необхідно встановити зміст господарських правовідносин та підстави їх виникнення.
Основні питання:
1. Поняття, види та елементи господарських правовідносин. 2. Загальна характеристика об’єктів господарських правовідносин. 3. Речі, як об’єкти господарських правовідносин. Цілісний майновий комплекс (підприємство), як об’єкт господарських правовідносин. 4. Об’єкти права інтелектуальної власності, як об’єкти господарських правовідносин. 5. Майнові права, результати дій (роботи та послуги), як об’єкти господарських правовідносин 6. Зміст та підстави виникнення господарських правовідносин.
Питання для самоконтролю: 1) Дайте поняття господарського правовідношення. 2) Як співвідносяться господарські правовідносини з цивільними та адміністративними правовідносинами? 3) Які існують види господарських правовідносин? 4) Які виділяються елементи господарських правовідносин? 5) Дайте правову характеристику об’єктів господарських правовідносин. 6) Які особливості мають речі, як об’єкти господарських правовідносин? 7) Що таке цілісний майновий комплекс (підприємство), як об’єкт господарських правовідносин? 8) Які особливості мають роботи та послуги, як об’єкти господарських правовідносин? 9) Які особливості мають об’єкти права інтелектуальної власності, як об’єкти господарських правовідносин? 10) Який зміст мають господарські правовідносини? 11) Які існують підстави виникнення господарських правовідносин?
Завдання: 1) ТОВ “Аудит-Консалтинг”, яке займалося наданням аудиторських послуг було продано ТОВ “Експерт-Аудит” з аналогічним предметом діяльності. Після підписання договору купівлі-продажу, колишні власники ТОВ “Аудит-Консалтинг” відкрили поряд з офісом своєї колишньої фірми нову фірму ТОВ “Аудит та Консалтинг”, основним предметом діяльності якої є надання аудиторських послуг. Засновники ТОВ “Експерт-Аудит” звернулися до суду з позовною заявою про відшкодування завданих ним збитків та вимагали від ТОВ “Аудит та Консалтинг” сплати суми неотриманих доходів, оскільки всі колишні клієнти ТОВ “Аудит-Консалтинг” перейшли до ТОВ “Аудит та Консалтинг”. Вкажіть що є об’єктами господарських правовідносин. Які немайнові відносини можуть бути об’єктами господарських правовідносин? Що таке клієнтелла, як об’єкт господарських правовідносин? Дайте юридичну характеристику ситуації та вирішить питання по суті. 2) Складіть порівняльну таблицю об’єктів цивільних та господарських правовідносин з зазначенням відповідних статей Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, їх змістом та співвідношенням вказаних об’єктів. 3) В результаті зміни засновників в ТОВ «Перрі-Україна» змінилися власники товариства. На загальних зборах учасників було прийняте рішення про реалізацію (продаж) цілісного майнового комплексу після чого був укладений договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу підприємства. При визначенні ціни комплексу були враховані: вартість об’єкту нерухомості, вартість земельної ділянки, вартість майнових прав, що належать товариству, в тому числі прав інтелектуальної власності та вартість обладнання. Після укладення договору з’ясувалося, що земельна ділянка є внеском до статутного капіталу ТОВ «Перрі-Україна», обладнання передані товариству учасником на правах оренди, а саме товариство мало відшкодувати збитки, завдані навколишньому середовищу порушенням екологічних норм. 4) Надайте характеристику цілісному майновому комплексу, як об’єкту господарського правовідношення. Що саме може входити до складу цілісного майнового комплексу? Як співвідносяться цілісний майновий комплекс та статутний капітал товариства. Які особливості купівлі-продажу цілісного майнового комплексу (підприємства)? Надайте юридичну характеристику ситуації.
Теми рефератів:
1. Поняття господарських правовідносин їх види та особливості. 2. Цілісний майновий комплекс (підприємство) як об’єкт господарських правовідносин. 3. Об’єкти права інтелектуальної власності, як об’єкти господарських правовідносин.
Рекомендовані нормативні акти: 1, 2, 4, 8, 9, 25, 31, 34, 36, 40, 41 Рекомендована література: 3, 6, 7, 8, 11, 37, 50, 84, 100, 101, 113, 117, 118 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |