|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Хід виконання роботи. Реактиви, що необхідні для виконання роботи:Реактиви, що необхідні для виконання роботи: 1) 0,3 н розчин соляної кислоти.; 2) 1 %-ний розчин лимоннокислого амонію; 3) 0,4%-ний розчин їдкого натру; 5) 6 %-ний розчин оцтової кислоти; 6) 11, 1%-ний розчин хлористого кальцію.
1. Наважку матеріалу 10—20 г, в залежності від очікуваного вмісту пектинових речовин, розтирають у ступці до однорідної маси. 2. При точних визначеннях потрібно видалити моно і дисахариди, що досягається триразовою обробкою: перший раз 96%-ним спиртом, потім двічі 80%-ним, залишок промивають ацетоном і підсушують. 3. Після видалення моно- і дисахаридів наважку без втрат переносять у конічну колбу і заливають приблизно 100 мл теплої води, витримують півгодини на водяній лазні при температурі 45 °С. 4. Після нагрівання рідину пропускають через паперовий складчастий фільтр у мірну колбу ємністю 250 мл і по охолодженні доводять об’єм дистильованою водою до мітки. У цій витяжці визначають вміст розчинних пектинових речовин. 5. Якщо необхідно визначити кількість протопектина, то фільтр разом із залишком осаду переносять у конічну колбу, заливають 50 мл 0,3 н. розчину НСI і витримують півгодини на киплячій водяній лазні. Рідину фільтрують через паперовий фільтр у мірну колбу ємністю 250 мл. Залишок на фільтрі промивають гарячою водою. Потім фільтр із осадом знову переносять у конічну колбу, заливають 50 мл 1%-ного розчину лимоннокислого амонію і нагрівають у киплячій водяній лазні протягом 30 хвилин. Після цього рідину в колбі пропускають через паперовий складчастий фільтр, збираючи фільтрат у мірну колбу. Осад на фільтрі промивають гарячою водою. Після охолодження вміст колби доводять дистильованою водою до мітки. У цій витяжці визначають кількість протопектина і пектинової кислоти. Надалі аналіз першої і другої витяжок аналогічний. 6. 50 мл витяжки переносять у склянку ємністю 0,5 л, додають 50 мл 0,4;%-ного розчину Nа(ОН) і витримують розчин при кімнатній температурі не менш 5 годин (можна залишити на ніч). 7. По закінченню витримки розчин підкисляють 50 мл 6%-ної оцтової кислоти. Після цього осаджують пектинову кислоту 50 мл 11,1%-ним розчином хлористого кальцію. 8. Осад, що випав, фільтрують через попередньо висушений і зважений паперовий фільтр, промивають дистильованою водою до повного вимивання хлор-іона (проба на цей іон з азотнокислим сріблом у фільтраті наприкінці промивання повинна бути негативною). 9. Фільтр із осадом переносять пінцетом у бюкс і висушують при температурі 100 — 105 °С до постійної ваги. 10. Вагу осаду пектата кальцію (з відрахуванням ваги фільтра) множать на 0,9235 для перерахування на пектинову кислоту. 11. Вміст пектинових речовин (окремо розчинній і нерозчинних) обчислюють по формулі: де х — вміст пектинової кислоти (% ваги сироїречовини); а- вага пектата кальцію на фільтрі (г); n - наважка (г); - об’єм усієї витяжки (мл); — об’єм витяжки, взятої для визначення (мл); 0,9235- коефіцієнт перекладу пектата кальцію на пектинову кислоту.
Загальний вміст пектинових речовин у матеріалі буде дорівнює сумі розчинних (перша витяжка) і нерозчинних пектинових речовин (друга витяжка).
Контрольні питання:
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |