|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Методичні рекомендації до практичного заняття. При калькулюванні змінних витрат собівартість одиниці продукції буде меншою на суму нерозподілених постійних виробничих витрат
При калькулюванні змінних витрат собівартість одиниці продукції буде меншою на суму нерозподілених постійних виробничих витрат, а отже, буде занижена вартість запасів готової продукції та незавершеного виробництва. При цьому будуть завищені витрати періоду, а тому і сума прибутку буде занижена. Якщо ж вся продукція реалізована, то сума операційного прибутку буде однаковою, як при калькулюванні повних, так і при калькулюванні змінних витрат. Ця система має свої преваги: спрощується калькулювання собівартості продукції, а оцінка запасів здійснюється відповідно до поточних витрат, необхідних для виготовлення окремих виробів. Калькулювання за змінними витратами дає можливість застосовувати різні підходи до розподілу і списання постійних витрат: - пропорційно розподіляти витрати між запасами та собівартістю реалізованої продукції; - списувати постійні витрати загальною сумою на витрати періоду; - паралельно використовувати дві системи калькулювання (за повними та змінними витратами); - використовувати змінні витрати протягом року і переходити до повних витрат в кінці року.
Тести 1.Директ-костінг – це система управління, яка базується на: а) класифікації витрат на змінні та постійні; б) класифікації витрат центрів відповідальності; в) немає правильної відповіді; г) відповіді а і б.
2. Як у зарубіжній практиці називають систему калькулювання змінних витрат? а) директ-костінг; б) абзорбшен-костінг; в) стандарт-костінг; г) АВС-костінг.
3. Метод неповних витрат полягає у поділі витрат на: а) прогресивні і дегресивні; б) фінансові і матеріальні; в) поточні та одноразові; г) немає правильної відповіді.
4.Яку кількість етапів включає розрахунок чистого доходу підприємства за методом розвинутого директ-костінгу? а) три; б) чотири; в) п’ять; г) шість.
5. Відмінність між системами обліку та калькулювання собівартості за повними та змінними витратами полягає у: а) розподілі на виробничі та невиробничі витрати; б) розподілі накладних витрат на постійні і змінні; в) розподілі невиробничих витрат; г) немає правильної відповіді.
Контрольні питання 1. В чому полягає сутність калькулювання за змінними витратами? 2. Переваги та недоліки калькулювання за змінними витратами. 3. Які чинники формують елементи витрат за методом неповних витрат? 4. Як поділяються витрати при побудові їх за методом неповних витрат? 5. У чому полягає сутність позамовного методу обліку витрат і яка сфера його застосування? 6. У чому полягає сутність попередільного методу обліку витрат і яка сфера його застосування? 7. У чому полягає сутність простого (одно передільного) методу обліку витрат і яка сфера його застосування? 8. Назвіть основні елементи методу однорідних секцій. 9. За яким принципом формуються секції? 10. У яких випадках застосовується рахунок 25 «Напівфабрикати власного виробництва»? 11. Як співвідносяться витрати звітного періоду з собівартістю випущеної за цей період продукції? 12. Яким чином розподіляються витрати звітного періоду між товарним випуском і залишками незавершеного виробництва? 13. Чим відрізняється виробнича собівартість випущеної (товарної) продукції від виробничої собівартості реалізованої продукції? 14. У чому полягає сутність методу стандарт-кост? 15. Яка різниця між калькуляційними об’єктами і калькуляційними одиницями? Рекомендована література: [1, 2, 3, 4, 5, 6] Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |