|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Інструкційна карта «Обробка накладної кишені»Інструменти, матеріали, обладнання: ножиці, голки, нитки, шпильки, крій деталі фартуха, оздоблювальна тасьма, швейна машина, праска, дошка для прасування.
УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6
Тема. Монтаж виробу. Мета: ознайомити учнів із технологією складання фартуха, правилами догляду за швейними виробами; навчити виконувати складання фартуха; виховувати акуратність при виконанні обробки кожного вузла виробу, формувати розуміння необхідності дотримання правил безпечної роботи, організації робочого місця. Обладнання: зразки виробів, швів, зразки повузлової обробки фартуха, таблиці «Правила безпечної роботи», «Умовні знаки догляду за виробами». Інструменти і матеріали: деталі крою, нитки, голка, ножиці, кравецькі шпильки, швейні машини, праска. Основні поняття: відтягнути, пропрасувати. Тип уроку: комбінований. Структура уроку І. Організаційний момент........................................ 1 хв. II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів. 2 хв. III. Вивчення нового матеріалу...................... 10 хв. 1. Догляд за швейними виробами. 2. Монтаж виробу. 3. Ручні, машинні операції й операції ВТО при монтажі виробу. IV. Практична робота. Монтаж виробу.............27 хв. V. Закріплення нових знань і вмінь учнів....... З хв. VI. Підсумки уроку............................................... 1хв. VII. Домашнє завдання 1хв
Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Бесіда. 1) Яким швом можна обробляти краї фартуха? Чому? 2) Чи можна для цього використовувати шов упідгин із відкритим зрізом? Відповідь обґрунтуйте. ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Догляд за швейними виробами. Бесіда. 1) Які тканини ви вибрали для пошиття фартуха? 2) Які властивості тканин обумовили цей вибір? Розповідь учителя. Бавовняні та лляні тканини прасують з лицьового і виворітного боків за напрямком нитки основи. Вони стійкі до тертя і впливу високих температур, тому вироби з них витримують багаторазове прання (навіть із кип'ятінням) і прасування. Вироби з білих тканин можна відбілювати та виварювати. На готових швейних виробах завжди нашиті ярлички з умовними значками стосовно догляду за виробами. Продемонструвати такі ярлички і пояснити значення умовних знаків, використовуючи таблицю.
Умовні знаки догляду за виробами
2. Монтаж виробу. Після того як усі деталі фартуха оброблені, виконують монтаж виробу. Послідовність монтажу виробу залежить від особливостей моделі. Розглянути різні варіанти, використовуючи зразки повузлової обробки, формує вимоги до якості виконання складання виробу. 1) Ширина швів повинна бути однаковою по всій довжині і відповідати зазначеній в інструкційній карті. 2) Машинні строчки мають бути рівними і проходити на певній відстані від зрізу або згину тканини. 3) Кути країв фартуха повинні бути правильно оброблені і ретельно виправлені. 4) Усі оброблені зрізи мають бути ретельно пропрасовані. 3. Ручні, машинні операції й операції ВТО при монтажі виробу. Учні опрацьовують табл. 8, 9,10 підручника [18, с. 106—107], інструкційну карту 10 «Обробка і складання фартуха» [18, с 111—117] і заповнюють таблицю. Операції при складанні фартуха
Учні обговорюють варіанти заповнення таблиці, учитель вносить корективи (за необхідності). IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Монтаж виробу Методичні рекомендації щодо проведення роботи див. нас 24. Учні виконують практичну роботу, використовуючи відповідні інструкційні карти [18, с 111}. V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Гра «Блеф-клуб». Методичні рекомендації щодо проведення гри див. на с. 56. 1) Учитель демонструє зразки швів, які застосовуються при обробці деталей фартуха, і називає їх (правильно або неправильно). 2) Операція «наметати» використовується при обробці пояса. 3) Операція «заметати» використовується при з'єднанні кишені з основною деталлю. 4) Операція «обшивання» використовується при обробці пояса. 5) Операція «застрочування» застосовується при обробці бічного зрізу нагрудника. VI. ПІДСУМКИ УРОКУ Узагальнюючи і систематизуючи знання учнів, акцентувати їхню увагу на тому, що під час виготовлення швейного виробу необхідно чітко уявляти його конструкцію, враховувати властивості використовуваних матеріалів (тканини, оздоблювальних матеріалів), слідкувати за точним з'єднанням деталей виробу, працювати за заздалегідь складеним планом, чітко дотримуватися технології пошиття. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготувати інструменти і матеріали для практичної роботи.
УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6 Тема. Кінцева обробка виробу. Мета: ознайомити учнів із правилами і вимогами кінцевої обробки Обладнання: праска, дошка для прасування, таблиця «Правила безпечної роботи у швейних майстернях». Інструменти і матеріали: готові вироби, ножиці, щітки. Основні поняття: кінцева обробка виробу, ВТО (поопераційна, кінцева), критерії якості. Тип уроку: комбінований. Структура уроку
І. Організаційний момент........ 1хв II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів …….5хв III. Вивчення нового матеріалу 10хв 1. Кінцева обробка виробу. 2. Критерії якості пошиття виробу. IV. Практична робота. Кінцева обробка виробу …….24хв VI. Підсумки уроку.................. 1хв VII. Домашнє завдання....... 1хв Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Бесіда. Запропонувати учням розглянути свій виріб і відповісти на запитання. 1) Чи можна користуватися виробом у такому вигляді? 2) Як ви вважаєте, які роботи ще необхідно виконати? III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Кінцева обробка виробу. Розповідь учителя. По закінченні пошиття виріб проходить кінцеву обробку. 1) Видаляють центральні і контрольні лінії (нитки, мітки, крейдові лінії). 2) Виріб чистять з виворітного і лицьового боків (особливо ретельно слід чистити вироби з тканин із начісом або ворсом). 3) Виконують прасування для надання виробу остаточного вигляду. Деталі і вузли виробу, що піддавалися поопераційному прасуванню, відпрасовувати не слід. У сучасних прасках передбачено регулювання температури прасувальної поверхні. - Від чого залежить вибір температури прасувальної поверхні? Лляні та бавовняні тканини слід прасувати за температури 180-200°, що відповідає умовному позначенню (показати його) -Які правила безпечної роботи із праскою ви можете назвати?
2.Критерії якості пошиття виробу. Бесіда. 1. Як ви вважаєте, із чого складаються вимоги до якості готового виробу? 2. Назвіть параметри, за якими можна оцінити якість виконаного виробу. Під час бесіди зформулювати вимоги до якості готового бору. 1) Виріб повинен відповідати ескізові. 2) Оцінювання якості пошиття виробу: а) Машинні строчки повинні бути рівними і проходити на певній відстані від зрізів або згинів тканини, а кути деталей - ретельно виправлені. б) Парні деталі виробу мають бути однакового розміру і розташовані симетрично. в) Після прокладання зметувальних стібків повинні бути вилучені копіювальні стібки і кравецькі шпильки, а після виконання машинних строчок — зметувальні стібки. 3) Оцінювання якості ВТО: а) Кожен шов, оброблений зріз і готова деталь виробу мають підлягати волого-тепловій обробці. б) Готовий виріб повинен бути добре відпрасований. 4) Оцінювання відповідності готового виробу естетичним вимогам (правильність вибору оздоблення).
IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Кінцева Обробка виробу Інструменти, матеріали, обладнання: готові вироби, праска, ножиці (за необхідності), щітки. Послідовність виконання. 1) Почистити виріб. 2) Виконати кінцеву волого-теплову обробку. 3) Скласти виріб. Контроль дотримання учнями правил безпечної роботи під час виконання ВТО.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Оцінити виконання кінцевої обробки виробу.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ Кінцева обробка виробу завершує технологічний процес його виготовлення та є обов'язковим етапом при виготовленні виробу. VIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Підготуватися до оцінювання навчальних досягнень за тематичним блоком «Ручна і механізована обробка деталей виробу. Монтаж виробу». 2) Підготувати фартух для оцінки якості пошиття.
УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6 Тема. Оцінювання навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «Ручна і механізована обробка деталей виробу. Монтаж виробу». Оцінка об'єктів і процесу технологічної діяльності. Мета: систематизувати й оцінити рівень знань учнів за тематичним блоком «Ручна і механізована обробка деталей виробу. Монтаж виробу», ознайомити зі способами і прийомами контролю геометричних розмірів деталей; навчити виконувати контроль розмірів швейного виробу й оцінювати якість його пошиття; виховувати акуратність при виконанні ручних, машинних і прасувальних робіт, доброзичливість і коректність у спілкуванні, формувати розуміння необхідності дотримання технології пошиття виробу. Обладнання: готові вироби, картки «Оцінка якості готового виробу», лінійка, сантиметрова стрічка. Основні поняття: якість пошиття, критерії оцінки, вимірювальні інструменти (лінійка, сантиметрова стрічка, рулетка, складаний метр, штангенциркуль). Тип уроку: комбінований. Структура уроку І. Організаційний момент.............................. 1 хв. II. Оцінювання навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «Ручна і механізована обробка деталей виробу. III. Вивчення нового матеріалу....................... 5 хв. Способи і прийоми контролю геометричних розмірів деталей. IV. Практична робота. Оцінювання якості готового виробу........ 17 хв. V. Закріплення нових знань і вмінь учнів..... 5 хв. VI. Підсумки уроку............................................... 1хв. VII. Домашнє завдання Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ I. ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ ЗА ТЕМАТИЧНИМ БЛОКОМ «РУЧНА І МЕХАНІЗОВАНА ОБРОБКА ДЕТАЛЕЙ ВИРОБУ. МОНТАЖ ВИРОБУ» III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Способи і прийоми контролю геометричних розмірів деталей. Бесіда. 1) Якими інструментами вам доводилося користуватися при вимірювані предметів? 2) Які параметри предметів можна визначити з їх допомогою? 3) Від чого залежить вибір інструментів? Учні повинні дійти висновку, що вимірювальні інструменти (лінійка, косинець) призначені для вимірювання геометричних розмірів предметів (довжина, ширина, товщина тощо). Розповідь учителя. Вибір інструментів залежить від розмірів виробу, виду конструкційного матеріалу, із якого він виготовлений. Вироби з металу, деревини, пластмаси зручно виміряти за допомогою лінійки, косинця, штангенциркуля, складаного метра, рулетки; вироби з тканини, пряжі — сантиметровою стрічкою, лінійкою. Такі вимірювання дозволяють визначити відповідність геометричних розмірів виробу заданим параметрам. При цьому допускаються деякі відхилення від параметрів, і тоді йдеться про дійсні та номінальні розміри.
Бесіда. Назвіть критерії якості готового виробу.
ІV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Оцінка якості готового виробу Вироби і матеріали: готові вироби, сантиметрова стрічка, лінійка. Перевірка й оцінювання якості виробів можуть бути проведені методом роботи в парах або довірені найбільш компетентним учня Послідовність виконання. 1) Підготувати картку «Оцінка якості готового виробу» за зразком.
2) Обмінятися картками і готовими виробами 4) Заповнити картку й оцінити якість роботи.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ По закінченні практичної роботи проводиться обговорення результатів. За необхідності вчитель коригує оцінки, виставлені учня»
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ Заключне слово вчителя. Пошиття виробу - творчий процес. Так, застосовуючи додаткові Запропонувати учням пошити фартух для мами або бабусі..
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Підготувати інструменти і матеріали для практичної роботи 2) Підготувати повідомлення про українську народну Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.015 сек.) |