|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ІІ група аніонів
5. Реакції хлорид-іонів Cl- 5.1. Нітрат срібла реагує з аніонами Cl-. Ця реакція, а також реакції розчинення хлориду срібла у концентрованому аміаку і розкладу аміакату азотною кислотою описані у лабораторній роботі 3. Обидві вони є характерними для визначення іонів Cl-. Складіть рівняння цих реакцій і зафіксуйте спостереження. 5.2. Сильні окисники у кислому середовищі окиснюють іони Cl- до вільного хлору. Газоподібний хлор виявляють за кольором або запахом, а також за забарвленням йод-крохмального паперу. Виконайте реакції взаємодії концентрованої соляної кислоти з перманганатом калію та дихроматом калію. Складіть рівняння реакцій і запишіть спостереження. 6. Реакції бромід-іонів Br- 6.1. Нітрат срібла утворює з аніонами Br- осад (порівняйте його колір з AgCl), який не розчиняється в азотній кислоті і погано розчиняється в аміаку. Поясніть чому. Складіть рівняння реакцій. 6.2. Сильні окисники (KМnO4, MnO2, K2Cr2O7) окиснюють іон Br- у середовищі сірчаної кислоти до вільного брому. Складіть рівняння наведених реакцій і виконайте їх:
KBr + KMnO4 + H2SO4 = KBr + MnO2 + H2SO4 = KBr + K2Cr2O7 + H2SO4 = KBr + H2SO4(конц.) =
Особливо зручно використовувати як окисник в аналізі хлорну воду:
2NaBr + Cl2 = Br2 + 2NaCl.
Для виконання цієї реакції, яка є характерною, 2–3 краплини розчину броміду натрію підкисліть декількома краплинами 2 н сірчаної кислоти, додайте 2–3 краплини свіжо приготовленої хлорної води і 2–3 краплини бензолу. Стряхніть суміш. При цьому бензол, в якому бром розчиняється краще, ніж у воді, забарвлюється у жовтий колір.
7. Реакції йодид-іонів I- 7.1. Нітрат срібла з іонами І- утворює осад, нерозчинний в азотній кислоті і гідроксиді амонію. Порівняйте властивості осаду з властивостями хлориду та броміду срібла. Йодид срібла легко розчиняється у присутності тіосульфату натрію:
AgI + 2Na2S2O3 = Na3[Ag(S2O3)2] + NaI.
7.2. Катіони свинцю Pb2+ утворюють золотистий осад йодиду свинцю. Виконайте цю реакцію, дотримуючись умов, описаних у лабораторній роботі 3. Яку назву вона має? 7.3. Реакція з хлорною водою для аніонів I-, як і для Br-, є характерною і виконується аналогічно. Бензольний шар забарвлюється у фіалковий колір. За умови надлишку хлорної води фіалкове забарвлення бензолу зникає внаслідок подальшого окиснення вільного йоду:
5Cl2 + І2 + 6H2O = 2HІO3 + 10HCl.
Тому застосування хлору, як окисника, дозволяє відкрити іони Br- і I- за умови їх спільної присутності. 7.4. Іони I- окиснюються легше порівняно з іонами Br- і, тим більше, іонами Cl-. Навіть такі слабкі окисники, як іони Fe3+ i Cu2+, виділяють вільний йод з йодидів. Переконайтесь у цьому на досліді. Виконайте реакції взаємодії йодиду натрію з хлоридом заліза (ІІІ) та з сульфатом міді. Складіть рівняння реакцій.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |