|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема: «Стрибок крізь чорну діру»Мета: ознайомити з технікою «гризайль» (гуаш чорного та білого кольору), відпрацювати основні прийоми акварельних технік: відмивання, гризайль, лесування, спосіб «по -вологому», ала- прима; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до матеріалів, акуратність. Обладнання уроку: акварель, папір, пензлі, підручник для5-го класу, репродукції художників: О.Верейський «Дерева на Ангарі», Ю. Рустамьян «Кавовий натюрморт», В. «Снігуронька»; малюнки вчителя та учнів. Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ. I. Організаційний момент. ІІ.Актуалізація опорних знань. Бесіда. - Які кольори належать до холодних? - Які кольори прийнято вважати основними?А похідні? - Які кольори відносяться до хроматичних, а які до ахроматичних? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності - Уявіть собі навколишній світ чорно – білим. Сонячний світ дарує нам безцінну можливість бачити цей світ кольоровим. Білий і чорний кольори та відтінки сірого кольору називають ахроматичними. Сьогодні на уроці ми розглянемо деякі закони кольоровознавства та ознайомимося із живописними техніками.
IV. Вивчення нового матеріалу. Митців нерідко захоплює завдання зобразити розмаїття навколишнього світу відтінками лише одного кольору (чорного, коричневого, синього тощо). Для цього вони використовують живописну техніку гризайль. Ми розглянемо декілька акварельних технік (тонова відмивка, спосіб «по - вологому», гризайль). Хроматичні кольори характеризуються трьома ознаками: колірним тоном, насиченістю і світлотою. Ахроматичні кольори відрізняються один від одного світлотою (світло-сірий, темно - сірий). V. Практична робота. Завдання 1. Тонова відмивка – у цій техніці різні відтінки одержують шляхом повторних накладань одного тону на інший розчином однієї концентрації. Кожне наступне нанесення фарби робиться по просохлому фарбованому шару. Завдання 2. Спосіб «по - вологому». Такий спосіб роботи дозволяє одержати легкі, прозорі відтінки з м’якими переходами. Спочатку папір треба змочити водою, а потім по ще зволоженій поверхні накладають потрібні відтінки кольору. Цей спосіб краще використовують у сполученні один з одним (туман, хмари, похмурий день). Завдання 3. Гризайль відрізняється від відмивки тим, що для кожної поверхні малюнка робиться окремий розчин фарби. Роботу краще вести від темного до світлого кольору. Відмивка і гризайль виконуються одним кольором. Гризайль (від фр. gris - сірий) – однокольоровий живопис в нейтральних тонах. VI. Фізкультхвилинка. VII. Індивідуальна робота. Кожен з вас виконує свою композицію у техніці гризайль за темою «Стрибок крізь чорну діру». Заздалегідь продумайте, що в композиції головне і стане її центром. Виконайте кілька ескізів. Для виявлення центра композиції застосуйте контраст світлого і темного тону. Необхідний тон добирай на палітрі, змішуючи білу і чорну фарби. Тон – різний ступінь темноти кольору.
VIII. Узагальнення і систематизація знань та вмінь учнів. - Назвіть ахроматичні кольори. - Що нового ми навчились малювати? Що нового дізнались? - У чому полягає особливість техніки гризайль? IX. Рефлексія. - Що сьогодні на уроці найбільш сподобалось?
X. Домашне завдання. Поміркуйте та уявіть собі портрети казкових персонажів, які намальовані в техниці – гризайль на основі певного кольору, наприклад: Снігова Королева на основі синього, або Баба – Яга на основі коричневого. Чи впливає, на твою думку колір на емоційне сприйняття художнього твору?
Урок №12 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |