АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Додаток 8

Читайте также:
  1. Додаток 1
  2. Додаток 1
  3. Додаток 1
  4. Додаток 1
  5. Додаток 1
  6. Додаток 1 - Методика використання коригуючи положень при периферичних паралічах та парезах
  7. Додаток 1. Традиційне українське житло
  8. ДОДАТОК 10
  9. ДОДАТОК 11
  10. Додаток 13
  11. ДОДАТОК 2
  12. Додаток 2 - Спеціальні фізичні вправи при ураженні основних нервів верхньої кінцівки

Приклад:”Концепція створення технологічного парку

«Інноваційні технології 3000»

 

Визначальною умовою створення Технологічного парку (далі Технопарк) є можливість інтеграції існуючого наукового й технологічного потенціалу, а також висококваліфікованих кадрів і інформаційних ресурсів установ науково-освітнього комплексу й виробничої інфраструктури трансприкордонного співтовариства Єврорегіон ДНІПРО (Чернігівська область, Україна, Гомельська область, Білорусь) і інших партнерів на основі визначення пріоритетів і розвитку перспективних, конкурентоспроможних напрямків.

Технопарк буде розташовуватися в м. Чернігові на базі Ремонтно-механічного заводу «Жовтневий молот» за адресою вул. Миру, 194. Технопарк буде являти собою самодостатню територію в центрі міста з необхідними комунікаціями й інфраструктурою.

 

1. Цілі й завдання.

Основними цілями діяльності Технопарку визначені:

  • Розвиток венчурної й інвестиційної діяльності;
  • Створення умов для розвитку наукомістких технологій;
  • Сприяння енергетичної безпеки й розвитку альтернативних джерел енергії;

· Розвиток нових і діючих підприємств у сфері інновацій і високих технологій, створення умов для розвитку інноваційного й малого підприємництва;

· Комерціалізація потенціалу науково-технічного й освітнього комплексу регіону;

· Створення нових робочих місць і умов по запобіганню «витоку мозків»;

  • Поліпшення екологічного середовища.

 

Цілі проекту будуть досягнуті за допомогою вирішення наступних завдань:

· Створення комплексу об'єктів ділової й соціальної інфраструктури, що забезпечують розвиток ділової активності, нормальні умови для виробничої діяльності, проживання й відпочинку співробітників компаній, що функціонують у Технопарку, що включає суспільно-діловий центр, житлову зону з об'єктами соціальної інфраструктури, об'єкти інженерної інфраструктури для забезпечення новостворених і діючих об'єктів;

· Формування розвитку сервісної інфраструктури підтримки інноваційного бізнесу й послуг колективного користування;

· Формування механізмів по створенню й ефективному супроводу інноваційних бізнесів;

  • Створення ефективного механізму управління Технопарком.

 

2. Ініціатори проекту й партнери:

  • Агентство регіонального розвитку «Вектор» м. Чернігів;
  • ВАТ «Жовтневий Молот» м. Чернігів;
  • ЗАТ «Гомельське регіональне агентство економічного розвитку» м. Гомель, Білорусь.

 

Партнерами є органи влади, неурядові організації, науково-дослідні інститути й вищі навчальні заклади, суб'єкти господарювання та інші зацікавлені організації Чернігівської й Гомельської областей. Партнерські відносини визначені Угодою про партнерство від 3 січня 2007 року.

 

3. Науково-технічний і кадровий потенціал регіону.

Унікальність економіко-географічного положення регіону визначається його розташуванням на кордоні трьох держав - України, Росії й Білорусі, що є потенційною перевагою для іноземного інвестування. Є розвинена транспортна мережа, регіон перетинають автомагістралі державного значення: Одеса - Київ - Гомель С.Петербург; Київ-Москва; Київ - Мінськ - Вільнюс - Рига. Регіон має значний науково-технічний і кадровий потенціал:

 

Гомельська область:

У Гомельській області розташовані 3 інститути Національної академії наук Білорусі, 8 вищих навчальних закладів (не враховуючи філій, відділень і представництв), понад 20 галузевих наукови й проектніих інститутів, спеціальних конструкторських і конструкторсько-технологічних бюро. Працюють регіональні відділення Білоруської інженерної й інженерно-технологічної академій, Білоруської науково-промислової асоціації, Білоруського товариства винахідників і раціоналізаторів. У січні 2006 року в Гомелі відкрилася Гомельська філія Національної академії наук Білорусі.

Чисельність працівників, що виконують дослідження й розробки, у Гомельській області становить близько 3 000 чоловік. В області працюють 145 докторів і 1081 кандидат наук, у тому числі 2 академіки й 7 членів-кореспондентів Національної академії наук Білорусі. Практично 90 % досліджень і розробок, що виконувались науковими організаціями Гомельської області, носять прикладний характер.

 

4. Основні положення концепції.

4.1. Функціональна структура технопарку й послуги колективного користування.

Функціональна структура Технопарку буде складатися із двох компонентів:

  • Інноваційно-Виробнича інфраструктура;
  • Соціальна інфраструктура;

До складу Інноваційно-Виробничої інфраструктури ввійдуть:

  • Наукова Рада Технопарку (див. Положення про Наукову Раду)

· Центр трансферу технологій (сприяння в пошуку й розробці технологій, оптимізації шляхів фінансування інноваційних проектів, передача інновацій у комерційне використання, поширення вже існуючих технологій).

· Центр обслуговування інвестора (Вивчення й поширення інформації про інвестиційний клімат, інфраструктуру й інвестиційні проекти, організаційна підтримка візитів і переговорів. Пошук партнерів, супровід нового бізнесу для компаній, які розглядають регіон як місце розміщення свого бізнесу).

· Інкубатор малого підприємництва (Підтримка розвитку малого бізнесу: пільгові ставки орендної плати, спеціально обладнані приміщення, всебічна підтримка).

· Інформаційно-консультаційний центр (Створення й просування бренду Технопарку, реалізація заходів, спрямованих на створення іміджу й стійкий розвиток Технопарку).

· Консалтингові послуги: корпоративне й бізнес навчання, бізнес-планування й послуги в сфері інвестиційної діяльності, маркетинг, менеджмент, проектний менеджмент.

· Навчальні, презентаційні, переговірні, виставочні приміщення; інформаційні послуги. Надання послуг доступу до мережі Інтернет. Друк, сканування, обробка інформації й робота з різними носіями інформації. Послуги електронного секретаря.

 

Однією з істотних конкурентних переваг технопарку буде створення соціальної інфраструктури, мінімістечка для життєзабезпечення працівників технопарку. З огляду на те, що площадка технопарку перебуває в центрі міста, соціальна інфраструктура буде працювати й для населення міста.

До складу Соціальної інфраструктури ввійдуть:

  • Торгово-виставкові площі;
  • Готель;
  • Об'єкти харчування;
  • Побутові послуги;
  • Автосервіс;
  • Спортивно - оздоровчий комплекс;
  • Охорона об'єктів технопарку;
  • Інше.

 

4.2. Принципи функціонування Технопарку

Основним принципом створення технопарку є партнерство між місцевою владою, науковими інститутами, бізнесом і громадськістю, що закріплено угодою про партнерство. Функціонування Технопарку буде будуватися на наступних принципах:

- ступінь спеціалізації - універсальність (резидентами Технопарку можуть бути компанії різної галузевої й технологічної спрямованості). Особлива увага буде приділена розвитку телекомунікаційної інфраструктури, тому що її рівень визначає можливість широкого поширення інформаційних технологій.

- «Якірна» компанія - Виробниче підприємство «Металінвест».

- Якісне планування фізичної інфраструктури, доступність послуг колективного користування.

- Самооплатність (починаємо з невеликих але реальних проектів, що дають швидкий результат).

- Конкурсний відбір інноваційних проектів і резидентів технопарку на основі відповідності базовим критеріям.

- Приведення наукової ідеї до комерційного успіху.

- Захист прав інтелектуальної власності.

- Державна підтримка діяльності технопарку відповідно до законодавства України.

- Пріоритет - стійкий розвиток Технопарку.

 

4.3. Управління Технопарком і відносини з резидентами

Управління Технопарком здійснюється Адміністрацією Технопарку, що створюється засновниками у вигляді некомерційної організації «Технопарк «Інноваційні технології 3000».

 

Входження підприємств-резидентів у структуру Технопарку буде відбуватися по окремих двосторонніх договорах, які визначають обов'язки підприємств і Адміністрації Технопарку по відношенню один до одного, а також умови, на підставі яких підприємство може ввійти й вийти зі структури Технопарку. Входження підприємств у структуру технопарку й вихід з її є добровільним, за винятком випадків, коли підприємство порушує раніше укладені договори й Адміністрація Технопарку в праві виключити таку організацію зі своєї структури.

 

Організаційна форма Адміністрації технопарку забезпечить:

  • організаційно-правові гарантії інтересів резидентів технопарку й інвесторів;
  • умови для розвитку інноваційної діяльності резидентам технопарку;
  • розвиток учбово-лабораторної й виробничої бази на основі нових технологій;
  • цільове використання інвестицій;
  • розміщення на виробничих площах технопарку ділянки (лабораторії) інноваційного проекту;
  • правове, фінансово- економічне, бухгалтерське, рекламне й ін. види забезпечення реалізації інвестиційного проекту;
  • тільки цільове використання отриманих коштів, що відраховуються на розвиток інноваційної діяльності;
  • повну прозорість використання коштів для наукової установи, засновників і інвесторів (грантодавачів).
  • фінансову й економічну стабільність Адміністрації за рахунок:

- бюджетних джерел, інвестицій і грантів;

- послуг колективного користування, орендних платежів, отриманих від здачі в оренду частини виробничих, офісних і інших приміщень.

 

4.4. Політика ціноутворення на оренду й послуги колективного користування - буде будуватися на наступних принципах:

  • Для якірних компаній - пільгові ставки на орендну плату й послуги колективного користування на термін до 7 років.
  • Для резидентів технопарку - средньоміські ставки на орендну плату й фіксовані тарифи на послуги колективного користування.
  • Для малих підприємств бізнес-інкубатора - пільгові ставки на орендну плату й послуги колективного користування на термін до 3-х років перебування в бізнесі-інкубаторі. На термін понад три роки - на загальних підставах.

 

4.5. Фінансування Технопарку.

З метою виконання заходів щодо створення й діяльності Технопарку будуть притягнуті фінансові ресурси з наступних джерел:

  • Кошти засновників Технопарку;
  • Кошти від власної діяльності Технопарку;
  • Гранти фондів і міжнародних програм;
  • Кошти венчурних компаній і фондів;
  • Державне фінансування;
  • Інші джерела.

Для будівництва об'єктів соціальної інфраструктури Технопарку будуть залучені приватні інвестиції. Орієнтовна вартість проекту ~ 500 млн.$, у тому числі 110 млн. $ - обсяг будівельних робіт (включаючи об'єкти інженерної інфраструктури).

 

4.6. Основні параметри Технопарку:

  • Число підприємств - резидентів - 60;
  • Число робочих місць на підприємствах - резидентах - близько 1000.
  • Об'єкти будівництва на території Технопарку (попередньо).
  • Офісні й навчальні приміщення - 12 602,0 м.кв.
  • Торгово-виставкові площі - 28 814,0 м.кв.
  • Виробничі приміщення - 20 162,0 м.кв.
  • Паркінг - 120,0 м.кв.
  • Житлове будівництво - 9 000,0 м.кв.
  • Готель із об'єктами соціальної інфраструктури - 24466,0 м.кв.
  • Інші об'єкти соціальної інфраструктури - 576,0 м.кв.

 

5. Етапи реалізації проекту:

1 етап - 2007 - 2008 р.

  • розробка концепції створення й діяльності технопарку;
  • розробка й затвердження проекту зон території технопарку;
  • створення Наукової Ради технопарку;
  • просування технопарку, залучення інвесторів;

· реалізація проекту «Створення транскордонного Центру інноваційних технологій, комунікацій і бізнесу для сприяння ефективному розвитку територіальних громад Єврорегіону «Дніпро».

· створення основної конкурентної переваги технопарку - у вигляді соціальної інфраструктури.

 

2 етап - до 2012 року.

· Будівництво об'єктів Технопарку, поетапне введення об'єктів в експлуатацію.

З огляду на, що площадка технопарку має інженерні комунікації (газ, вода, електроенергія, каналізація, зв'язок), будь-який об'єкт інноваційно-виробничої або соціальної інфраструктури технопарку може бути автономно введений в експлуатацію й функціонувати незалежно від стану інших об'єктів.

 

6. Конкурентні переваги Технопарку «Інноваційні технології 3000».

  • Вигідне територіальне розташування - центр міста, безпосередня близькість до кордону Росії й Білорусі, розвинена транспортна інфраструктура;
  • Самодостатня територія технопарку, наявність соціальної інфраструктури й всіх комунікацій;
  • Забезпечено юридичний, консалтинговий і аудиторський супровід резидентам технопарку;
  • Гарні можливості для подальшого розвитку виробничої, транспортної й інженерної інфраструктури;
  • Інвестиційна привабливість регіону;
  • Підвищення кваліфікації молодих фахівців, залучення висококваліфікованих менеджерів;
  • Оскільки проект створення технопарку реалізується в рамках діяльності Єврорегіону «ДНІПРО», Єврорегіон можна розглядати як додатковий інструмент просування й розвитку технопарку.

 

7. Основні напрямки державної підтримки (згідно законодавства).

В Україні створений спеціальний режим інноваційної діяльності - правовий режим, що діє з дати реєстрації інноваційних проектів протягом усього періоду виконання проектів по пріоритетних напрямках діяльності технологічних парків.

Державне сприяння інноваційної діяльності технопарків здійснюється шляхом державної фінансової підтримки й виділення цільових субсидій для проектів технопарків.

Закон України № 991-XIV від 16 липня 1999 року зі змінами до Закону й Постанови Кабінету Міністрів України припускають встановлення податкових пільг і цільового субсидування. Крім того, проекти технопарку є пріоритетними для залучення коштів Української державної інноваційної компанії і її регіональних відділень.

Технопаркам дається право нараховувати прискорену амортизацію - щорічно 20% - по основних фондах груп 3 і 4. При цьому амортизація основних фондів 3-ї групи повинна проводитися доти, поки балансова вартість групи не досягне нульового значення.

Розрахунки по експортно-імпортних операціях, які відбуваються при виконанні інноваційних проектів, проводяться в термін до 150 календарних днів. Кошти, які надійшли в іноземній валюті від реалізації продукції (продажу товарів, виконання робіт, надання послуг) технопарків, не підлягають обов'язковому продажу

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)