АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Нагляд за особами, звільненими від відбування покарання

Читайте также:
  1. В нормах Особливої частини кримінального права передбачені умови звільнення від кримінального покарання за окремі види злочинів.
  2. В якій відповіді (відповідях) названі обставини, які пом’якшують покарання, що передбачені в ст.66 Кримінального Кодексу?
  3. В якій відповіді названа ознака кримінального покарання.
  4. Види покарання для неповнолітніх.
  5. Виды наглядных материалов на уроке изобразительного искусства.
  6. Виконання покарання у виді громадських робіт
  7. Виконання покарання у виді конфіскації
  8. Виконання покарання у виді обмеження волі
  9. Виконання покарання у виді службових обмежень для військовослужбовців
  10. Виконання покарання у виді штрафу
  11. Виправні роботи як вид покарання за КК України.
  12. Вільнення від покарання за хворобою.

Серед профілактичних заходів, які здійснюються відносно осіб, звільнених від відбування покарання, особливе місце займає адміністра­тивний нагляд. Він являє собою систему тимчасових виховних і приму­сових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою осіб, що звільнені з місць позбавлення волі та залишаються небезпеч­ними для суспільства.

Така діяльність здійснюється відповідно до глави 25 КВК України, Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнени­ми з місць позбавлення волі» (далі — Закон) та Інструкції про ор­ганізацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільнени­ми з місць позбавлення волі.

Згідно з вказаними нормативними актами адміністративний нагляд встановлюється щодо таких категорій осіб:

1) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочи­
ни або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні
злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила про
те, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишають­
ся небезпечними для суспільства;

2) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з не­
законним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

3) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочи­
ни або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні зло­
чини, якщо вони після відбування покарання або умовно-достроково­
го звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження
органів внутрішніх справ, систематично вчиняють правопорушення.

Щодо осіб, вказаних у перших двох пунктах цього переліку, адмі­ністративний нагляд встановлюється судом за місцезнаходженням ви­правної установи за поданням її начальника. Для цього адміністрація УВП завчасно готує стосовно таких засуджених характеристики, копії вироків, довідки про застосування заходів стягнення, інші матеріали, які вказують на небажання засудженого стати на шлях виправлення. До міськ-, райвідділу, куди має прибути особа після звільнення, направ­ляється запит щодо пропозицій про встановлення обмежень дій підна­глядного. Відповідь на запит долучається до справи засудженого.


Рішення про необхідність встановлення адміністративного нагля­ду приймається комісією керівного складу адміністрації виправної ус­танови. Після її позитивного висновку оформляється подання, яке ра­зом з матеріалами, що свідчать про необхідність встановлення адміні­стративного нагляду, і копією вироку засудженого направляється до суду. Там матеріали розглядаються за участю особи, стосовно якої вне­сено подання, та представника УВП. При задоволенні подання підна­глядному під підпис у довідці роз'яснюється обов'язок не порушувати громадський порядок і додержуватися встановлених правил. Постано­ву судді про встановлення адміністративного нагляду разом з довідкою про оголошення встановлених обмежень та характеристикою відділ по контролю за виконанням судових рішень направляє до міськ-, рай­відділу за обраним особою місцем проживання в день її звільнення.

Щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини, або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, адміністративний нагляд встановлюється, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбуван­ня покарання незважаючи на попередження органів внутрішніх справ систематично порушують громадський порядок, вчиняють інші правопо­рушення. З метою отримання своєчасної інформації про протиправні дії дільничний інспектор міліції зобов'язаний систематично контролювати поведінку цих осіб за місцем проживання (перебування) й роботи, не рідше одного разу на місяць перевіряти довідкові картотеки правопоруш­ників, використовувати інформацію приймальників-розподільників, чер­гових частин міськ-, райвідділів. У разі виявлення факту правопорушен­ня особою, щодо якої можливе встановлення адміністративного нагля­ду, дільничний інспектор міліції виносить їй письмове попередження. Якщо незважаючи на це особа учиняє нове правопорушення, за які чин­ним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення адміністративного нагляду. До рапорту додаються:

—копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі;

—довідка про перевірку на наявність судимостей;

—характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені осо­
бою правопорушення і накладені стягнення:

—засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до
адміністративної відповідальності;

 

- письмове попередження;

- пояснення правопорушника;

— пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному.
Начальник міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали, приймає

рішення щодо підготовки подання про встановлення адміністративно-


го нагляду. У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити начальник органу внутрішніх справ щодо піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів. Подання разом з перелічени­ми матеріалами направляється до суду.

На судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подан­ня про встановлення адміністративного нагляду, а також представник міськ-, райвідділу внутрішніх справ, де воно оформлялося. Після пози­тивного рішення суду постанова судді надсилається начальнику район­ного (міського) відділу (управління) внутрішніх справ за місцем прожи­вання піднаглядної особи. На її виконання дільничний інспектор міліції оформляє справу адміністративного нагляду та проводить з піднагляд­ним бесіду.

Адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і починає відраховуватися з дня оголошення піднаглядному по­станови суду про його встановлення. Він не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстави вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний на­гляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовже­но у загальному порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Якщо піднаглядному призначено покарання, не пов'язане з позбавленням волі, адміністративний нагляд не припиняється.

Особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'я­зані вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і дотримуватися таких правил:

а) прибути у визначений виправною установою термін в обрані
ними місця проживання і зареєструватися в органах внутрішніх справ;

б) з'являтися за викликом міліції і давати усні та письмові пояснення
з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

в) повідомляти працівників міліції, які здійснюють адміністратив­
ний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд
за межі району (міста) у службових справах;

г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу міліції в інший насе­
лений пункт та перебування там більше доби зареєструватися в місце­
вому органі внутрішніх справ.

Щодо піднаглядних за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не
може перевищувати восьми годин на добу;

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за
межі району (міста);


г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням на­чальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг встановлених обмежень, зокрема:

- продовжувати термін адміністративного нагляду відповідно до ч. 2
ст. 6 Закону;

- збільшувати або зменшеншувати обсяг обмежень дій піднаглядних
відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону;

- припиняти адміністративний нагляд відповідно до ч. 4 ст. 5 та ч. 4
ст. 8 Закону.

Працівники міліції зобов'язані систематично контролювати дотри­мання піднаглядними правил адміністративного нагляду. Про результа­ти перевірок здійснюється запис у листку контролю за дотриманням встановлених обмежень дій піднаглядним та рапортом доповідається начальнику міськ-, райвідділу.

Дільничні інспектори міліції та працівники карного розшуку зо­бов'язані проводити індивідуально-попереджувальну роботу з підна­глядними. У разі отримання відомостей про їх наміри ухилитися від адміністративного нагляду або вчинити правопорушення вони надають начальнику міськ-, райвідділу внутрішніх справ пропозиції щодо поси­лення контролю за поведінкою і способом життя таких осіб. Підрозділи карного розшуку разом з підрозділами оперативної служби, державної служби боротьби з економічною злочинністю, служби боротьби з ор­ганізованою злочинністю та з незаконним обігом наркотиків виявляють злочинні зв'язки, наміри піднаглядних, уживають заходів до поперед­ження і припинення ними злочинів, спільно з дільничними інспекто­рами міліції контролюють дотримання правил адміністративного нагля­ду і встановлених судом обмежень.

Слідчі та підрозділи дізнання при провадженні дізнання та досудо-вого слідства:

— виявляють причини та умови, які сприяли вчиненню злочинів піднаглядними або особами, що підпадають під дію Закону, а також причини невстановлення адміністративного нагляду і непроведення розшуку осіб, які ухилились від нього;

- вносять начальникам міськ-, райвідділів за місцем проживання
(перебування) вказаних осіб подання про виявлені недоліки в роботі з
установлення і здійснення адміністративного нагляду.

Приймальники-розподільники, чергові частини міськ-, райвідділів виявляють серед осіб, затриманих за правопорушення, піднаглядних і осіб, які підпадають під дію Закону, протягом доби інформують про це міськ-, райвідділи за місцем їх проживання (перебування). У разі вияв­лення осіб, що перебувають під адміністративним наглядом чи не при-


були після звільнення з місць позбавлення волі до обраного місця про­живання у встановлений строк або самовільно залишили його з метою ухилення від адміністративного нагляду, начальник підрозділу інформує про це міськ-, райвідділ за обраним піднаглядним місцем проживання. Патрульно-постові наряди міліції під час виконання обов'язків з охорони громадського порядку здійснюють контроль та ведуть спосте­реження за особами, стосовно яких встановлено адміністративний на­гляд, якщо вони з'являються в громадських місцях, відвідування яких їм не дозволено, або залишають місце проживання (перебування) в за­боронені для цього години. При виявленні таких осіб патрульні (по­стові) затримують їх і доставляють до чергової частини міськ-, райвідділу з метою оформлення матеріалів про порушення правил адміністратив­ного нагляду.

У разі якщо піднаглядному судом встановлені обмеження дій у ви­гляді реєстрації в міліції, то за письмовим рішенням начальника міськ-, райвідділу така реєстрація здійснюються працівником відділення (відділу) дільничних інспекторів міліції, дільничним інспектором міліції, працівником карного розшуку або черговим міськ-, райвідділу, про що здійснюється запис у реєстраційному листку. Час явок установ­люється з таким розрахунком, щоб це не впливало на роботу і навчан­ня піднаглядного. Під час реєстрації з піднаглядним проводиться бесіда профілактичного характеру, про що складається довідка.

Начальник міськ-, райвідділу за письмовою заявою піднаглядного може дозволити йому тимчасове проживання (перебування) в іншому місці в межах території, яку обслуговує міськ-, райвідділ. Питання про виїзд піднаглядного з місця постійного проживання за межі району (міста) в особистих справах вирішується з письмового дозволу началь­ника міськ-, райвідділу на підставі письмової заяви піднаглядного на термін, який не перевищує 10 діб, з урахуванням часу перебування його у дорозі. У разі дозволу на тимчасовий виїзд до іншої місцевості підна­глядному вручається під підпис маршрутний листок. Про виїзд піднагляд­ного дільничний інспектор міліції письмово повідомляє міськ-, райвідділ, на територію обслуговування якого цей піднаглядний має прибути. Після прибуття піднаглядного на територію обслуговування іншого міськ-, райвідділу працівник відділу (відділення) дільничних інспекторів міліції, а за його відсутності — дільничний інспектор міліції, або працівник кар­ного розшуку, або черговий міськ-, райвідділу реєструє прибулого у жур­налі реєстрації справ адміністративного нагляду і піднаглядних та про­тягом доби інформує про його прибуття дільничного інспектора міліції, на території обслуговування якого буде тимчасово проживати дана осо­ба. На маршрутному листку піднаглядного здійснюється відповідний запис про прибуття і вибуття. Дільничний інспектор міліції протягом строку тимчасового перебування піднаглядного здійснює стосовно ньо-


 


 


го індивідуально-профілактичну роботу, а у разі виявлення правопору­шень з боку піднаглядного інформує міськ-, райвідділ за місцем його проживання.

При поверненні піднаглядного на постійне місце проживання (пе­ребування) дільничний інспектор міліції робить запис у маршрутному листку про прибуття особи, долучає його до справи адміністративного нагляду та продовжує здійснювати контрольні заходи.

Уразі від'їзду піднаглядного на інше місце проживання (перебування) із зняттям з реєстрації дільничний інспектор міліції, який здійснює нагляд, повідомляє міськ-, райвідділ, на територію обслуговування якого прибуде піднаглядний. При цьому піднаглядному видається контрольний листок.

У разі злісного порушення правил адміністративного нагляду особи, щодо яких він встановлений, притягаються до адміністративної чи кри­мінальної відповідальності. При ухиленні піднаглядних від адміністратив­ного нагляду органи внутрішніх справ здійснюють їх розшук.

Адміністративний нагляд припиняється постановою судді:

а) у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під
наглядом, — за поданням начальника органу внутрішніх справ або за
клопотанням самого піднаглядного;

б) достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для
суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживан­
ня, — за поданням начальника органу внутрішніх справ.

Питання про припинення адміністративного нагляду розглядається в суді відповідно до правил, встановлених щодо розгляду питання про його встановлення.

Адміністративний нагляд автоматично припиняється:

а) після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо орга­
ном внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду
або суддя відмовив у продовженні нагляду;

б) у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлен­
ня його до місця відбування покарання;

в) у разі смерті піднаглядного.

Щодо осіб, відносно яких припиняється адміністративний нагляд, дільничний інспектор міліції продовжує здійснювати індивідуально-профілактичну роботу за місцем їх проживання до закінчення передба­ченого законом строку погашення судимості або її зняття.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покладається на Міністерство внутрішніх справ України, Головне управління Мініс­терства внутрішніх справ України в Криму, управління внутрішніх справ областей, міст і на транспорті. Найвищий нагляд за додержанням і пра­вильним застосуванням законодавства про адміністративний нагляд здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)