|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема: Космічна подорож. Виконання космічних кораблів в графіціМета: познайомити з технікою «графіка», з першим космонавтом світу Ю.Гагаріним; розвивати творчу фантазію учнів, навчити малювати ракету, зірки, комети, НЛО та інші об’єкти космосу. Обладнання: книжки про космос; портрети Ю.Гагаріна, Корольова; малюнки учнів, ПК, мультимедійна презентація «Космос». Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ І. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь Повторення курсу «Малювання» в початковій школі · Згадайте, які види образотворчого мистецтва ви знаєте? (живопис, графіка, скульптура) ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Сьогодні ми починаємо цікаву подорож просторами Всесвіту, яка триватиме цілий рік. За цей час ми з вами навчимося малювати і робити багато різних малюнків. Почнемо ми з вами з виконання космічних кораблів. ІV. Вивчення нового матеріалу Живопис – це вид образотворчого мистецтва, що відображає предмети і явища реального світу за допомогою фарб (масляних, акварельних, гуашових та інших) Твори цього виду мистецтва: картини, розписи, фрески Сьогодні ми познайомимося з графікою – видом образотворчого мистецтва, в основі якого є рисунок, а засобами виразності є точка, лінія, штрих,пляма. За засобами виконання розрізняють графіку: · Оригінальну – малюнок, виконаний кольоровими олівцями, крейдою, пастеллю, тушшю і пером, гелієвою ручкою, маркером, фломастером. · Друковану – зображення, виготовлені друкарським способом (плакат, гравюра) За призначенням графіка буває: · Станкова – самостійний твір, що має естетичне значення; · Книжкова – художнє оформлення книги: ілюстрація, обкладинка, буквиця; · Газетно-журнальна – карикатура, шарж, ілюстрація; · Промислова – етикетки, грошові знаки, листівки; · Плакат – рекламний, сатиричний, аплікаційний твір
Придумайте, ким би ви хотіли бути в космічній подорожі-експедиції. Головне – використовувати свої здібності й уміння для того, щоб прославити свою ракету і Батьківщину. Ось кожен з вас зараз спробує себе в ролі художника у фантастичній подорожі на Міжгалактичному мистецькому фестивалі.
Із чого розпочинається подорож? 1) Зібрати учасників для подорожі і створити дружню команду 2) Повідомити всіх, хто прийде вас проводжати, про час і місце відправлення зорельоту. Допоможе нам плакат – особливий вид друкованої графіки Робота з підручником Сторінка 11-12 Звичайно, твори графіки чорно-білі, тому у створенні виразного графічного зображення роль відіграють точка, пляма і лінія. Мистецтво плакату – багатожанрове: він буває рекламний, театральний, цирковий тощо. Ось плакат про Ю.О.Гагаріна. Його зображення мало велике значення у світовій науці в засвоєнні космосу (стор.12-13). Запам’ятайте: необхідно, щоб у композиції плаката малюнок і шрифт були взаємопов’язані (обов’язково писати багато слів: ракета, зірки, комети, слово «рушаймо!»). V. Практична робота. Приклад намальован на дошці. Пояснення вчителя до виконання роботи Малюнок виконується кольоровою крейдою, а там де повинен бути космос – заливаємо тушшю. На 15 сторінці нашого підручника – 3 ескізи до нашої теми. VI. Фізкультхвилинка. VII. Узагальнення і систематизація знань та вмінь учнів. - В якому, зазвичай, кольоровому відтінку роблять твори графіки? - Що грає в творах графіки найважливішу роль для створення виразного графічного зображення? - В чому полягає мистецтво плакату? VIII. Рефлексія. IХ. Підсумок уроку. Вернісаж з робіт учнів. Оцінювання робіт. Виставлення оцінок до журналу. X. Домашне завдання. Знайти за допомогою ресурсів інтернету – цікаві матеріали про Ю.О. Гагаріна.
Клас Дата_______ Урок №2 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |