|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Інструкційна карта «В'язання квітки»
Інструменти і матеріали: гачок, нитки, ножиці.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Організувати обговорення виконаних практичних робіт, практичних робіт, відзначити кращі роботи учнів. VI. ПІДСУМКИ УРОКУ Заключне слово вчителя. Опанувавши основні прийоми в'язання гачком, можна створювати красиві й оригінальні речі, що стануть чудовим подарунком. VII.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготуватися до оцінювання навчальних досягнень за тематичним блоком «В'язання гачком». УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6 Тема. Оцінювання навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «В'язання гачком». Нормування харчування в сім'ї. Мета: систематизувати й оцінити знання учнів за тематичним блоком «В'язання гачком», ознайомити з енергетичною цінністю продуктів і страв, із методикою підрахунку харчової цінності продуктів, використовуючи спеціальні таблиці, навчити визначати норми харчування людей різного віку, статури, професій, формувати розуміння впливу порушень норм харчування на організм людини, прищеплювати принципи здорового способу життя і раціонального харчування. Обладнання: таблиці «Енергетична цінність страв», «Середньодобова потреба в енергії», зразки упаковок продуктів. Основні поняття: калорійність, кілокалорія (ккал), кілоджоуль (кДж), норма харчування. Тип уроку: комбінований. Структура уроку І. Організаційний момент................................ 1хв. II. Оцінювання навчальних досягнень учнів за тематичним блоком «В'язання гачком». ……15 хв. III. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів...... 1 хв. IV. Вивчення нового матеріалу.............................. 10 хв. 1. Поняття про калорійність харчування. 2. Нормування харчування. V. Практична робота. Ознайомлення з таблицями норм харчування. Розрахунок енергетичної цінності продуктів...... 16 хв. VI. Закріплення нових знань і вмінь учнів VII. Підсумки уроку.............................................. 1 хв. VIII. Домашнє завдання....................................... 1 хв. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ ЗА ТЕМАТИЧНИМ БЛОКОМ «В'ЯЗАННЯ ГАЧКОМ» III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Розповідь учителя. У процесі життєдіяльності людина постійно витрачає свою енергію. Кількість енергії, яку витрачає людський організм, залежить від статі, віку, стану здоров'я, роду занять, кліматичних умов проживання і багатьох інших умов. Їжа як джерело енергії повинна містити всі поживні речовини, необхідні для підтримання життя, здоров'я і працездатності (їх понад 60 найменувань). Бесіда. Порівняйте енергетичні витрати людей різних професій (наприклад, сталевар і лікар), різного віку (молоді люди і люди похилого віку), у різні пори року (узимку і влітку). Учитель підбиває підсумки обговорення і робить висновок, що кількість енергії не може бути однакового для всіх людей, а залежить від багатьох умов. V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Поняття про калорійність харчування. Розповідь учителя. Кількість енергії, яку отримує і витрачає організм людини, вимірюється в спеціальних одиницях — кілокалоріях (ккал) або кілоджоулях (кДж): 1 ккал = 4Д9 кДж. Кількість калорій, одержуваних організмом із їжею, називаються калорійністю харчових продуктів. Розраховувати калорійність їжі навчилися не так давно. Це дозволило виконати енергетичну і харчову цінність страв певного раціону харчування. Сьогодні на упаковках продуктів указується їх калорійність. 2. Нормування харчування Розповідь учителя. Для нормальної життєдіяльності організм людини потребує не Середня добова потреба в енергії для груп дорослого населення
Середня добова потреба в енергії для дітей
На сьогодні дуже актуальною для всього людства є проблема зайвої ваги. Основна причина цього — неправильне харчування. Складаючи меню на день, необхідно враховувати добову потребу в енергії для різних членів сім'ї. При цьому страви слід підбирати за їх енергетичною цінністю, стежачи за тим, щоб їхня сумарна калорійність відповідала добовій потребі в енергії конкретної людини. — Якими є наслідки такої невідповідності? Учитель особливу увагу приділяє характеристиці популярної зараз їжі, що називається «швидкою їжею» (fast food). Перелік страв на день (меню) повинен бути за можливістю більш різноманітним за складом, відповідати витратам енергії членів сім'ї. Порушення енергетичного балансу спричиняє виникнення відхилень у здоров'ї людини, призводить до порушення процесів обміну речовин, підвищення стомлюваності, зниження працездатності людини.
Роздатковий матеріал
«Енергетична цінність страв»
V. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Ознайомлення з таблицями норм Послідовність виконання. 1) Використовуючи таблиці «Середня добова потреба в енергії для груп дорослого населення» і «Середня добова потреба в енергії для дітей», визначити добову потребу в енергії для людей певної професії (на прикладі батьків) і дітей віком 10—12 років. Скласти для них приблизне меню на день. 2) Використовуючи таблицю «Енергетична цінність страв», розрахувати енергетичну цінність страв, що входять до складу меню. 3) Порівняти отримані результати (добову потребу в енергії й енергетичну цінність страв у меню) і зробити висновок.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Бесіда. 1) Назвіть прийняті одиниці вимірювання енергії. 2) Що таке калорійність їжі? 3) Від чого залежать енергетичні витрати людського організму? Після бесіди доцільно обговорити результати практичної роботи, заслухавши й оцінивши висновки, зроблені учнями.
VII. ПІДСУМКИ УРОКУ Заключне слово вчителя. Як під час напруженої роботи, так і при відносному спокої людському організмові необхідна енергія. Джерелом цієї енергії є їжа. Отже, їжа має бути достатньо калорійною для задоволення енергетичних потреб людини. Недостатньо калорійна їжа призводить до VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Підготувати продукти для практичної роботи. 2. Підготувати повідомлення про овочі та оформлення страв.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |