АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Інформаційне обслуговування підприємництва

Читайте также:
  1. IV. СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ЖИТЛОВО-ПОБУТОВЕ ТА МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
  2. Аналіз витрат на обслуговування виробництва
  3. Бар, який зазвичай працює в ночі , обслуговування здійснюється через офіціантів, комплектується бар, в основному, жіночим персоналом називають...
  4. Бібліотечно-інформаційне обслуговування як система
  5. Брокерське обслуговування за договором
  6. Брокерське обслуговування за дорученням
  7. Визначення методу технічного обслуговування машин
  8. Вказівки із заходів безпеки при поводженні зі зброєю, проведення технічного обслуговування і поточного ремонту
  9. Глава 11. Розрахунки за допомогою систем дистанційного обслуговування
  10. Готівкове обслуговування бюджетних установ
  11. Державна підтримка торговельного підприємництва
  12. Державний борг, його формування та обслуговування

У концепції підприємницького успіху досить важливу (інколи й визначальну) роль відіграє комерційна інформація, тобто певна сукупність відомостей, що дає змогу діловій людині приймати правильні управлінські рішення у сфері бізнесової діяльності.

Що і як продукувати, з якими якісними характеристиками і спо­живчими властивостями, де і як продати товар, рекламувати його тощо — з усіх цих питань підприємець може прийняти опти­мальне рішення лише на основі необхідної інформації. Чим пов­нішою і вірогіднішою є зібрана підприємцем інформація, тим ефективнішим буде прийняте рішення.

Сучасна система господарювання не може ефективно функ­ціонувати без широкого розвитку інформаційного підприємницт­ва як професійного виду діяльності. Інформаційне підприємницт­во інтегрує кілька напрямів, що здатні розвиватися на самостій­ній основі (них і вітчизняних інститутів менеджменту і підприємництва, ШКІЛ бізнесу тощо). Особливо корисним є стажування безпосередньо в зарубіжних фірмах (компаніях, корпораціях), які мають великий досвід ефективного господарювання в умовах розвинутої ринко­вої економіки.

Така специфічна освітянська діяльність базується на поши­ренні й засвоєнні інформації трьох видів: 1) основних професій­них знань, необхідних кожному, хто започатковує і постійно здійснює підприємницьку діяльність, 2) узагальненні найефектив­ніших форм і методів організації підприємництва, які досі ще ма­ло відомі широкому загалу підприємців; 3) періодичному інструк­туванні підприємців щодо практичного застосування нових зако­нодавчих та нормативних актів (законів, указів Президента, роз­поряджень і постанов Кабінету Міністрів України, різноманітних положень та інструкцій тощо).

При цьому важливо наголосити на винятковій практичній зна­чущості саме таких форм і методів студіювання, оскільки самі підприємці стають носіями загальноекономічної та комерційної інформації, необхідної для здійснення ефективної бізнесової діяль­ності.

Управлінське консультування (консалтинг) підприємниць­ких структур широко використовується і забезпечує достатній економічний зиск. Це зумовлено тим, що підприємництво є до­сить специфічним, багатогалузевим і складним видом діяльності, а підприємці не можуть мати однаково глибокі професійні знання і навички з усіх конкретних її напрямів.

Варто особливо наголосити на консультативній діяльності стосовно різноманітних підприємницьких проектів, що започат­ковується в Україні. Такі послуги на професійному рівні, вклю­чаючи експертне оцінювання нової підприємницької ідеї і моде­лі її реалізації, конкретні техніко-економічні розрахунки і про­позиції, майже завжди забезпечують достатньо високу ефектив­ність тієї або іншої підприємницької діяльності. До цього тре­ба додати, що важливим напрямом консалтингу є інноваційна сфера підприємництва, коли консультанти (за кордоном їх не­безпідставно називають виробничими і фінансово-господарсь­кими чародіями) обгрунтовано рекомендують підприємцям ви­користати нові нестандартні рішення щодо застосування но­вітніх технологій, «ноу-хау», устаткування, систем управління тощо.

Надання юридичних послуг і забезпечення навчально-довід­ковою літературою істотно полегшують активну підприємниць­ ку діяльність, оскільки сприяють підготовці и прийняттю науко­во обгрунтованих технічних, організаційних і соціально-еконо- мічних рішень. Спеціалізовані професійні фірми для надання юридичних послуг різноманітним підприємницьким структурам розгортають свою діяльність як важливий складник інфраструк­тури підприємницької діяльності в Україні. При цьому необхідно врахувати той факт, що чимало потужних підприємницьких струк­тур мають власні юридичні групи, спроможні розв'язувати всі завдання правового регулювання бізнесових взаємовідносин парт­нерів.

Забезпечення підприємців навчально-довідковою літературою стає все більш нагальним завданням інформаційно-видавничих структур економічного і соціального спрямування. Сучасні ґрун­товні навчальні посібники з питань практичної організації та ефективності підприємництва, словники та довідники допомага­ють діловим людям ефективніше господарювати.

Маркетингові дослідження, що мають постійно проводити­ся спеціалізованими науково-дослідними інституціями галузево­го підпорядкування або працівникам внутрішньофірмової служби маркетингу, вочевидь, повинні забезпечувати підприємцям мож­ливість діяти відповідно до вимог ринку і потреб споживачів. Тому обґрунтовані рекомендації стосовно визначення попиту і ринкових вимог до товару, можливих цін, найбільш вдалого мо­менту виходу на ринок та його рекламного супроводу безперечно сприятимуть підвищенню ефективності діяльності підприємців України.

Активна реклама кваліфікується підприємцями як важливий засіб формування свого кола споживачів, привернення їхніх сим­патій. Успішна реклама є своєрідною «візитною карткою» діяль­ності будь-якого підприємця.

Вище наведені напрями інформаційного обслуговування під­приємництва можуть стати найефективнішими, якщо будуть ви­користовуватися узгоджено і комплексно. Зрозуміло, що інфор­маційна база підприємництва має формуватись не лише за ра­хунок звернення до відповідних секторів (організаційних утво­рень) ринкової інфраструктури, а й нагромадженням економіч­ної інформації у процесі власної підприємницької діяльності. Задля досягнення підприємцем особистого успіху варто навчи­тись науково виваженій процедурі і культурі аналізу власної ді­яльності.

СР№12


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)