|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 24. Правове регулювання біржової діяльності
Під час підготовки до семінарського заняття студентам (слухачам) необхідно вивчити значний масив законодавства, що встановлює правовий режим на біржовому ринку та правове становище учасників біржових правовідносин. Основу системи біржового законодавства складають ЦК України, ГК України, Закон України "Про товарну біржу", Закон України "Про цінні папери та фондовий ринок" та низка законодавчих актів стосовно емісії та обороту цінних паперів в Україні. Студентам (слухачам) необхідно чітко засвоїти основні поняття та категорії, що використовують у біржових правовідносинах та з’ясувати їх значення, що особливо стосується біржових товарів. Значну увагу необхідно приділити процедурі проведення біржових торгів та укладенню біржових договорів, а також вирішення біржових спорів.
Основні питання
1. Правове становище товарної біржі. 2. Правове становище фондової біржі. 3. Поняття, види біржових договорів та порядок їх укладання. 4. Суб’єкти біржових торгів. Біржовий товар та його види.
Питання для самоконтролю
1. Загальна характеристика системи біржового законодавства. 2. Органи управління біржею та їх правове становище. 3. Учасники біржових торгів та їх правове становище. 4. Цінні папери як біржовий товар. 5. Поняття та види товарів товарних бірж. 6. Валюта як біржовий товар. 7. Умови та порядок розгляду біржових спорів.
Завдання 1) Шевченко, отримавши гонорар за написану книгу, вирішила придбати квартиру у центрі м. Харкова. Після тривалих пошуків, вона знайшла чотирьохкімнатну квартиру, яка їй дуже сподобалася. Для того щоб переконатися, що квартира насправді належить Костенко, який назвався власником, вона попросила його показати правовстановлюючий документ на квартиру. Костенко показав договір купівлі-продажу, який був укладений і зареєстрований на Харківській товарній біржі. На думку Шевченко цей договір відповідав усім передбаченим законодавством вимогам, але коли з вищевказаний договором купівлі-продажу квартири ознайомився нотаріус, він відмовився посвідчувати договір купівлі-продажу квартири між Шевченко і Костенко на тій підставі, що Костенко не був власником квартири, оскільки укладений на біржі договір не відповідав вимогам ЦК України й тому був недійсним. Більш того, нотаріуса не задовольнило, що договір містив такий текст: "За даним договором Петренко В., (колишній власник квартири) продав, а Костенко І. купив чотирьохкімнатну квартиру з наступними характеристиками...." З’ясуйте, чому нотаріус вважає, що договір купівлі-продажу квартири є недійсним. Чи існують які-небудь способи виправити вищеописану ситуацію й допомогти Костенко продати, а Шевченко купити квартиру.
2) До Господарського суду Харківської області звернувся громадянин Сальков з позовом до Харківської товарної біржі. У своїх позовних вимогах позивач зазначив наступне: у 2000 році ним, під час заснування біржі, в організаційно-правовій формі акціонерного товариства, був придбаний пакет акцій, що засвідчував вступний внесок члена біржі, тобто підтверджував право участі у біржових торгах. Однак після двох років роботи брокером він вирішив продати свої членські права іншій особі. Після укладення відповідного договору керівні органи біржі не визнали його законним, мотивуючи не відповідністю правилам, встановленими біржовим комітетом (радою біржі). Крім того, було зазначено, що відступлення відповідного "біржового місця" може здійснюватися через механізм реалізації виключно акцій, що належать особі, яка відступає права. Вирішіть справу по суті? Яке рішення повинен прийняти господарський суд?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |