|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Типи величинПоняття типізації (класифікації) величин прийшло з математики. Воно тісно пов’язане з класами чисел, але в інформатиці поняття типу є набагато ширшим. У кожній мові програмування є базовий набір типів: цілий, дійсний, літерний (текстовий, рядковий) і логічний (булівський). До того ж, в багатьох мовах програмування дозволено конструювання довільних (комбінованих типів. Типізація величин уводиться з метою: Ø економії пам’яті комп’ютера; Ø контролю даних; Ø з’ясування того, які операції виконувати з величинами. Якщо комірка призначена для зберігання цілих чисел, то її тип слід повідомляти як ЦІЛИЙ (integer), якщо ж ви працюєте з текстом, то комірка, у якій він буде міститися, повинна мати тип ЛІТ (string) тощо. При спробі помістити в комірку значення, тип якого не збігається з типом комірки, відбувається програмне переривання й видається повідомлення «Помилковий тип».
ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР ТИПУ ДАЄ ЗМОГУ ЗАОЩАДЖУВАТИ ПАМ’ЯТЬ!
Якщо ви знаєте, що ваша програма мовою Паскаль працює з даними цілого типу, діапазон значень яких невеликий (- 128 до 127), то краще оголосити для таких величин тип «коротке ціле» (shortint), а не «ціле» (integer), або «довге ціле» (longint), тому що таке оголошення типів призвело б до невиправданої витрати пам’яті. Пам’ятайте, що тип «shortint» займає 1 байт пам’яті, «integer» 2 байти, а «longint» 4 байти.
ЗАОЩАДЖУЙТЕ ПАМ’ЯТЬ КОМП’ЮТЕРА – ПРАВИЛЬНО ПОВІДОМЛЯЙТЕ ТИП КОМІРОК!
Правильно оголошений тип комірок допоможе уникнути логічних помилок. Так, наприклад, якщо ви хочете, щоб ваша програма підрахувала кількість учнів у класі, то комірку слід оголосити цілим типом, і тоді дробове число або текст комп’ютер у цю комірку ніколи не помістить.
ПРАВИЛЬНО ОГОЛОШЕНИЙ ТИП КОНТРОЛЮЄ ДАНІ! ТИПІЗАЦІЯ ВЕЛИЧИН ВИЗНАЧАЄ, ЯКІ ОПЕРАЦІЇ МОЖНА ВИКОНУВАТИ З ВЕЛИЧИНАМИ!
Якщо ви оголосили тип комірки «текстовий», то з даними, вміщеними в ці комірки, можна виконувати операції «вирізки» і «склеювання», а також функції й процедури для роботи з текстом. Якщо ж ви обрали числовий тип, то з даними можна виконувати арифметичні операції й застосовувати функції та процедури для роботи з числами. Такий підхід сприяє акуратності й відповідальності користувача під час складання програми. Умовна алгоритмічна мова припускає такі типи величин: ЦІЛ (цілий), ДІЙСН (дійсний), ЛІТ (літерний), ЛОГ (логічний). Логічний тип може набувати двох значень: «істина» або «хиба». Іноді у програмуванні використовується ще й натуральний тип (НАТ), але в системах програмування він відсутній, бо не існує жодного типу, що не містить значення 0. Так, тип byte дає змогу зберігати діапазон значень від 0 до 127, а тип word – від 0 до 65 535. У математиці вважається, що 0 – ціле, а не натуральне число.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |