|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ ЧИНИТИ ОПІР ПРОПОЗИЦІЯМ СПРОБУВАТИ АЛКОГОЛЬ АБО НАРКОТИКИ З БОКУ ОДНОЛІТКІВ?
— Існують технічні прийоми або послідовність дій, які використовуються батьками, щоб утримати своїх дітей від вживання тютюну і інших наркотиків. 5 з них перераховані нижче.
Прийом № 1. Учить вашу дитину мати свою індивідуальність. Розкажіть йому, що робить людину особливою і унікальною. Поговорить з ним про людей, яких він поважає, запитайте, що, на його думку, робить їх особливими, заслуговуючими пошани. Попросить вашу дитину розповісти про його власні індивідуальні якості, не забудьте нагадати йому ті позитивні і прекрасні якості, які він може упустити.
Прийом № 2. Вивчите з вашою дитиною значення слова "дружба". Попросите його скласти список понять, якими він охарактеризував би друга, і інший список про недруга. Поки ваша дитина складає ці списки, напишіть свої власні. Порівняєте, чий список повніший.
Прийом № 3. Поясните дитині, що існують пропозиції, на які можна і потрібно відповідати твердою відмовою. Багато батьків учать своїх дітей бути завжди ввічливими, шанобливими і поступливими. Не дивлячись на те, що в більшості життєвих ситуацій такі риси вдачі є позитивними, вони не дозволяють дитині бути самим собою і розвивати свою індивідуальність. Часто діти потребують батьківського дозволу, щоб сказати "ні", коли на них чинять тиск. Поясните вашій дитині, що в певних ситуаціях кожен має право висловити свою власну думку. Наприклад, коли ровесники чинять на нього тиск з метою змусити палити, приймати алкоголь або наркотики.
Прийом № 4. Вивчайте особливості вживання алкоголю і наркотиків в молодіжному середовищі. Існують ситуації, в яких вважається, що підліткам необхідно вживати алкоголь або наркотики. Ви можете допомогти вашій дитині уникнути цих неприємних ситуацій. Не дозволяйте вашим дітям ходити в гості до своїх друзів, коли їх батьків немає удома, не допускайте, щоб він ставав членом "прихованих" компаній (тобто неконтрольованих дорослими). Сумнівно, що дві останні вимоги застосовні до російських умов. Проте, безумовно, батьки повинні стежити за захопленнями своїх дітей і уявляти, де і з ким ті проводять свій час. І, звичайно ж, не слід допускати домашніх (а рівно і інших) вечірок у відсутність дорослих, про що іноді забувають батьки, діти яких наполегливо вимагають надати їм самостійність.
Прийом № 5. Використовуйте приклад однолітків. Існує безліч ситуацій, коли позитивний приклад ровесників надає істотний вплив на дитину. Наприклад, в деяких школах в підліткових групах спонсорами програм профілактики є ровесники, і в цьому випадку діти підтримують один у одного позитивні цінності.
Батьки запитують: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |