|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
За відсутності одного з трьох факторів горіння не виникаєПожежонебезпечні матеріали — матеріали і речовини, які за своїми властивостями сприяють виникненню або поширенню пожежі. Загорання — виникнення горіння під дією джерела запалювання. Спалах — швидке згорання горючої суміші, що не супроводжується утворенням стислих газів. Самозагорання —- явище різкого збільшення швидкості екзотермічних реакцій, що призводить до виникнення горіння речовини. Займання — загорання, що супроводжується появою полум'я. Самозаймання — самозагорання, що супроводжується появою полум'я. Вибух — швидке перетворення речовини, що супроводжується виділенням енергії та утворенням фронту стислих газів.
Температура займання — найменша температура речовини, при якій виникає стійке горіння.
За горючими властивостями речовини і матеріали поділяють на 3 групи: 1. Горючі - мають властивість самозагоратися, чи загоратися від джерела запалювання та самостійно горіти після видалення джерела запалювання. 2. Важкогорючі - можуть загоратися у повітрі від джерела запалювання, але не горять за відсутності джерела запалювання. 3. Негорючі - не можуть горіти в повітрі.
Вогнестійкість будівельних конструкцій – властивість зберігати несучу і відгорожувальну функцію в умовах пожежі, вимірюється у годинах. Вогнестійкість споруд визначається межею вогнестійкості основних будівельних конструкцій. Згораємі частини будівель не мають межі вогнестійкості.
Загальні вимоги пожежної безпеки: ² Кожний повинен знати правила поведінки при пожежі, шляхи евакуації, вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння, знати місце їх знаходження. ² Легкозаймисті та горючі рідини необхідно зберігати у спеціально відведених місцях окремо від інших матеріалів. Правила поведінки людей при виникненні пожежі: ² У випадку виникнення пожежі необхідно викликати спеціалізовану пожежну частину за телефоном 101 та повідомити сусідів, керівництво підприємства, колег і негайно розпочати ліквідацію пожежі всіма наявними засобами. ² Здійснити необхідні заходи щодо гасіння пожежі власними силами. ² Евакуювати людей і майно. У першу чергу евакуюють найбільш цінні та пожежонебезпечні матеріали. ² У випадку, якщо неможливо погасити пожежу власними силами, потрібно якнайшвидше залишити приміщення через основні та запасні виходи. ² Виходячи з приміщення, де виникла пожежа, потрібно щільно зачинити двері, щоб зменшити надходження кисню до приміщення.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |