|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема: Засоби графіки для створення художніх образів. Силует. Силуети зоряної флотиліїМета: ознайомити учнів із загальним поняттям «силует», силуетної графіки, визначити художні виражальні засоби силуетної графіки, розвивати спостережливість, уяву, вміння виділяти головне, учити передавати характер форми лінією, плямою, силуетом. Обладнання: підручник, альбом, олівці, гумка, лінійка, мультимедійна презентація, ПК, фломастер,туш. Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент IІ. Актуалізація опорних знань Бесіда · У якому зорельоті тобі хотілося б подорожувати? · Коли ми можемо побачити силуети людей, тварин і т.д. Демонстрація комп’ютерної презентації із зображення пам’ятників і скульптур космонавтів ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Я уявляю, як хочеться вам скоріше побачити космічні кораблі, що вирушать у далекі мандри галактиками Всесвіту. Погляньте, он височать виразними силуетами на тлі неба величезні лайнери. Зоряна флотилія готова до старту. Спробуймо намалювати його з допомогою силуету.
І V. Вивчення нового матеріалу. Силует - вид графічної техніки, площинне однотонне зображення фігур і предметів. Форма силуету сприймається площинно через тональний контраст зображення і фону. При цьому форма узагальнюється, найхарактерніші її риси підкреслюються. Пляма і контур – лінія, що її окреслює, набувають у зображенні силуету виключного значення. Мистецтво силуету побудовано на контрасті двох кольорів – чорного і білого. Проте іноді художники вводять у свої композиції додаткові кольори. У техніці силуету часто виконують портрет, а також інші зображення: фігуру, пейзаж, ілюстрацію. Виражальні властивості силуету використовуються також в архітектурі, скульптурі, живописі. Силуетне зображення може бути симетричним та асиметричним. Симетрія вимагає точної відповідності розташування елементів цілого щодо прямої лінії (осі симетрії), тоді вона дзеркальна, або щодо центру – осьова. Симетрична форм завжди впорядкована. Асиметрія – це відсутість або порушення симетрії. Один і той самий предмет, залежно від того, як на нього дивитися, може виглядати симетричним чи асиметричним. V. Практичне завдання Створити композицію «Силуети зоряної флотилії» або «Зорельоти на старті» в техніці силуету. VI.Фізкультхвилинка VII. Узагальнення і систематизація знань. - Скажіть, будь ласка, що таке силует? Як використовуються виражальні властивості силуету? - Що таке асиметрія? Чим відрізняється асиметрія від симетрії. - Які особливості побудови симетричної та асиметричної форми? VІІI. Рефлексія. IX. Підбиття підсумків уроку. Виставлення оцінок. X. Домашне завдання. Спробуйте знайти в природі міста симетричні та асиметричні лінії.
Клас Дата_______ Урок №3 Тема: Піктограми для космічної подорожі Мета: ознайомити учнів із загальним поняттям «піктограма», ознайомити з видами піктограм; розширити знання про види графіки Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент IІ. Актуалізація опорних знань Бесіда · Як можуть розмовляти люди різних національностей на одному космічному кораблі? · Яку знайти художню мову, щоб вона була зрозумілою всім? · Які знаки ми можемо побачити, гуляючи по місту?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Чи спадало вам на думку, як члени екіпажу та пасажири космічного корабля – люди різних національностей, які розмовляють різними мовами, будуть орієнтуватися у його приміщеннях? У кораблі є пульт керування зорельотом, центр наукових досліджень, галактична бібліотека, космічна оранжерея. Як допомогти людям не заблукати? Для цього були придумані піктограми.
І V. Вивчення нового матеріалу Піктограма сьогодні – це стилізоване графічне зображення, спрощене з метою полегшення візуального мистецтва. Піктограма посилює характерні риси зображувального об’єкта, тому часто стає символом, наприклад: знак, що позначає лікарню, стоянку автомобілів. Нині піктограма залишається способом міжнаціонального спілкування, потреба в якому постійно зростає. Найвідоміші піктограми: знаки дорожнього руху, вказівники на громадському транспорті, емблеми різних установ. Зверніть увагу й а те, що піктограми однієї серії, тобто однакової тематики, вписуються в певні геометричні фігури: квадрат, круг, трикутник. Вони подібні між собою за характером стилізації зображувальних об’єктів та виконані в однакових кольорах. Зображення на піктограма силуетні, що робить їх більш виразними. Створення піктограм – цікава і непроста робота, адже кожен малюнок має передавати певну інформацію. V.. Практичне завдання Створи будь-яку піктограму для космічної експедиції VІ. Фізкультхвилинка VІІ. Узагальнення і систематизування знань · Що таке піктограма? · Яку роль у створенні піктограми відіграє стилізація форми? VIII. Рефлексія. IX. Підбиття підсумків уроку. Виставлення оцінок. X. Домашне завдання. Подумайте, яке зображення може стати основою для створення піктограми гуртка чи секції, що ти відвідуєш.
Клас Дата_____________ Урок №4 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |