|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ПРАВИЛА КІРХГОФАПерше правило Кірхгофа відноситься до електричного вузла і формулюється таким чином: алгебраїчна сума струмів віток, що сходяться у вузлі, дорівнює нулю: . (1.5) Знаки струмів, що втікають і витікають з вузла – різні і вибираються довільно. За першим правилом можна скласти кількість рівнянь на одиницю меншу, ніж кількість вузлів у колі. Для кола на рис. 1.1.4 перше правило Кірхгофа можна сформулювати таким чином: сума струмів, що втікають у вузол дорівнює сумі струмів, що витікають з вузла: . (1.6)
Друге правило Кірхгофа відноситься до електричного контуру і формулюється таким чином: у замкненому контурі алгебраїчна сума падінь напруги на опорах дорівнює алгебраїчній сумі ЕРС джерел цього контуру: . (1.7) Напрями струму у вітках вибирають довільно. Перш ніж застосувати друге правило довільно вибирають напрям обходу контуру. За другим правилом можна написати кількість рівнянь на один меншу ніж кількість контурів у колі. Падіння напруги має знак “плюс”, якщо сила струму у вітці співпадає з напрямом струму у контурі. ЕРС має знак “плюс”, якщо напрям дії струму співпадає з напрямом обходу контуру.
Рис. 1.7 Електричний контур
Для контуру на рис. 1.7 друге правило Кірхгофа: . (1.8)
Рис. 1.8 Електричне коло
Для кола на рис. 1.8 друге правило Кірхгофа: , (1.9) . (1.10) Питання для самоперевірки знань 1. Електричне коло (намалювати просте нерозгалужене, складне розгалужене кола). 2. Елементи кола. 3. Вітка. Її особливість. Однорідна і неоднорідна вітки (намалювати їх). 5. Електричний вузол. 6. Електричний контур. 7. Відмінність контуру і вітки. 8. ВАХ, їх види. 9. Закон Ома (для ділянки кола, для замкненого кола, узагальнений). 10. Придумати ділянку кола та застосувати до неї закон Ома. 11. Придумати замкнене коло та застосувати до нього закон Ома. 12. Придумати ділянку кола та застосувати до неї узагальнений закон Ома. 13. В яких випадках ЕРС додатні чи від’ємні? В яких режимах вони при цьому працюють? можна записати для даного кола? 15. Друге правило Кірхгофа. Для яких елементів кола його застосовують? Скільки рівнянь можна записати для даного кола?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |