|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Методичні рекомендації. Питання 1. Відповідальність за незаконну торговельну діяльністьПитання 1. Відповідальність за незаконну торговельну діяльність. Незаконна торговельна діяльність – це здійснення угод купівлі-продажу товарів або інших предметів з ухиленням від реєстрації у встановленому порядку з метою отримання неконтрольованого державою прибутку. Якщо сума прибутку не перевищує семи неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян, то наступає адміністративна відповідальність згідно ст. 160-2 КУпАП (накладання штрафу від 15 до 25 НМДГ з конфіскацією товарів і отриманих коштів). В той же час існує адміністративна відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії (ст. 156 КУпАП). Кримінальна відповідальність за незаконну торговельну діяльність згідно ст.202 КК наступає лише у тих випадках коли торгівля здійснювалася товарами, продаж яких вимагає отримання ліцензії або якщо порушувалися умови ліцензії і був отриманий прибуток більше однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На правопорушника може бути накладений штраф від 200 до 500 НМДГ або обмеження свободи на строк до трьох років. У цьому і полягає парадокс українського законодавства: якщо прибуток від незаконної торгової діяльності, яка не підлягає ліцензуванню, більше 7 НМДГ, то відповідальність за незаконну торгову діяльність не наступає, а якщо торговельна діяльність підлягає ліцензуванню, то відповідальність наступає тільки тоді коли прибуток перевищує одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Питання 2. Відповідальність за порушення правил торговельної діяльності Адміністративна відповідальність — настає за порушення правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю за: • продаж товарів зі складів, підсобних приміщень підприємств державної торгівлі (громадського харчування) і споживчої кооперації за порушення торгових правил, а так самоприхову вання товарів від покупців вчинене працівниками підприємств, (організацій) державної торгівлі, (громадського харчування та сфери послуг) і споживчої кооперації, які не є посадовими особами; проведення розрахунків із споживачами працівниками підприємств, установ і організацій торгівлі, громадського харчування і сфери послуг усіх форм власності та громадянами підприємницької діяльності, які здійснюють її у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, у тому числі з обміну валюти, за готівку без електронного контрольно-касового апарата (комп'ютерної системи), із використанням не зареєстрованого належним чином електронного контрольно-касового апарата (комп'ютерної системи), з застосуванням зіпсованого електронного контрольно-касового апарата комп'ютерної системи, або з порушенням встановленого порядку застосування електронного контрольно-касового апарата (комп'ютерної системи чи товарно-касової книги, та порушення встановленого порядку проведення розрахунків у касах на підприємствах, установах і організаціях усіх форм власності, де ці операції проводяться з оформленням видаткових і прибуткових касових ордерів з видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених відповідною печаткою в установленому порядку; невидача працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю, що здійснюють розрахунки із споживачами за реалізацію товарів, надання послуг, виконання робіт, у тому числі з обміну валюти громадянам — споживачам касового чи товарного чека, квитанції або іншого письмового документа, що засвідчує факт купівлі товару, виконання роботи, надання послуги, а також порушення порядку ведення касової книги або неведення чи ведення з порушенням журналу використання електронного контрольно-касового апарата та порушення правил його зберігання неподання, несвоєчасне подання або подання за невстановленою формою державним податковим органам звітності пов'язаною із застосуванням електронних контрольно-касових апаратів, не збереження документів, визначених порядком застосування електронних контрольно-касових апаратів; порушення правил торгівлі спиртними напоями.
Запитання для повторення та закріплення матеріалу. 1.Поняття незаконна торговельна діяльність? 2.Які види відповідальності передбачені за незаконну торгівельну діяльність? 3.Адміністративна відальність настає в яких випадка?
Тема 2.6. Правове регулювання інвестиційної діяльності Питання для самостійного вивчення 1. Поняття та ознаки суб'єктів інвестиційної діяльності. 2. Права та обов'язки суб'єктів інвестування.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |