|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема. Прийоми роботи гачком. Техніка в'язання основних елементів
Мета: ознайомити учнів із прийомами роботи гачком, технікою в'язання ланцюжка, стовпчика без накиду, навчити в'язати ці елементи, виховувати посидючість, акуратність, формувати стійкі навички в'язання гачком. Обладнання: зразки в'язання основних елементів, виробів. Інструменти і матеріали: гачок, пряжа, ножиці, тканина (папір) для композиції. Основні поняття: повітряна петля, ланцюжок, півстовпчик, узори в'язання (щільні, ажурні, філейні, фонові). Тип уроку: комбінований. Структура уроку І. Організаційний момент................................ 1хв. II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.. З хв. III. Вивчення нового матеріалу......................... 24 хв: 1. Прийоми роботи гачком. 2. Техніка в'язання ланцюжка, півстовпчика (із практичним закріпленням). 3. Види узорів в'язання. IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів 5 хв
Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Бесіда. 1) Які інструменти і матеріали необхідні для в'язання серветок, іграшок та ін.? Обґрунтуйте свій вибір. 2) Наведіть приклади декоративних виробів (одягу), зв'язаних гачком. III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Прийоми роботи гачком. а) повітряна петля; б) півстовпчик; в) стовпчик без накиду; г) півстовпчик із накидом; д) стовпчик з одним, двома, трьома і більше накидами. Першим кроком до в'язання гачком є вміння правильно тримати гачок і нитку та виконувати першу петлю. (Продемонструвати ці прийоми). Міні-практикум. 1) Візьміть нитку і гачок. 2) Виконайте першу петлю. 3) Проконтролюйте правильність дій (метод взаємоконтролю) 2. Техніка в'язання ланцюжка, півстовпчика (із практичним закріпленням). Пояснити і продемонструвати прийоми в'язання ланцюжка і півстовпчика, використовуючи наведені інструкційні карти. Після цього учні виконують в'язання.
ПРАКТИЧНА РОБОТА. В'язання ланцюжка.
Інструкційна карта «В’язання гачком»
ПРАКТИЧНА РОБОТА. В'язання півстовпчика (глухої петлі Інструменти і матеріали: гачок, нитки, ножиці.
Інструкційна карта «В'язання півстовпчика (глухої петлі)»
У разі необхідності допомогти учням, контролювати дотримання ними техніки в'язання. 3. Види узорів в'язання. Розповідь учителя. Використання гачків різної товщини та комбінування елементів в'язання дозволяє створювати різні узори, що розрізняються за густотою (щільністю) в'язання. Щільне в'язання можна одержати, використовуючи товсті нитки і тонкий гачок. Якщо для тонких ниток узяти товстий гачок, в'язане полотно буде ажурним, із великими просвітами. Залежно від щільності в’язання розрізняють такі види узорів: а) ажурні; б) щільні; в) фонові; г) філейні. IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Бесіда. 1) Які узори отримують при в'язанні півстовпчиків? 2) Для в'язання яких виробів є характерним застосування них (ажурних) узорів? . ПІДСУМКИ УРОКУ Учитель оцінює результати виконання практичної роботи. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготувати інструменти і матеріали для в'язання. УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6 Тема. Техніка в'язання основних елементів і записування узорів. Мета: ознайомити з технікою в'язання основних елементів, способами запису візерунків в'язання, умовними позначеннями прийомів в'язання, навчити виконувати стовпчик без накиду, стовпчик із накидом, розпізнавати умовні позначення, формувати стійкі навички в'язання гачком, виховувати уважність, посидючість. Обладнання: зразки прийомів в'язання, вироби, зв'язані гачком, ілюстрації. Інструменти і матеріали: гачок, нитки, ножиці. Основні поняття: умовні позначення прийомів в'язання, стовпчик без накиду, стовпчик із накидом, схема узору.
Структура уроку. І. Організаційний момент................................ 1хв. II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.. З хв. III. Вивчення нового матеріалу із практичним закріпленням...... 36 хв. 1. Умовні позначення основних прийомів в'язання. 2. Техніка в'язання основних прийомів. IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів........... З хв. V. Підсумки уроку........................................,.......... 1 хв. VI. Домашнє завдання............................................. 1хв.
Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Цей етап можна провести за одним із пропонованих варіантів. ВАРІАНТ І Бесіда. 1. Які прийоми в'язання ви вже освоїли? 2. Чи можна зв'язати ажурний узор, використовуючи ці прийоми? 3. Із якого елемента починається в’язання будь-якого узору
ВАРІАНТ 2 Гра-змагання «Моторні ручки». Учням пропонується за певний проміжок часу (І—З хв) зв'язати ланцюжок із повітряних петель.
Перевірити засвоєння практичних навичок.
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ ІЗ ПРАКТИЧНИМ ЗАКРІПЛЕННЯ 1. Умовні позначення основних прийомів в'язання. Розповідь учителя. Для в'язання виробів використовуються записи узорів — послідовність пров'язування певних елементів. Узори зазвичай складаються з повторюваної комбінації елементів, яка може бути записана: а) у вигляді схеми з використанням умовних позначень; б) вигляді тексту. Робота з підручником. Більш наочним є використання схем в’язання узорів – запис в’язання за допомогою умовних позначень.
2. Техніка в'язання основних прийомів. Розповідь учителя. Полотно, зв'язане гачком, складаються з рядів, розташованих один над одним. При виконанні виробу ряди можуть вив'язуватися в один із способів. 1) В одному напрямку по колу (берет, панчоха, серветка тощо) У такий спосіб кожен новий ряд починають в'язати після того, як будуть з'єднані перший й останній елементи узору попереднього ряду. 2)У двох напрямках — прямому і зворотному (деталь одягу, шарф тощо). Ряди узору, що йдуть у прямому і зворотному напрямку, роблять таким чином: вив'язавши перший ряд на петлях ланцюжка, виріб повертають виворітним боком до себе і виконують другий ряд на стовпчиках і петлях першого ряду та ін.
ПРАКТИЧНІ РОБОТИ. В'язання стовпчика
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Бесіда. 1. Які прийоми в'язання ви використовували при в'язанні півстовпчика? 2. Які прийоми в'язання ви використовували при в'язанні стовпчика з накидом? 3. Запишіть їхні умовні позначення. 4. Назвіть тип узору, що утворюється при в'язанні півстовпчиків і стовпчиків.
V. ПІДСУМКИ УРОКУ домашнє завдання Підготувати інструменти і матеріали для практичної роботи
Інструкційна карта «В'язання стовпчика без накиду»
Інструменти і матеріали: гачок, нитки, ножиці.
|