АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Інформаційні, термінологічні і нормативно-правові аспекти правоохоронної діяльності митних органів

Читайте также:
  1. I. Оцінка викладацької діяльності вчителя щодо стимулювання пізнавальної самостійності учнів
  2. S.I.2. Види діяльності, які може здійснювати юридична особа після одержання нею спеціального дозволу (ліцензії)
  3. Акти, як форма правових засобів прокурорської діяльності.
  4. Аналіз депозитної та кредитної діяльності кредитних спілок
  5. АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ОСНОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  6. Аналіз та самоаналіз діяльності адміністративно-управлінської ланки
  7. Аналізатори, їх значення для життєдіяльності і забезпечення захисту людини від небезпек.
  8. Анкета для самооцінки вчителем своєї діяльності
  9. Анкета «Оцінка діяльності учителя»
  10. Антиконкурентні дії органів влади, місцевого самоврядування, адміністративно - господарського управління і контролю
  11. Аспекти інформаційної культури
  12. Аспекти спеціальної правоздатності

1.1 Інформаційні аспекти правоохоронної діяльності митних органів

Законодавством Російської Федерації митні органи віднесено до правоохоронних органів, що потребує від митної служби вироблення ефективних механізмів протидії правопорушень у сфері митного справи, їх своєчасного виявлення, припинення і розкриття. Однією з шляхів створення і підвищення ефективності саме цих механізмів є розвиток інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних підрозділів митних органів прокуратури та вдосконалення форм і технологій інформаційного взаємодії з її правоохоронними структурами Російської Федерації та інших (насамперед суміжних) держав.

Особливістю створення систем інформаційно-аналітичного забезпечення для правоохоронних підрозділів необхідно обліку таких принципів своєї діяльності, як сполучення гласності та професійної (службової) таємниці, гласних і негласних методів і коштів діяльності, конспірація. Оптимальний формування інформаційних баз даних, створення зручних інструментальних засобів і інфраструктури для оперативного отримання й аналізу необхідної інформації значно підвищують ефективність правоохоронної діяльності митних органів, забезпечують цілеспрямованість проведених заходів, систематизацію інформації, одержуваної оперативним шляхом. До новим напрямам діяльності правоохоронних підрозділів з допомогою інформаційних технологій можна віднести:

комп'ютерну розвідку й комп'ютерний пошук, що передбачають отримання інформації про злочинну діяльність електронними засобами, як у процесі оперативно-розшукових іоперативно-аналитических заходів, і у процесі слідства й загального контролю над розвитком ситуації;

аналітичну розвідку йоперативно-аналитический пошук, що передбачають комп'ютерну обробку інформацію про відомих злочинних угрупованнях;

>информационно-психологическое тиск на оточення злочинних угруповань часто з метою їхнього компрометації, ізоляції, показу непривабливих сторін, створення з допомогою різних каналів масової інформації загального морально-психологічного фону нетерпимості до злочинним проявам.

Досить важливим аспектом інформаційно-аналітичної роботи правоохоронних підрозділів митних органів, що перепадав іноді незаслужено вважають другорядним, є підготування відомостей висвітленню діяльності з виявлення і припинення митних правопорушень, з інформування громадськості про стан боротьби з злочинністю у сфері митного справи.

Інформації про злочинності і супутніх їй негативних соціальних явищах повинна мати непросто констатуючий характер, а утримувати досить повну їх характеристику. Зокрема, це мають бути відомості, що характеризують обставини скоєння злочину, особистість злочинця, причини наслідки скоєних злочинів. Було виправдано організувати інформування не взагалі про операції і затриманих, йдеться про справах, за якими закінчено результат - із деталізацією пропонованих обвинувачень. Відомо, що систематична публікація досить повних і більш розгорнутих даних про стан злочинності, інших негативних соціальних явищах та проблеми діяльності правоохоронних органів має позитивний ефект як непрямої зворотний зв'язок. Цей ефект виявляється у вступі своєчасних і економічно обгрунтованих рекомендацій відспециалистов-криминологов, соціальній та адекватної реакції громадськості на діяльність правоохоронних підрозділів, і митної служби загалом.

1.2 Джерела нормативно-правового регулювання інформаційно-аналітичної діяльності правоохоронних підрозділів митних органів

З правової погляду інформаційно-аналітична діяльність виступає у двох якостях - як специфічний вид оперативно-службовій діяльності митних органів прокуратури та як діяльність у сфері інформації взагалі. У цьому, правову основу інформаційно-аналітичної діяльності становлять:

- нормативно-правові акти, регулюючіоперативно-служебную діяльність правоохоронних підрозділів митних органів (ТК Росії, ФЗ про ОРД, відомчі документи);

- нормативно-правові акти, регулюючі відносини у галузі, використання комп'ютерних програм, тож банків даних.

Правоохоронна діяльність митних органів прокуратури та її складова частина -оперативно-розискная діяльність регулюється досить великою числом нормативно-правових актів. У цьому необхідно вивчити законодавчо закріплені поняття, ухвали і сформувати поняттєвий апарат, дозволяє здійснити поєднання термінології, ухваленій у суміжних областях.

Конституція Російської Федерації.

Нормативно-правове регулювання інформаційно-аналітичної діяльності має початок у конституційній нормі. Конституція РФ, як основний закон держави закладає найважливіші принципи відносин між правоохоронні органи та громадянами у сфері боротьби з злочинністю, основи діяльності правоохоронних органів, зокрема митних, а закони та підзаконні акти розвивають і конкретизують конституційні норми.

Закони Російської Федерації.

Аналізуючи законодавство РФ, за доцільне вибудувати ієрархію законодавчих актів, починаючи з Митного кодексу, як основного правовстановлюючого документа для діяльності митних органів.

Митному кодексі Російської Федерації. Відповідно до статті 304 ТК Росії митні органи виконують такі основні функції, які стосуються правоохоронної діяльності:

- ведуть боротьбу з контрабандою, порушеннями митних правив і податкового законодавства, ставиться до товарам, переміщуваним через митний кордон Російської Федерації, припиняють незаконний оборот через митний кордон Російської Федерації наркотичних коштів, зброї, предметів художнього, історичного й будь-якого археологічного надбання народів Російської Федерації і розвинених країн, об'єктів інтелектуальної власності, видів тварин та рослин, які перебувають під загрозою зникнення, їх частин 17-ї та дериватів, інших товарів, і навіть сприяють боротьби з міжнародним тероризмом і перетині незаконного втручання у аеропортах Російської Федерації у діяльність міжнародної цивільної авіації;

- здійснюють валютний контроль не більше своєї компетенції;

Відповідно до статті 408 Митного кодексу, Закону «Про оперативно-розшукової діяльності», митні органи позиціонуються як суб'єкт оперативно-розшукової діяльності.

Федеральний Закон «Про регулювання зовнішньоторговельної діяльності» від 13.10.1995 №I57-ФЗ (в ред. від 10.02.1999 р.).

Федеральний Закон «Про регулювання зовнішньоторговельної діяльності» містить низку положень, важливих як організації правоохоронної діяльності митних органів загалом, так організації інформаційно-аналітичної роботи.

Зокрема, в ст.2 названого закону дається поняття економічного безпеки: Економічна безпеку - стан економіки, що забезпечує достатній рівень соціального, політичного і оборонного існування й розвитку Російської Федерації, невразливість і її економічних інтересів стосовно можливим зовнішнім та внутрішньою загрозам і впливам.

З наведеної формулювання видно, що з здійсненні інформаційно-аналітичної діяльність у рамках виконання митні органи функції забезпечення економічній безпеці, об'єктом аналізу є економіка РФ, а предметом аналізу - економічних інтересів РФ у зовнішній торгівлі. Отже, для формування переліку завдань інформаційно-аналітичної діяльності, і навіть розробки нормативно-правових документів, що регламентують функції і завдання відповідних підрозділів митних органів, повинні бути враховані становища Федерального Закону «Про регулювання зовнішньоторговельної діяльності».

У ст. 25 «Інформаційне забезпечення зовнішньоторговельної діяльності» названого закону дається перелік відомостей, що відносяться до зовнішньоторговельної інформації. До інформації, має значення реалізації правоохоронної діяльності, і навіть її результатам, законодавчо віднесено відомості:

- про російських і закордонних обличчях, здійснюють зовнішньоторговельну діяльність російському ринку;

- про російських і закордонних обличчях, отримали квоти і ліцензії;

- про російському й іноземному законодавстві у сфері зовнішньоторговельної діяльності;

- про митної статистиці Російської Федерації;

- про кон'юнктурі закордонних ринках по основним товарних груп;

- про правопорушення у сфері зовнішньоторговельної діяльності;

- про переліку товарів, заборонених для ввезення завезеними на територію Російської Федерації і ринок вивезення з її території.

Кримінальним кодексом РФ. Значення, роль і важливе місце Кримінального кодексу організації та віданні правоохоронної діяльності митних органів визначається через встановлення кримінальної відповідальності за злочину, дізнання якими мають проводити митні органи. У тому числі:

Стаття 188. Контрабанда.

Стаття 189. Незаконні експорт, чи передача сировини, матеріалів, устаткування, технологій, науково-технічної інформації, незаконне виконання робіт (надання послуг), які можна використані під час створення зброї масового знищення, озброєння військової техніки.

Стаття 190. Неповернення завезеними на територію Російської Федерації предметів художнього, історичного й будь-якого археологічного надбання народів Російської Федерації і розвинених країн.

Стаття 193. Неповернення з-за кордону засобів у іноземній валюті.

Стаття 194. Ухиляння від митних платежів, які стягуються із організації, або фізичної особи.

Власне інформаційно-аналітична діяльність правоохоронних підрозділів митних органів, виступає як вид забезпечення у виявленні, попередженні, припиненні, розкритті та профілактики названих злочинів.

Кримінально-процесуальні кодекси РФ. Значення КПК РФ для інформаційно-аналітичної діяльності визначається першу чергу через становища, що визначають митні органи, як органи дізнання і підслідність відповідних статей КК РФ.

Необхідно керуватися положеннями КПК РФ й у частині системи збору доказів. Дані, отримані під час інформаційно-аналітичної діяльності, будучи відповідним чином документально зафіксовано оформлені, можуть бути джерелами доказів у рамках кримінально-процесуальній діяльності. У цьому слід пам'ятати, що тільки правильно оформлені результати оперативно-розшукової заходи може мати кримінально-процесуальну значимість.

Закон «Про оперативно-розшукової діяльності» від 12.08.95 р. №144- ФЗ. У законі про ОРД є пряма вказівка те, що «У… ході проведення оперативно-розшукових заходів використовуються інформаційні системи...». Так,ст.I0 названого закону встановлює, що «органи, здійснюють оперативно-розшукову діяльність, вирішення завдань, покладених ними справжнім Федеральним законом, можуть створювати й використовувати інформаційні системи, і навіть заводити справи оперативного обліку».

Наведені витримки свідчать, діяльність, що з інформаційною роботою є складовою процесу оперативно-розшукової діяльності. Відповідно, підрозділи, у функції яких входить ведення інформаційної роботи, входять до складу оперативно-розшукових органів прокуратури та специфічними методами виконують завдання оперативно-розшукової діяльності.

Маючи положення статті 11 Закону «Про ОРД» (Використання результатів оперативно-розшукової діяльності), можна стверджувати, що:

результати інформаційно-аналітичної діяльності, отримані у межах ОРД митних органів, можна використовувати на підготовку і здійснення оперативно-розшукових заходів щодо виявлення, попередження, припинення і розкриттю злочинів, виявлення і встановленню осіб, їхподготавливающих, які роблять чи які вчинили, і навіть для розшуку осіб, зниклих від органів дізнання.

Федеральний закон «Про безпеку» від 05.03.92 р. №2446-1 (в ред. Закону РФ від 25.12.1992 р. №4235-1, указу Президента РФ від 24.12.1993 р. №2288, Федерального закону від 25.07.2002 р. №>116-ФЗ)

Важливість цього закону в організацію та проведення інформаційно-аналітичної діяльність у інтересах вирішення завдань ОРД залежить від розкритті низки понять й визначенні функцій системи безпекою держави, зокрема регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Стаття 1 названого закону дає поняття безпеки і його об'єктів, стаття 3 дає визначення загрозам безпеки, стаття 4 визначає систему заходів для гарантуванню безпеки, стаття 9 встановлює основні функції системи безпеки.

Отже, ФЗ «Про безпеку» дає можливість:

- використовувати відповідний поняттєвий апарат визначення безпеки, об'єктів безпеки, загроз безпеці у сфері інформаційно-аналітичної діяльності правоохоронних підрозділів митних органів;

- позиціонувати митні органи влади та їх правоохоронні підрозділи, як органи, що у забезпеченні державної, економічної, екологічну безпеку.

Федеральний закон «Про державну таємницю» від 21.07.93 р. №5485-1, (в ред. Федерального закону від 06.10.97 р. №>131-ФЗ, з ізм., внесеними Постановою Конституційного Судна РФ від 27.03.1996 р. №>8-П).

Роль цього закону в організацію та проведення інформаційно- аналітичної діяльність у інтересах вирішення завдань ОРД залежить від розкритті низки понять, і навіть встановленні розпоряджень та роботи з інформацією.

Державну таємницю становлять:

інформацію про зовнішньоекономічної діяльності Російської Федерації, передчасне поширення, яких може зашкодити безпекою держави;

відомості у сфері розвідувальної, контррозвідувальної і оперативно-розшукової діяльності:

про силах, засобах, про джерела, про методи, плани та результатах розвідувальної, контррозвідувальної і оперативно-розшукової діяльності;

про особу, які співпрацюють чи які співпрацювали на конфіденційних принципах з органами, здійснюють оперативно- розшукову діяльність;

Про систему... шифрованою, зокрема кодованої і засекреченішою зв'язку, про шифрах, про розробку, про виготовлення шифрів і забезпечення ними, про методи і засобах аналізу шифрувальних засобів і коштів спеціальної захисту, про інформаційно-аналітичних системах спеціального призначення;

про витрати федерального бюджету, що стосуються забезпечення... правоохоронної діяльність у Російської Федерації;

Федеральний закон «Про зв'язок» від 20.01.95 р. №>15-ФЗ (в ред.Федеральних законів від 06.01.99 р. №>8-ФЗ, від 17.07.99 р. №>176-ФЗ).

Значення цього закону в організацію та проведення інформаційно-аналітичної діяльність у інтересах вирішення завдань ОРД залежить від розкритті низки понять, і навіть встановленні розпоряджень з організації зв'язку комп'ютерних систем.

Важливе місце у системі правовим регулюванням відносин у галузі зв'язку займають положення статті 14 закону «Про зв'язок». Вони регламентується взаємодія підприємств зв'язки України із органами, здійснюють оперативно-розшукову діяльність.

Федеральний закон «Про інформацію, інформатизації і захист інформації» від 20.02.95 р. №>24-ФЗ.

Особливого значення для правовим регулюванням інформаційно- аналітичного забезпечення правоохоронної діяльності митних органів має закон «Про інформацію, інформатизації і захист інформації». Цей законодавчий акт регулює правові відносини, які під час формуванні та використанні інформаційних ресурсів з урахуванням створення, збору, обробки, накопичення, зберігання, пошуку, поширення та умов надання споживачеві документованої інформації; під час створення й використанні інформаційних технологій і коштів на свою забезпечення; при захисту інформації, прав суб'єктів інформаційних відносин, що у інформаційних процесах та інформатизації вийшов.

До інших нормативно-правових актів, регулюючих інформаційно-аналітичну діяльність правоохоронних підрозділів митних органів слід зарахувати закони РФ: «Про федеральних органах урядового зв'язку і інформації» від 19.02.93 р. №>4524-I, «Про в міжнародному інформаційному обміні» від 05.06.96 р. №>85-ФЗ, «Про державну захисту суддів, посадових осіб правоохоронних і контролюючих органів Російської Федерації» від 20.04.95 р. №>45-ФЗ.

До підзаконних нормативно-правових актів, регулюючих інформаційно-аналітичну діяльність правоохоронних підрозділів митних органів слід зарахувати:

- Укази президента Російської Федерації: Положення про Державному митному комітеті Російської Федерації від 25.10.94 р. №2014, «Про затвердження Концепції національної стратегії безпеки Російської Федерації» від 17.12.97 р. №1300, Положення про державному ліцензуванні діяльність у галузі захисту інформації, затверджене рішеннямГостехкомиссии же Росії таФАПСИ від 27.04.94 р. №10 і зажадав від 24.06.97 р. №60;

- Постанови Уряди Російської Федерації: «Про ліцензування підприємств, установ і закупівельних організацій з проведення робіт, що з використанням відомостей, складових державну таємницю, створенням засобів захисту інформації, ні з здійсненням заходів і (чи) наданням послуг за захисту державних таємниць» від 15.04.95 р. №333, «Про сертифікації засобів захисту інформації» від 26.06.95 р. №608.

Нормативні акти ГТК Росії.

Положення проГУБК ГТК Росії (регламентує діяльністьГУБК та її структурних підрозділів, зокрема «функціонально відповідального за формування єдиної політики у сфері інформаційного і аналітичного забезпечення митних органів у питаннях боротьби з митними правопорушеннями, підтримку вищому методичному та в технічному рівні робіт зі створення та розвитку інформаційного середовища право охранительного блоку «).

Положення про оперативної митниці (затверджені керівництвом ГТК Росії положення про кожної з оперативних митниць «… регламентують діяльність оперативних митниць та його структурних, зокремаоперативно-аналитических підрозділів з огляду на специфіку регіону відповідальності «).

Положення прооперативно-аналитическом відділі (відділенні) митного органу (затверджені керівництвом митного органу становища «... регламентують діяльністьотделов/отделений з огляду на специфіку розв'язуваних завдань у регіоні відповідальності митного органу «).

Наказ ГТК Росії №1073 від 13 листопада 2001 року Про судове рішення колегії ГТК Росії «Про Концепції інформаційно-технічній політики Державного митного комітету Російської Федерації».

Наказ ГТК Росії №315 від 15.03.2004 р. «Про Положення про порядок формуванні та використанні інформаційних ресурсів митних органів».

Наказ ГТКРоссииот 19.03.2004 р. №343 «Про затвердження загального порядку розробки та модернізації програмних засобівЕАИС ГТК Росії».

Як очевидно з проведеного аналізу тих нормативних документів, інформаційно-аналітична робота правоохоронної діяльності митних органів перебуває в стику таких областей діяльності, як інформатика, аналітична роботу іоперативно-розискная діяльність. У цьому специфічні правовідносини, регульовані Митним кодексом РФ, накладають особливі вимоги до організації та здійснення інформаційно-аналітичної діяльності, яку проводять у інтересах вирішення завдань правоохоронної діяльності.

1.3 Класифікація й визначення інформаційно-довідкових систем

Природно з недостатнім розвитком інформаційних технологій і техніки дедалі більше значення і розповсюдження набуває такий її різновид інформаційних систем як автоматизовані інформаційні системи.

>Классифицировать інформаційні системи дуже складно через їх різноманітності й сталого розвитку структур і державних функцій.

По територіальному ознакоюАИС класифікуються на міжнародні, загальнодержавні, області, республіки, округу, міста, району тощо., у системі митних органів на Федеральною митною служби, регіональні, митниці, митного посади.

За сферою застосування розрізняютьАИС економіки, в торгівлі, на транспорті, у правовий сфері, медицині, у навчальних закладах тощо.п.

У межах однієї сфериАИС можна класифікувати за видами діяльності. Приміром, все правові інформаційні системи можна умовно розбити наАИС використовувані вправотворчестве, правозастосовчої практиці, правоохоронної діяльності, правовому освіті та вихованні.

Звісно, слід розуміти, що така класифікація досить умовна, оскільки одні й саміАИС можна використовувати у різних видах правової діяльності. Одне з основних підходів до класифікації автоматизованих систем правової інформації пов'язані з видами оброблюваної соціально-правовий інформації.

Важливе значення, з погляду створення і функціонуванняАИС, грає класифікація інформації з ступеня доступу на відкриту і обмежений доступ. Використання такого роду інформацією автоматизованих системах вимагає організації технічною відсталістю та програмного захисту його від несанкціонованого доступу.

Існують класифікаціїАИС з вигляду використовуваних технічних (якою класі обчислювальних машин функціонують), програмних (під керівництвом який ОС працюють, з допомогою яких програмних засобів створено), лінгвістичних коштів, і навіть логіко-математичних методів, що у основі процесу обробки інформації. З іншого боку, автоматизовані системи правової інформації можна класифікувати на вимогу до рівня підготовки користувачів (спеціалістів, для кола користувачів).

Досвід практичного застосуванняАИС показав, що точної, відповідної самому призначеннюАИС можна вважати класифікацію за рівнем складності технічної, обчислювальної, аналітичної і логічного обробки використовуваної інформації. За такого підходу до класифікації можна найтісніше зв'язатиАИС й формує відповідні інформаційні технології. За такого підходу можна виділити такі видиАИС:

- автоматизовані системи обробки даних (>АСОД);

- автоматизовані інформаційно-пошукові системи (>АИПС);

- автоматизовані інформаційно-довідкові системи (>АИСС);

- автоматизованіинформационно-логические системи (>АИЛС);

- автоматизовані робочі місця (АРМ);

- автоматизовані системи управління (АСУ);

- автоматизовані системи інформаційного забезпечення (>АСИО);

- експертні системи (ЕС) і системи підтримки прийняття рішень.

Відповідно до статтею 2 Закону Російської Федерації від 20.02.1995 р. №24-ФЗ «Про інформацію, інформатизації і захист інформації» автоматизована інформаційна система коштує - цеорганизационно-упорядоченная сукупність документів чи їхніх масивів та інформаційних технологій, зокрема з засобів електронно-обчислювальної техніки і електрозв'язку, що реалізують процеси збору, обробки, накопичення, зберігання, пошуку і розповсюдження інформації. Конкретніше з погляду це поняття окреслює законодавець Республіки Білорусь у: «сукупність інформаційних ресурсів, інформаційних технологій і комплексу програмно-технічних коштів, здійснюють інформаційні процеси вчеловеко-машинном чи автоматичному режимі». Схоже визначенняАИС ми й у статті 1 Закону України від 5.07.1994 р. «Про захист інформацією автоматизованих системах»:

законодавством України: «системи, здійснюють автоматизоване опрацювання даних, до складу яких входять технічні засоби їх опрацювання, і навіть методи лікування й процедури, програмне забезпечення». З позицій інформатикиАИС – це «комплекс програмних і технічних засобів та інформаційних масивів, виділені на збору, зберігання, пошуку миру і видачі інформації користувачам з їхньої запитам».

Як зазначалося раніше, інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності є синтетичної областю «митне справа - правоохоронна діяльність -інформатика – аналітична робота». Тому розглянемо терміни й універсального визначення застосовувані для формування та використання інформаційних ресурсів митних органів.

Автоматизована система (АС) - система, що складається з персоналові та комплексу коштів автоматизації своєї діяльності, реалізує інформаційну технологію виконання встановлених функцій.

Інформація - дані про осіб, предметах, фактах, явищах і процесах незалежно від форми їх представлення.

>Документированная інформації (документ) - зафіксована на матеріальному носії інформація з реквізитами, що дозволяє її ідентифікувати.

Конфіденційна інформація - документована інформація, доступом до якої обмежується відповідно до законодавством Російської Федерації.

Інформаційна сфера (середовище, простір) – область, у якій через діяльність суб'єктів створюється, перетвориться і споживається інформація.

Інформаційні процеси - процеси збору, обробки, накопичення, зберігання, пошуку і розповсюдження інформації.

Інформаційна технологія - сукупність методів, програмних і технічних засобів, інтегрованих в цілісну технологічну систему для цілеспрямованого збору, обробки, накопичення, зберігання, пошуку, поширення та обсягів надання користувачеві (споживачеві) документованої інформації.

Інформатизація - організаційний соціально-економічний процес створення оптимальних умов задоволення інформаційними потребами та її реалізації прав органів структурі державної влади, органів місцевого самоврядування, організацій, громадських об'єднань є, громадян основі використання інформаційних ресурсів.

Інформатизація митних органів - процес запровадження у діяльність митних органів сучасних інформаційних технологій, направлений замінити підвищення ефективності митного адміністрування, передусім, митного оформлення та митного контролю.

Інформаційна система - організаційно упорядкована система документів (масивів документів) та інформаційних технології, зокрема з засобів обчислювальної техніки та зв'язку, що реалізують інформаційні процеси.

Користувач (споживач) інформації - суб'єкт, яка звертається інформаційної системі по одержання необхідної йому інформації та користується нею.

>Информационно-техническая інфраструктура - сукупність інформаційно-обчислювальних центрів, банків даних, систем телекомунікацій, і захисту, які забезпечують доступ користувачів до береженої інформації та використання інформаційних технологій, і навіть засобу одержання (добування) і документування інформації.Информационно-техническая інфраструктура митної служби Російської Федерації включає Єдину автоматизовану інформаційну систему ГТК Росії, Відомчий інтегровану телекомунікаційну мережу, технічні засоби митного контролю та охорони, систему забезпечення інформаційну безпеку митних органів.

Міжнародний інформаційному обміну про - передача й одержання інформаційних продуктів, і навіть надання інформаційних послуг через державний кордон Російської Федерації через взаємодію державних підприємств і інших організацій різних держав.

Кошти міжнародного інформаційного обміну - інформаційні системи, сіті й мережі зв'язку, використовувані при міжнародному інформаційному обміні.

Захист інформації - сукупність правових, організаційних і технічних заходів, вкладених у запобігання чи складне становище заподіяння шкоди власникам інформації (захист інформації від іноземної технічної розвідки, від несанкціонованого доступу, від витоку з технічних каналам, від шкідливих програм (комп'ютерних вірусів).

Інформаційна безпеку митних органів - стан захищеності інформаційного середовища митних органів, що забезпечує її формування, користування та розвиток у сфері митної служби Російської Федерації.

База даних (>БД) - упорядкована сукупність даних, організованих за правилами, яка передбачає загальні принципи описи і збереження даних, і навіть маніпулювання ними, і призначена їхнього обробки з допомогою коштів обчислювальної техніки.

Дані - інформацію про предметної області інформаційної системи, представлені у формалізованому вигляді, придатному їхнього зберігання, передачі, обробки з допомогою коштів обчислювальної техніки, і навіть сприйняття людиною.

Аналізуючи наведену термінологію з інформаційно- технічної погляду інформаційно-довідкові системи - цепрограмми-оболочки, службовці керувати, обробки та аналізу масивів і баз даних.

З позицій інформаційно-аналітичного підходу будь-яка інформаційна система коштує є довідкової.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.014 сек.)