|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Відношення між величинамиТак само, як і в математиці, використовують такі знаки відношення між величинами: < ¾ менше; £ ¾ менше або дорівнює; = ¾ дорівнює; > ¾ більше; ³ ¾ більше або дорівнює; ¹ ¾ не дорівнює. Слід звернути увагу на те, що порівняння літерних величин відбувається посимвольно, причому об’єктом порівняння є не сам символ, а його код. Більшим вважається той символ, код якого більший. Наприклад, a<b, тому що код літери a менший від коду літери b (код літери а дорівнює 65, а код літери b – 66). Порівняння літерних величин виконується зліва направо до першої розбіжності. Приклад: “abba” <”alfa”.
Загальний вигляд алгоритму з використанням величин Загальний вигляд алгоритму, записаного навчальною алгоритмічною мовою (НАМ) з використанням величин, має вигляд: АЛГ Назва алгоритму (Список величин з вказівкою їхніх типів) АРГ імена комірок для розміщення вихідних даних РЕЗ імена комірок для розміщення результату ПОЧ Список проміжних величин з вказівкою їхнії типів Команди НАМ КІН.
Службові слова АЛГ, АРГ, РЕЗ становлять заголовок алгоритму, що являє собою коротку умову завдання, АЛГ – назва алгоритму, АРГ указує на те, що дано на вході, а РЕЗ – що потрібно одержати на виході.
ОГОЛОШЕННЯ ВЕЛИЧИН В АЛГОРИТМІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ. ПОВТОРНЕ ОГОЛОШЕННЯ КОМІРОК, ЯК І ЗБІГ ІМЕН КОМІРОК, НЕПРИПУСТИМЕ!
Загальний вигляд словесного алгоритму Загальний вигляд словесного алгоритму, записаного на НАМ, має вигляд: АЛГ Назва алгоритму ПОЧ Словесні команди КІН. Як бачимо, у словесних алгоритмах величини відсутні, і тому для програмування вони не становлять особливого інтересу. Надалі словесні алгоритми розглядати не будемо.
Контрольні запитання 1.Що таке алгоритмічна мова? 2.Назвіть елементи мови і дайте їм визначення? 3.Назвіть об’єкти мови і дайте їм визначення? 4.Що таке алфавіт мови і з чого він складається? 5.Що таке синтаксис мови? Назвіть розділові знаки, які використовуються в НАМ та мові Паскаль. 6.Поясніть, з якою метою вводиться типізація величин і які типи вам відомі. 7.Які відношення між величинами використовуються у програмуванні? 8.Який загальний вигляд алгоритму з використанням величин? 9.Який загальний вигляд словесного алгоритму? 10.Який загальний вигляд алгоритму мовою Паскаль? 11.Поясніть, чому ми не розглядаємо словесні алгоритми. 12.Що ви розумієте під заголовком алгоритму? 13.Як описуються константи та змінні мовою Паскаль?
Вправи Вправа 1. Складіть заголовки до алгоритмів: «Розв’язання квадратного рівняння» і «Розв’язання біквадратного рівняння». Вправа 2. Комірки мають такий тип: а ДІЙСН, b ЛІТ, с ЦІЛ, d ДІЙСН. Виберіть із запропонованих варіантів правильне розташування величин у комірках і обгрунтуйте свій вибір: a) a:=1; b) b:=’Справа № 412’; c) c:=2.5; d) d:=”123”; e) a:=2.5e3; f) c:=1.5 e-3. Вправа 3. Визначте імена й типи комірок, які можна оголошувати для даних: a) 1.5; b) Ми за мир!; с) 25 грн.; d) 7,24; e) 2.5e3; f) 125%.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |