|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема: Скульптури космічних тваринМета: ознайомити з жанром мистецтва «Скульптура»; ознайомити з творами скульптора Є.Чарушина та Ватагіна; закріпити знання про види та жанри скульптури; розвивати образне мислення і уявлення; учити створювати певний образ в об’ємно-пластичних формах; виховувати естетичне ставлення до творів скульпторів. Обладнання: пластилін (або солоне тісто), дощечка для пластиліна, стекі, серветки; мультимедійна презентація, ПК. Музичний ряд: Поль Маріа; Васильєв. Тип уроку: комбінований ХІД УРОКУ І. Організаційний момент IІ. Актуалізація опорних знань Бесіда · З ким із тварин космічного заповідника ти хочеш потоваришувати? · Хто проведе тебе безпечними стежками між густих заростей дивовижних рослин, попередить про небезпеку, захистить? · На рідній Землі в людиі є вірні друзі – домашні тварини. А який друг у космічного мандрівника?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Давайте ми з вами зараз роздивимося фотографії скульптур тварин в підручнику та фотографії незвичайних тварин в презентації. Чим відрізняються «земні» тварини від космічних? ІV. Вивчення нового матеріалу Зображення тварин у скульптурі не таке поширене, як у графіці й живописі. Відомі скульптори тварин радують нас у парках, а маленькі декоративні – вдома: на столі чи поличці. Роздивимося скульптури слонів в нашому підручнику. Зверни увагу, як стилізація форми, особливості матеріалу і фактури, характер декору впливають на створення художнього образу тварин. Щоб створити оригінальний образ тварин, скульптори враховують природні властивості матеріалу, які дають змогу передати фактуру відповідно до задуму. Згадаємо фотографії дивовижних тварин в презентації. Якими б чудернацькими не були образи фантастичних тварин, усі вони мають голову, тулуб, лапи(або крила), хвіст та пропорції реальних тварин. Собака – перша тварина, яку приручила людина. І нині пес – відданий друг і домашній улюбленець. Тому з такою симпатією його зображають митці в різних видах образотворчого мистецтва. Поміркуй, які переваги скульптури у творенні образу тварини. V.. Практичне завдання. Створи скульптуру фантастично тварини (пластилін, тісто, глина, різні матеріали) VІ Фізкультхвилинка. VIІ. Узагальнення і систематизація знань і вмінь. - Що означає слово «фактура»? - Що означає «художній образ»? - З яких природних матеріалів можна створити статуетки тварин? - Як фактура допомагає створити образ скульптурного зображення? VIII. Рефлексія. IX. Підсумок уроку. Виставлення оцінок. X. Домашне завдання. Клас Дата _______________ Урок № 19 Тема: Види рельєфів. Етапи роботи над рельєфною композицією. «Танок космічних птахів» Мета уроку: познайомити з видами скульптури (барельєф, горельєф); розвивати творче художне сприйняття навколишнього світу; учити бачити пластику форми, рух, образ майбутньої скульптури, навчити ліпити дивовижних птахів космічного простору. Обладнання: малюнки птахів, плакати Петриківського розпису Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ. І. Організація уроку. ІІ. Актуалізація опорних знань Бесіда. - Що таке скульптура? - Які твори скульптури належать до анімалістичного жанру? - Як називають художників які малюють тварин, птахів? - Назвіть з якого матеріалу зроблена ця птиця?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Природа не тільки подарувала людині можливість милуватися Її красою - вона наділила нас дивною здатністю фантазувати, створювати щось незвичайне з її дарунків. ІV. Оголошення теми уроку Сьогодні на уроці ми розкриємо скарбничку мистецької мудрості. Рельєф - скульптурне зображення на площині. Зазвичай - це самостійний (станковий) твір скульптури. Нерідко рельєфи включаються в композицію стіни, або пам'ятника у вигляді орнаментів, сюжетних багатофігурних сцен, пейзажів. Рельєф буває низький (барельєф) і високий ( горельєф ). У барельєфа опукла частина зображення виступає над площиною тла менше, ніж на половину об'єму, а в горельєфі навпаки - більше, ніж наполовину. V. Вивчення нового матеріалу Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |