|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Послідовність виконання роботи і проведення розрахунків. Визначення вмісту аміаку в газі за допомогою евакуйованих колб проводять таким чиномВизначення вмісту аміаку в газі за допомогою евакуйованих колб проводять таким чином. Спочатку в колбу переносять за допомогою піпетки Мора 50 см3 0,1 Н розчину сірчаної кислоти, додають 2-3 краплі розчину метилового оранжевого і закривають горловину пробкою. З колби 6 за допомогою вакуум-насоса евакуюють повітря до отримання в ній розрідження -0,3¸-0,4 кгс/см2. Для цього колбу 6 приєднують за допомогою вакуумного шланга до манометра та вакуум-насоса. Після досягнення в колбі 6 вищевказаного вакууму зупиняють вакуум-насос, точно вимірюють тиск у колбі за манометром та закривають кран 7. Потім евакуйовану колбу 6 приєднують за допомогою шлангів до газопроводу 4. Послідовно та повільно відчиняють кран колби та відбирають пробу газу для аналізу протягом 30 с доки тиск у колбі не зрівняється з атмосферним. Закривають кран колби і вміщують її на 20 хв в апарат для струшування або струшують ручним способом. Потім вміст колби переносять у конічну колбу для титрування. Евакуйовану колбу 6 промивають декілька разів дистильованою водою і промивні води виливають у конічну колбу для титрування. Вміст конічної колби титрують 0,1Н розчином NaOH до переходу рожевого забарвлення розчину в жовте.
1 – компресор; 2 – ротаметр; 3 – десорбер; 4-5 – газопроводи; 6 – евакуйована колба; 7-8 – крани; 9 – лійка; 10 – дрексель; 11 – аспіратор; 12 – мірний циліндр. Рисунок 1.1 – Схема установки для визначення аміаку в газах
Вміст аміаку вираховують за формулою (% об):
,
де N1 та N2 - відповідно нормальність розчину H2SO4 та NaOH; B - кількість 0,1Н розчину кислоти, налитого в колбу, см3; A - кількість 0,1Н розчину NaOH, витраченого на титрування, см3; t - температура експерименту, °С; V - об‘єм колби, см3; P1 та P2 - тиск у евакуйованій колбі відповідно до та після відбору проби газу, Па.
Вміст аміаку в газі беруть як середнє значення з трьох визначень. Визначення вмісту аміаку в газі за допомогою поглинальної склянки виконують таким чином. За допомогою аспіратора 11 аналізований газ пропускають через поглинальну склянку 10, в яку налито 50-60 см3 дистильованої води, 10 см3 0,1 Н розчину H2SO4 та 2-3 краплі метилового червоного. Через поглинач 10 пропускають аміачно-повітряну суміш до переходу забарвлення розчину в склянці із рожевого в жовте. Об‘єм відібраної для аналізу аміачно-повітряної суміші визначають за кількістю води, що витікла з аспіратора 11. Розрахунок об¢ємної частки аміаку за методом 2 проводиться за формулами, (% об):
,
де VNH3 = V1×N1×22,4 (см3); V1 - об¢єм сірчаної кислоти, який залито в дрексель перед визначенням, см3; N1 - нормальність сірчаної кислоти.
,
де VH2O - об‘єм води, що витік з аспіратора, см3; Pb - барометричний тиск, кПа; P - розрідження в аспіраторі, кПа; b - пружність водяних парів в аспіраторі, кПа; t - температура газу в аспіраторі, °С.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |