|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Поличні і люлькові елеватори: конструкціяДля підняття по вертикалі або під великим кутом нахилу (більше 650) штучних масових вантажів застосовуються поличні і люлькові норії. Поличні норії являють собою замкнутий тяговий орган, що обгинає верхню – привідну і нижню – натяжну станції. Як тяговий орган застосовують зазвичай ланцюги, до ланок яких прикріплено консольні захвати – полиці, форма і розміри яких залежать від переміщуваних вантажів. Поличні норії завантажуються автоматично: захвати, проходячи крізь завантажувальну площадку, знімають з неї черговий поданий вантаж. Розвантажуються норії при переході полиці через зірочки приводної станції або при зміні положення полиці в місці розвантаження спеціальними відвідними роликами.
Рис 1.19. – Норії: а – похила полична; б – вертикальна полична з розвантаженням на висхідній гілці; в – схема; г – люлечна; 1 – верхня зірочка; 2 – ланцюг; 3 – полиці; 4 – нижня зірочка; 5 – колиска; 6 – привод.
Люлькові норії застосовують для транспортування штучних вантажів по вертикалі. Робочі органи норії – люльки, шарнірно підвішані до ланцюгів (Рисунок 2.19, г). Шарнірна підвіска дозволяє розвантажувати робочі органи в будь-якій точці по висоті норії. Захоплювачі люльки знімають черговий вантаж при проході крізь завантажувальну площадку. На висхідній гілці норії люльки нахиляються, і вантаж зісковзує в приймальний пристрій. При розвантаженні на спадній гілці процес розвантаження зворотний до процесу завантаження. Захоплювачі люльки проходять у прорізі розвантажувальної площадки і залишають на ній вантаж, що транспортується.
1.2.2 Машини неперервної дії без тягового органу
Характерною рисою цих машин є відсутність тягового елемента. Вантаж рухається поступально при обертанні або коливанні робочого елемента в результаті дії сил тиску, інерції і т.п. До розглянутого типу машин відносяться: гвинтові конвеєри й установки гравітаційного транспорту.
1.2.2.1 Гвинтові конвеєри: конструкція Гвинтові конвеєри випускаються у стаціонарному та пересувному виконанні, для горизонтального і вертикального переміщення вантажів. Вантаж (рис. 1.20) через патрубок 1 надходить у жолоб 2. Потрапляючи на дно жолоба, він гвинтом 3 переміщається у бік розвантажувального люка 7. Гвинт приводиться в обертання приводом 6 і підтримується в кінцевих 5 і проміжних 4 підшипниках. Принцип дії гвинтових конвеєрів полягає в тому, що вантаж, потрапляючи в жолоб з гвинтом, що обертається, під дією сил тиску робить поступальний рух уздовж осі обертання гвинта. Обертанню вантажу разом із гвинтом перешкоджають сила ваги вантажу і сила тертя вантажу об жолоб. До переваг гвинтових конвеєрів відносять: надійність роботи, простоту будови, експлуатації і догляду, відсутність зовнішніх частин, що рухаються, можливість переміщення вантажу в герметичному кожусі. Однак має місце ряд недоліків, які обмежують застосування цих конвеєрів. До них відноситься сильне ушкодження вантажу в результаті тертя об жолоб і гвинт, що унеможливлює застосування шнеків для переміщення кускових вантажів. До серйозних недоліків варто віднести великі питомі витрати енергії на переміщення вантажу. Зазначені недоліки дозволяють використовувати гвинтові конвеєри тільки для переміщення вантажів продуктивністю до 100 м3/год на невеликі відстані (для горизонтальних і похилих конвеєрів до 30…40 м, для вертикальних до 15...20 м). Робочим елементом шнекового конвеєра служить гвинт. Його поверхня може бути суцільною, стрічковою або у вигляді окремих лопастей. Конвеєри з лопастями застосовують для переміщення в’язких вантажів. Для збільшення продуктивності виготовляють гвинти з декількома поверхнями. Випускають одно-, дво- і тризахідні гвинти, а за напрямку гвинтової поверхні – гвинти правого і лівого заходу.
1.2.2.2 Пристрої гравітаційного транспорту У пристроях гравітаційного транспорту вантажі переміщаються в результаті дії власної сили ваги або її складової без додаткових витрат енергії ззовні. До основних пристроїв гравітаційного транспорту відносять непривідні роликові конвеєри (рольганги), різного роду спускні лотки і самопливи. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |