АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Джерела інформації. 1. Воскресенский В.Ю. Международный туризм: Учеб пособие /В.Ю

Читайте также:
  1. Актуальність проблеми надійності діючих систем криптографічного захисту інформації.
  2. Архаїчні джерела української культури
  3. АУДИТ ІСТОРИЧНОЇ ФІНАНСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
  4. Аудит та огляд фінансової звітності та іншої історичної фінансової інформації.
  5. Баланс підприємства як найважливіша форма звітності, його структура та джерела даних для складання.
  6. Балансовий метод відображення і узагальнення інформації
  7. Блок 8-3. КАРТИ — ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ.
  8. Бюджетний дефіцит та джерела його фінансування.
  9. Бюджетний дефіцит, його причини, види та джерела покриття.
  10. Вибір необхідних технічних засобів (ІМ і РО) для отримання інформації про змінних технологічного процесу
  11. Вибір способів формування ООД у тих, кого навчають з теми «Класифікація способів захисту інформації», та способи реалізації
  12. Види майна суб'єктів господарювання та джерела його формування

1. Воскресенский В.Ю. Международный туризм: Учеб пособие /В.Ю. Воскресенский. – 2-е узд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2008. – 463 с.

2. Свидание с Европой /Справочник путешественника. М.: Фирма «Деком», 1991. – 288 с.

3. Страны и города: Современая иллюстрированная энциклопедия. – М.: РОСМЭН, 2007. – 576 с.

4. Страны мира. Энциклопедический справочник. – Смоленск.: Русич, 2002. – 624 с.

5. Туристичне країнознавство: країни лідери туризму. Навчальний посібник / О.О. Любіцева та ін. – К.: Альтерпрес, 2008. – 436 с.

6. Туризм Франції. www.atout-france.fr (у режимі доступу.

7. Париж інфо. www.parisinfo.com (у режимі доступу).

8. Порядок перетину кордони громадянами України http://uk.wikipedia.org/wiki/Порядок_перетину_кордону_ громадянами_ України (у режимі доступу).

Німеччина

Загальні відомості про країну. Офіційна назва Німеччини – Федеративна Республіка Німеччина, площа – 357, 04 тис. км2, населення майже 82 млн. осіб. За цим показником країна посідає перше місце серед країн Західної і Центральної Європи.

Форма державного правління – парламентська республіка, державного устрою – федеративна держава; адміністративний поділ – 18 земель.

Географічне положення. ФРН розташована майже в центрі Західної Європи в оточені добре розвинених європейських країн і економічних та політичних партнерів. Тому сусідське положення є абсолютно вигідним і насамперед для міжнародних зв’язків. На півночі Німеччина межує з Данією, на заході її сусідкою є Польща, на південному заході має протяжні кордони з Чехією, на півдні ФРН має спільні кордони з Австрією та Швейцарією, на заході з Францією, а на північному заході з країнами Бенілюксу. На півночі країна омивається Північним і Балтійським морями.

Історія формування і розвитку країн. Історія Німеччини тривала і насичена різними подіями, які змінювали долю країни. До І тисячоліття до н.е. на теперішній території Німеччини посилилися кельтські та германські племена, що потрапили сюди зі сходу, з Росії. У V ст. н.е. германське плем’я франків перемогло римлян, що вели боротьбу за контроль над цією територією. У ІХ ст. н.е. Римська імперія тут була відроджена. Після остаточного розпаду Римської імперії довгий час майже безперервно (з 1438 по 1806 рр.) територією Німеччини володіли австрійські Габсбурги. Впродовж ХУІ ст. в країні розвивався рух Реформації, який привів до війни і розділив Німеччину на дві держави: протестантську і римо-католицьку. У 1871 р. Німеччина об’єдналася під владою прусського прем’єр-міністра О. Бісмарка. Протягом ХХ ст. Німеччина програла дві Світові війни. Після Другої світової війни була розділена на дві держави – Східну Німеччину – Німецька демократична республіка (НДР) та Західну – Федеративна республіка Німеччина (ФРН). У 1990 р. Німеччина знову стала єдиною державою. Німеччина є однією з ініціаторів створення об’єднаної Європи і прийняття її Конституції.

Природні умови і ресурси країни різноманітні. Поверхня Німеччина поступово знижується з півдня і на північ, охоплюючи широку і плоску рівнину. В цій часині країни протікає кілька річок, зокрема Одер, Ельба, Візер. Більшість північних рівнин перетворена нині на сільськогосподарські угіддя. Окремі ділянки являють собою пустища, непридатні для обробки. На заході Німеччини розташована долина річки Рур і рурський кам’яновугільний басейн. Рельєф тут переважно гірський. Південний захід країни розташований у межах Шварцвальду, який ще називають «Чорний ліс». Він отримав таку назву за переважанням темнохвойних порід дерев. Цей район багатий мінеральними водами різного складу, що інтенсивно використовуються у рекреаційному господарстві. Центральна Частина країни являє собою плато, яке розбите на окремі ділянки розщілинами та долинами річок. Крайній південь Німеччини представлений Баварським плоскогір’ям. Це місце цілорічно приваблює сюди туристів, які мають змогу насолоджуватися катанням на лижах та живописними ландшафтами.

Народонаселення і культура. У національному складі населення ФРН переважають німці – 91,5 %, турки – 2,4 %, а 6, 1 % - це серби, хорвати, італійці, росіяни, євреї, греки, поляки, курди, араби, іспанці. В релігійному відношенні населення представлене протестантами – 38 %, католиками – 34 %, мусульманами – 1,7%.

Рисами характеру німців є скромність, чесність і домовитість. Існує думка, що з усіх цивілізаційних націй німці легше і триваліше за всіх здатні підкорятися урядам, під владою яких вони живуть, далекі від бажання перемін і спротиву існуючим порядкам. За темпераментом німців відносять до флегматиків. Їм притаманна холодна розсудливість, витримка у досягненні мети, а також здатність переносити труднощі. У кмітливості і смаку німці дещо поступаються англійцям, французам та італійцям.

Економіка країн.. ФРН – це економічно високо розвинута країна світу, що входять до Великої вісімки. Макроекономічна модель розвитку ФРН представлена соціально-ринковою системою, яка в загальних рисах являє собою компроміс між економічним зростанням та рівномірним розподілом багатства. Вона також передбачає підтримку тих суб’єктів господарювання, які відчувають соціально-економічні труднощі в результаті дії великих компаній та транснаціональних корпорацій (ТНК) та не в змозі протистояти їх тиску. Мова йде про малі і середні фірми, фермерські господарства, а також про такі верстви населення як молодь, пенсіонери, малозабезпечені сім'ї.

Залишається проблемою для ФРН інтеграція і модернізація економіки сходу Німеччини, території колишньої соціалістичної Німеччини. Щорічні внески федерального уряду в економіку сходу становлять понад 100 млрд. дол.

На країну лягає основне фінансове навантаження у зв’язку з розширенням Євросоюзу.

Нині ФРН відчуває серйозні економічні проблеми, які пов’язані з низьким темпами росту ВВП порівняно з провідними індустріальними країнами, що є важкими наслідками доволі щедрих соціальних програм. Майже 40 % чистого прибутку компаній ФРН йде на оплату праці, на відрахування в численні соціальні фонди. У зв’язку зі старінням нації витрати на соціальне забезпечення пенсіонерів неухильно зростають. Високий рівень допомоги по безробіттю часто породжує утриманські настрої у суспільстві. Така реальність на фоні падіння темпів економічного зростання зробила безробіття проблемою постійною, а не циклічною.

Високий рівень соціального захисту населення постійно вимагає притоку фінансів в державну казну. Тому податковий прес у Німеччині набагато вищий, ніж у США, Великобританії та інших країнах Європи. Саме з цієї причини багато німецьких компаній надають перевагу в розвитку своєї діяльності за кордоном. Така система податків і відсутність програми із стимулювання іноземних інвестицій роблять країну не привабливою для зарубіжного капіталу.

Туризм. Німеччина належить до туристичних країн Західної Європи, в яких переважає виїзний туризм. Це пояснюється особливостями менталітету німців, які завжди були подорожуючою нацією, що освоювали не лише свою країну, суміжні європейські країни, але й найбільш віддалені від Німеччини - Китай, Таїланд, Японію, Австралію. За обсягом витрат на виїзний туризм мешканці країни у 2012 р. витратили близько 84 млрд. дол. Це другий показник у світі, а з розрахунку на душу населення за показником витрат (понад 1 тис. дол.) Німеччина посідає перше місце.

У той же час країна має величезну туристичну привабливість, і тому її відвідують щорічно з пізнавальною, діловою, рекреаційною метою кілька десятків мільйонів туристів з різних країн світу. У 2012 р. кількість туристичних прибуттів до Німеччини становила 30,4 млн., що є сьомим результатом у світі. Незважаючи на такі показники туристичних прибуттів, Німеччина має одне з найбільших у світі від’ємне сальдо туристичного балансу. Проте, внесок туризму в економіку країни досить значний і характеризується такими показниками: займає друге місце за обсягами доходів після автомобілебудування, створює до 9 % ВВП країни, надає робочі місця для понад 3 млн. осіб.

Управлінням туризмом в Німеччині займаються в обсязі своїх компетенцій і повноважень різноманітні організації. Так, Національний комітет Німеччини з туризму (DZT) є тією організацією, яка здійснює просування німецького туризму на міжнародний ринок, а Німецький союз туристичних бюро (DRV) - це головна організація, яка об’єднує туристичних посередників - туроператорів і турбюро - на федеральному рівні. За ініціативи DZT у більш як 30 країнах світу створені Національні туристичні бюро, які представляють офіційний туризм Німеччини.

Існує в країні також Об’єднання німецьких готельних та ресторанних господарств (DEHOGA), яке виконує професійні, податкові, соціально-політичні завдання, що стоять перед німецькими готельними і ресторанними структурами, займаються підготовкою спеціалістів, представляє інтереси підприємств у парламенті та уряді, в інших управліннях. Інтереси місцевих організацій на федеральному рівні представляє Німецький туристичний союз (DFV).

Туристична привабливість Німеччини визначається наявністю природних ресурсів, у числі яких гірські системи, річки та узбережжя морів, бальнеологічні ресурси; культурно-історичних визначних пам’яток (музеїв, картинних галерей, середньовічних замків, древніх фортець). Країна приваблива також розвинутою інфраструктурою традиційних оздоровчих курортів і сучасною архітектурою великих міст, які мають усі можливості як для організації ділового туризму, так і для проведення культурно-дозвіллєвих заходів. Розвитку туризму в країні сприяє потужна туристична індустрія, орієнтована на надання послуг високої якості у закладі будь-якої категорії розміщення, у будь-якому підприємстві харчування чи на транспорті.

Існують чинники, які дещо гальмують розвиток туризму у Німеччині в різних аспектах. Це, насамперед, транзитне географічне положення країни, тобто на перехресті основних європейських шляхів з Півночі на південь та із Заходу на Схід. Тому іноземні туристи, що перетинають Німеччину, не затримуються в ній надовго. Крім того, на відміну від сусідніх Італії, Франції, Німеччина практично ніколи не позиціонувала себе як туристична країна і ніколи не прагнула до створення за кордоном подоби країни туризму, а тому її такою і сприймали тривалий час.

Високий курс євро робить Німеччину менш привабливим ринком туризму для іноземних туристів з доларової зони – США, Канади, країн Азії, які відвідують її переважно з діловою метою в рамках свого бізнесу.

Аналіз, зроблений офіційним органом туризму Німеччини, виявив такі туристичні уподобання іноземних туристів: 75 % - культура, 59 % - міста, 59 % - відпочинок, 41 % - безпека, а 10 % обрали гарне співвідношення ціна/якість. Більшість іноземних гостей прибуває з Нідерландів та Швейцарії. Збільшується кількість туристів з країн Центральної і Східної Європи. Понад 30 % німців проводять відпустку у своїй країні.

Отже, у Німеччині переважає діловий та екскурсійний туризм, який часто називають туризмом міст. Найбільш відвідуваними містами є Берлін з Бранденбурзькими воротами, Дрезден з палацовим комплексом Цвінгер та Дрезденською картинною галереєю, Дюссельдорф – місце проведення різноманітних виставок світового рівня, Мюнхен.

Цікаві факти. Одним з визначних місць Мюнхену є Англійський парк, який за площею – 3,7 км2, більше, ніж знаменитий Центральний парк у Нью-Йорку чи Гайд-парк у Лондоні. Це одне з найбільш відвідуваних місць Мюнхена. Так вважають не тільки місцеві жителі, а й численні туристи. В арку можна не тільки вільно відпочивати, а й, наприклад, зайнятися серфінгом, для якого у парку створена штучна хвиля. Є тут й інші дуже відомі місця: китайська башта Хінезішер Турм, маленький круглий храм Моноптерос, що височіють на вершині гори, маленьке озеро Кляінхесселоер. У парку можна смачно перекусити. Тут подають традиційні німецькі страви – свинячу гомілку і сосиски з пивом, яке п’ють півлітровими кружками у спеціально обладнаних «пивних садах». У жовтні в парку проходять традиційні масові гуляння.

Увагу багатьох туристів привертає також Гамбург – не тільки як один з найбільших європейських портів, а й історичний і культурний центр. Символом міста вважається 132-метрова Гамбурзька башта церкви Святого Міхаеля. Відомі також на увесь світ ботанічний сад і зоопарк Хаденбеккс. А ще це північне місто Німеччини називають «Північною Венецією». В ньому нараховують понад 2400 мостів.

Художні колекції Німеччини є одними з найбагатших у світі. У Берліні – це державний музей культурних скарбів Прусії, музей прикладного мистецтва, музей музичних інструментів, музей Пергама з колекцією давньоримського, давньогрецького та азійського мистецтва.

Заслуговують на увагу Державні національні галереї в Мюнхені, Баварський національний музей з колекцією скульптури, декоративного мистецтва і народного мистецтва.

Головним художнім музеєм Східної Німеччини є художня колекція в Дрездені, де, крім палацевого ансамблю Цвінгер, розташовані галереї старих майстрів і колекція фарфору. В Дрездені діють й інші не менш цікаві музеї, як музей історії та технічний музей.

Серед інших міст-музеїв неможна не згадати Кельн, в якому варто побувати не тільки через найбільший і найяскравіший Кельнський карнавал чи через Кельнський Собор, а й для того, аби відвідати музей шоколаду, Державну національну галерею, музей Вальраф-Ріхарі з колекцією виробів з слоновою кістки, музей мистецтва Східної Азії. Цікаві музеї є й у більшості інших німецьких міст. Так, у Бонні – будинок-музей Бетховена, у Веймері – будинок-музей Гете, а Мейсен – це просто старе місто-музей з надзвичайно цікавою фарфоровою фабрикою-виставкою.

Важливе місце в Німеччині посідає подієвий туризм. Нині в усьому світі відомі німецькі фестивалі із значною кількістю туристів, як внутрішніх, так й іноземних. Це – Октоберфест, який пересічно відвідує понад 6 млн. туристів, Кельнський фестиваль – понад 2 млн. відвідувачів, Берлінський кінофестиваль – близько 1 млн. відвідувачів.

Рекреаційний туризм пов’язаний з наявністю бальнеологічних ресурсів та у цілому сприятливими кліматичними й іншими природними умовами для відпочинку. На нього припадає близько 60 % всіх проведених туристами ночівель в Німеччині. В країні діє понад 50 курортів, багато з яких є дуже престижними. Серед них Баден-Баден, Бад-Кіссинген, Бад-Фюссінг та ні. Щорічно на німецьких курортах оздоровлюється понад 1 млн. осіб.

Основними районами гірськокліматичних курортів є Північні Вапнякові Альпи, Рудні гори, Гарц, гори Фіхтель та Баварський ліс, які забезпечені першокласною інфраструктурою.

Найбільш відвідуваними районами рекреаційного туризму Німеччини є Східно-Фризькі і Північно-Фризькі острови, узбережжя Гольштейну і Передньої Померанії в Балтійському морі, Долина Рейну, Баварський Ліс, Шварцвальд і Баварські Альпи.

Для любителів подорожувати пропонуються різноманітні тури і маршрути, у тому числі й тематичні. Серед них – «Винний шлях», «Романтична дорога», «Дорога замків», «Дорога німецьких казок», «Технічні пам’ятки Рура» та ін.

Туристичні формальності. Для в’їзду до ФРН потрібно отримати шенгенську візу, транзитна ж віза дійсна 2 дні. Заборонено ввезення – психотропних речовин, отруйних речовин. Не можна вивозити у великих обсягах дитячий одяг, трикотаж, взуття, панчішні вироби, автомобілі (без спеціального дозволу), дорогоцінності, м’ясні вироби, фруктові і м’ясні консерви, прянощі. Ввіз валюти без декларування може становити до 15400 євро. Дозволено вивозити сувеніри і подарунки. Туристам сертифікат про щеплення не потрібний, для домашніх тварин потрібний, але обов’язково переведений на німецьку мову.

ПІДСУМКИ:

Ø ФРН – високо розвинута країна Західної Європи.

Ø В країні переважає в’їзний туризм на фоні постійного нарощування туристичних прибуттів.

Ø Німеччина забезпечена природними, культурно-пізнавальними туристичними ресурсами для різних різновидів пізнавального і рекреаційного туризму.

Ø Країна має розвинуту інфраструктуру для ділового туризму.

 

Запитання і завдання для самоконтролю:

1. Як особливості географічного положення ФРН сприяють на розвиток туризму?

2. Оцініть туристичні ресурси Німеччини з позицій розвитку в країні різних видів туризму.

3. Схарактеризуйте особливості міського туризму у Німеччині. Складіть візитну картки для одного з міст – центів туризму у ФРН.

4. Поясніть, чому ФРН є країною виїзного туризму.

Дискусійні питання:

v Допомагає чи заважає розвиткові туризму Східна Німеччина?

v Вплив виїзного туризму на економіку країни та його наслідки.

Підготуйте есе, обравши одну із запропонованих тем:

Німеччина – центр ділового туризму світу.

Туристичні традиції Німеччини.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)