|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Відповідно до моделі САРМ, (2.2) де R - необхідна інвестором ставка доходу на вкладений капітал (ставка дисконту); Rf - безризикова ставка доходу; β - коефіцієнт, що є мірою систематичного ризику, зв'язаного з макроекономічними і політичними ризиками, що відбуваються в країні. Дані про коефіцієнт β публікуються у фінансових довідниках і періодичних виданнях, що аналізують фондові ринки. Rm - загальна прибутковість ринку в цілому; S1 - премія за ризик вкладення в мале підприємство; S2 - премія за ризик, характерний для окремої компанії; С - страновий ризик (ризик ненадійності прав власності, нестабільності законодавства, економічного спаду та ін.), який вирішальним образом впливає на стабільність доходу з інвестицій. Премія за страновий ризик уводиться у розрахунок тільки при оцінці ставки дисконту стосовно до іноземних інвесторів; для вітчизняних інвесторів рівень странового ризику неявним образом відображений у підвищеному рівні ринкової премії за ризик і навіть у збільшеному рівні номінальної безризикової процентній ставки (іноземні же інвестори не орієнтуються на указані місцеві показники). При методі кумулятивної побудови ставка дисконту розраховується по формулі:
де Rf - прибутковість безризикових активів, Gi - премія за ризик з номером i. Приклади ризиків, що враховуються: страновий ризик, ризики, пов'язані з розміром компанії, c професійністю менеджменту, ризик, пов'язаний з неліквідністю й т.д. Звичайно конкретна величина премії за кожний з видів ризику визначається експертним шляхом у ймовірному інтервалі від 0 до 5%. Відповідно до моделі WACC, ставка дисконту розраховується по формулі:
, (2.4)
де Кd - вартість залучення позикового капіталу; tc - ставка податку на прибуток; Кр - вартість залучення акціонерного капіталу (привілейовані акції); Кs - вартість залучення акціонерного капіталу (звичайні акції); Wd - частка позикового капіталу в структурі капіталу підприємства; Wp - частка привілейованих акцій у структурі капіталу підприємства; Ws - частка звичайних акцій у структурі капіталу підприємства.
6. Розрахунок величини вартості в постпрогнозний період може проводиться: - методом розрахунку по ліквідаційній вартості (якщо в постпрогнозний період очікується банкрутство компанії з наступним продажем активів); - методом розрахунку по вартості чистих активів; - методом передбачуваного продажу, що складає в перерахуванні грошового потоку в показники вартості за допомогою спеціальних коефіцієнтів; - по моделі Гордона. Розрахунок кінцевої вартості відповідно до моделі Гордона робиться по формулі:
, (2.5)
де CF(t+1) - грошовий потік доходів за перший рік постпрогнозного (залишкового) періоду; K - ставка дисконту; g - довгострокові темпи росту грошового потоку.
Приклад: Відомо, що прогнозний період складає 5 років, грошовий потік 6-го року складає 150 млн. грн., ставка дисконту 24%, а довгостроковий темпи росту 2%. Необхідно знайти кінцеву вартість. V = 150 млн/(0,24-0,02) = 682 млн. грн.
7. Визначення попередньої величини вартості бізнесу. Складається з 2-х складових: поточної вартості грошових потоків протягом прогнозного періоду і поточного значення вартості в постпрогнозний період. 8. Внесення підсумкових виправлень. Розрахунок вартості об'єкта нерухомості методом ДГП відбувається по формулі:
, (2.6) де PV - поточна вартість; Ci - грошовий потік періоду t; і - ставка дисконтування грошового потоку періоду t; М - залишкова вартість. Залишкова вартість, чи вартість реверсії, повинна бути продисконтована (по фактору останнього прогнозного року) і додана до суми поточних вартостей грошових потоків. Таким чином, вартість об'єкта нерухомості = Поточна вартість прогнозованих грошових потоків + Поточна вартість залишкової вартості (реверсії). Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |