АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Джерела інформації. 1. Алексеев Б.В. Вся Азия: Географический справочник /Б.В

Читайте также:
  1. Актуальність проблеми надійності діючих систем криптографічного захисту інформації.
  2. Архаїчні джерела української культури
  3. АУДИТ ІСТОРИЧНОЇ ФІНАНСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
  4. Аудит та огляд фінансової звітності та іншої історичної фінансової інформації.
  5. Баланс підприємства як найважливіша форма звітності, його структура та джерела даних для складання.
  6. Балансовий метод відображення і узагальнення інформації
  7. Блок 8-3. КАРТИ — ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ.
  8. Бюджетний дефіцит та джерела його фінансування.
  9. Бюджетний дефіцит, його причини, види та джерела покриття.
  10. Вибір необхідних технічних засобів (ІМ і РО) для отримання інформації про змінних технологічного процесу
  11. Вибір способів формування ООД у тих, кого навчають з теми «Класифікація способів захисту інформації», та способи реалізації
  12. Види майна суб'єктів господарювання та джерела його формування

1. Алексеев Б.В. Вся Азия: Географический справочник /Б.В. Алексеев – М.: АСТ, 2003. – 311 с.

2. Борнофф Н. Япония: Путеводитель / Н.Борнофф, Пер. с ангд.: Е.А. Сучкова. – М.: АСТ; АСтрель, 2005. – 399 с.

3. Воскресенский В.Ю. Международный туризм /В.Ю. Воскресенский. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2008. – 463 с.

4. Косолапов А.Б. Туристсткое страноведение. Европа и Азия: учеб.-практ. Пособие /А.Б. Косолапов - М.: Кнорус, 2005. – 400 с.

5. Масляк П.О. Країнознавство: підручник / П.О. Масляк. – К.: Знання, 2007. – 292 с.

6. Романов А.А. Зарубежное туристское краеведение / А.А. Романов. – М.: Советский спорт, 2001. – 287 с.

7. http://www.visitjapan.ru/

Таїланд

Загальні відомості про країну. Офіційна назва країни - Королівство Таїланд (раніше країна називалася Пратет-Таі, Сіам), площа – 513,1 тис. км2, населення – 62 млн. осіб, столиця – Бангкок. Таїланд є конституційною монархією, федеративною державою (складається з 73 провінцій). Главою держави є король. Нинішній король унаслідував трон у 1946 р.

Цікаві факти. Король у Таїланді є символом нації. Нинішній король Рама ІХ відомий як всебічно розвинена особистість – художник, музикант, поет, фотограф, яхтсмен. Його особистий внесок у справу виводу країни з режиму військової диктатури оцінюється дуже високо.

Географічне положення. Таїланд є країною Південно-Східної Азії, що розмістилася на берегу Андаманського моря й Сіамської затоки і має значні морські кордони. Це позитивно вплинуло на розвиток туризму в країні. Таїланд займає центральну частину півострова Індокитай і має значну протяжність з півночі на південь. На півночі і в центрі територія країни ще й дуже розширена з заходу на схід. Південні ж частина вузька, оскільки лежать на перешийку між двома півостровами – Індокитай і Малакка.

Сусідами Таїланду є країни Південно-Східної Азії. На заході – це М’янма, на півночі і сході – Лаос, на південному сході – Камбоджа, на крайньому півдні – Малайзія.

Історія формування і розвитку країни. Тайці утворилися від народів, які мігрували сюди з півдня Китаю між ІІІ та ХІІ ст. н.е. Між ХІУ і ХУІ ст. Таїланд воював з Бірмою, Малайзією і Камбоджею, але на відміну від своїх сусідів ніколи не був нічиєю колонією. У 1782 р. тайці заснували королівство із столицею Бангкок.

На початку ХХ ст. в Таїланді були ліквідовані феодальні порядки Сіаму і введене адміністративне управління за європейським зразком. В результаті державного перевороту в 1932 р. монархія стала конституційною. А в 1939 р. країна стала називатися Таїландом. Під час Другої світової війни вона уклала союз з Японією проти Лаосу.

Історія країни у ХХ ст. була відмічена серією військових переворотів і політичної нестабільності. У 1990 р. до влади прийшов демократично обраний коаліційний уряд. Відтоді в країні триває новий етап економічного і політичного розвитку.

Народонаселення і культура. Населення складається з 15 етнічних груп.. Основними з них є група тайці - 75 %, 14 % - китайці, 4 % - малайці. Офіційні мови – тайська, китайська, використовується англійська.

Цікаві факти. Тайська мова складається переважно з односкладних слів. До того ж один й той самий склад, вимовлений з різною інтонацією, може мати різне значення. В повсякденній розмовній мові тайці використовують 12-годинну шкалу, тобто, наприклад, говорять 6 годин, а не 18.

Державна релігія країни - буддизм, який сповідують 95 % віруючих. Серед інших релігій популярне християнство (6 %) та іслам (4 %). В країні дуже шанується релігія, про що свідчить наявність понад 27 тис. храмів, які одночасно є центрами освіти, туризму та громадського життя. Як істинні буддийці, тайці поважають старших, вчителів і приватну власність. Монарх і члени його родини вважаються священними людьми. Придворний етикет передбачає, що короля не можна торкатися.

Таїланд часто називають країною посмішок. Посмішка є своєрідною перепусткою в будь-яку установу, на підприємство, у заклад. В Таїланді багато різноманітних традицій і звичаїв, зокрема, забороняється входити до храму взутим, торкатися плеча чи голови тайця, яка вважається священною, а також публічно проявляти ніжність чи гнів. Взагалі в країні вітається стримана поведінка людей. Цікавим є й той факт, що в Таїланді зародився один з жорстких видів спорту – кікбоксінг.

Природні умови і ресурси. На півночі і заході країни рельєф гірський, на сході підвищений у вигляді плато, яке займає третину території країни, у центрі – рівнинний. Тут розташована Менамьска низовина – долина головної річки країни Менам-Чао-Прая. Південна частина Таїланду також низовинна, але рівнинність порушується окремими кряжами і височинами. Клімат країни субекваторіальний мусонний з високою вологістю. Сухий сезон триває з листопаду по квітень, вологий – з травня по жовтень. З літніми мусонами пов’язані значні опади, річна кількість яких коливається від 1000 мм на рівнинах до 3000 мм в горах. Переважають лісові ландшафти. Лісами, які відрізняються різним видовим складом, зайнято понад чверті території країни. Вирубка лісів суворо заборонена. В Таїланді росте багато екзотичних квітів, які прикрашають різні куточки в населених пунктах і на узбережжі. Серед них орхідея – символ країни.

Економіка країни. Таїланд - аграрна країна, дуже залежна від іноземного капіталу, хоча є експортоорієнтованою. Населення переважно зайняте лісозаготівлею, землеробством, рибальством. Ведеться також видобуток олова, вольфраму, коштовного каміння. В країні переважають харчова та легка галузі промисловості, розвиваються й окремі галузі машинобудування, що виробляють ліцензійну продукцію на експорт.

Торговими партнерами є Китай, Японія, Великобританія, США. Експортує Таїланд - рис, промислове обладнання, коштовне каміння, готові вироби легкої промисловості. Імпорт складається з нафтопродуктів. Однією з найбільш динамічно розвиваючих галузей є туризм. Туристична галузь займає перше місце в економіці країни за доходами. Для туристичних фірм передбачені значні податкові пільги. Ця галузь відрізняється дуже високими іноземними інвестиціями з Японії, Німеччини, США, Сінгапуру, Австралії та ін. країн.

Туризм. Нині Таїланд вважають туристичною Меккою Південно-Східної Азії. Туризм в цій країні багатопрофільний, що зумовлено, як туристичними ресурсами, так і традиціями країни та рівнем обслуговування. Щорічно туристичний потік до країни збільшується, а темпи його приросту сягають пересічно 12-16 % за рік. За даними ЮНВТО у 2012 р. у Таїланді зафіксовано понад 22 млн. туристичних прибуттів з доходом понад 30 млрд. дол. Доходи від туризму складають значну частку ВВП країни (пересічно 8-10 % на рік).

Туристичний потік формується переважно з туристів, що прибувають з сусідніх країн (Малайзії, Китаю, Японії, Республіки Кореї), а також з США, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, країн Скандинавії, зокрема Швеції та Росії. В останні роки країна стала популярною й для туристів з України. Найбільший її ринок – це туристи з Малайзії та Китаю (близько 2 млн. чол.). З країн СНД попереду Росія (25 % туристів, що в’їзжають до країни, що у 2012 р. склало 1,3 млн. осіб). Кількість туристів з України сягає пересічно на рік 10-15 тис. осіб.

Туристів з країн Азії приваблюють переважно видатні історико-культурні місця Бангкоку та його околиць, а туристів із західних країн – комфортні пляжі на півдні Таїланду.

Розвитком туризму в країні займається Туристичне Управління Таїланду. Ще у 60-ті роки ХХ ст. воно стало першою організацією, яка зайнялася просуванням тайського туризму на світові ринки. Під керівництвом Управління в усіх регіонах країни працюють його місцеві офіси. Є представники цієї державної організації й понад у 20 країнах світу.

Крім Туристичного Управління Таїланду різними аспектами туризму займаються Тайська Асоціація Готелів, Тайська Асоціація туристичних агентств, Тайське Виставкове бюро. Для допомоги іноземцям та їх підтримки в скрутних ситуаціях уряд країни створив окрему туристичну поліцію з відділками у великих центрах туризму і рекреації.

Туристичними ресурсами країни є насамперед сприятливі, подекуди екзотичні природні умови: мусонний клімат, живописні гірські системи, пляжі з кораловими берегами південних островів, тропічні джунглі, мангрові зарості, різноманітний тваринний світ, Тут водяться слони, у тому числі й білі - символ країни, носороги, тигри, леопарди, гібони, буйволи, крокодили, понад 50 видів змій, багато видів птахів і риб, більшість з яких перебувають під охороною у заповідниках і національних парках, серед яких Кхауяй і Тхунгсаленглуай.

В країні діє дві екзотичні ферми – крокодилова і зміїна, які відвідуються туристами, а також парк орхідей, колекція кактусів, каскади штучних озер і водоспадів, піщані пляжі тощо. Природні умови у поєднанні з добре розвиненою інфраструктурою сприяли розвитку туризму задля відпочинку і розваг. Туристам пропонується перехід на слонах через джунглі, сплавлення гірськими річками, вітрильна регата тощо.

Серед культурно-історичних ресурсів виділяються різноманітні храми, королівські палаци, руїни давніх міст та ін. Серед них у столиці, яку часто називають Венецією Сходу, комплекс Великого Королівського палацу, палац Віман Мек – найбільша споруда із золотого тикового дерева, Храм Смарагдового Будди, Мармуровий храм, Храм Золотого Горба, храм Світанку з баштою висотою 104 м та ін. (всього у місті 400 буддійських храмів).

На відстані 80 км від Бангкоку розташовані руїни давнього міста Аюттайя, яке протягом 400 років було столицею Таїланду. Нині сюди прибувають тисячі туристів.

Об’єктами туризму у Таїланді є й так звані хатки духів. Це своєрідні невеличкі споруди, які ставляться перед будинками, готелями та офіційними офісами. Тайці постійно приносять духам їжу та питво, квіти й ароматні палички і таким чином намагаються вимолити їхню прихильність.

У містах, зокрема, у Бангкоці, до послуг туристів пропонується багато різноманітних розваг: нічні клуби і фешенебельні ресторани, концертні зали, музеї, луна-парки, галереї, кінотеатри, масажні салони, більярдні зали і тенісні корти, майданчики для гри у гольф тощо. Тайські газети, що друкуються англійською мовою, щоденно дають детальну інформацію про всі розваги і відпочинок.

До інших найбільш відомих центрів туризму Таїланду належить місто-порт Паттайя, яке часто називають Рив’єрою Таїланду, острови Пхукет, Самуі, Крабі, де розміщено найбільше кліматичних приморських курортів.

Цікаві факти. На півдні південної окраїни Таїланду є провінція Крабі, територія якої залучена до туристичної галузі зовсім недавно. Крабі – це понад сто островів і острівців Андаманського моря, що славляться своїми краєвидами, які вирізняють їх з-поміж інших, можливо іменитіших і більш заслужених курортів країни своєю більшою дикістю або натуральністю та екзотикою. Так, тут можна завітати до «кладовища мушель» – відкладення черепашок, якому майже 75 млн. років! Шанувальники коралових красот можуть вирушити до парку «Му-Ко-Ланта»”, який об’єднує одразу кілька островів. Тут цікаво побувати в печерах, плантаціях орхідей та поселення «морських» циган. Національні парки, яких тут кілька, приваблюють туристів своїми водоспадами, мальовничими ставками, ботанічними садами з дуже пишною тропічною рослинністю. А затока Пханг-Нга відома передусім своїми морськими ландшафтами з вапнякових порід, що мають фантастичні форми. Окремі з них утворюють так звані зуби дракона.

Туристичні формальності. Усі, хто прибуває до Таїланду з України, повинні мати діючи паспорти та візу, яка може бути оформлена при в’їзді до країни. Для багатьох країн (таких 40 країн Європи, Азії, Америки) віза не потрібна. Віза дійсна впродовж 90 днів. Митний контроль є обов’язковим для усіх, у тому числі і дипломатів. До країни заборонено ввозити вогнепальну зброю і порнографію. Без мита дозволяється ввозити особисті речі і туалетні приналежності, а також професійні інструменти. Дозволене без митне ввезення однієї фото або відео камери, а також 5 плівок для фотоапарату і трьох касет для відео. Тютюнові вироби вагою до 250 грамів (200 штук), алкогольні напої не більше 1 літру. З Таїланду заборонено вивозити золоті зливки, зображення Будди, крім шийних медальйонів, дорогоцінне каміння і платинові прикраси, а також окремі види фруктів, овочів і рослин. Для вивозу антикваріату чи предметів мистецтва необхідно отримати ліцензію Департаменту образотворчого мистецтва.

ПІДСУМКИ:

Ø Туризм є динамічним явищем Таїланду, який працює на створення ВВП країни.

Ø Таїланд проводить політику інтенсивного просування туристичного продукту на міжнародні ринки.

Ø В країні переважає туризм задля відпочинку і розваг та пізнавальний.

Ø Найбільш популярні центри туризму Бангкок та міста - приморські курорти.

Запитання і завдання для самоконтролю:

1. Оцініть природні умови і ресурси Таїланду для потреб туризму.

2. Які види туризму в країні орієнтуються на природні ресурси?

3. Схарактеризуйте особливості управління сферою туризму в Таїланді.

4. Які конкурентні переваги туризму в країні?

5. Чим обумовлена туристична спеціалізація в регіонах Таїланду?

6. Позначте основні туристичні райони Таїланду на контурній карті, складіть їх туристичну візитку.

7. Розробіть туристичний маршрут країною для українських туристів. Обґрунтуйте свій вибір маршруту.

 

Дискусійні питання:

v Доведіть чи спростуйте твердження про те, що Таїланд є однією з найперспективніших країн щодо розвитку туризму в регіоні.

v Основними ринками щодо залучення туристів на тайські курорти є країни СНД.

Підготуйте есе, обравши одну із запропонованих тем:

ü Екзотичні острови Таїланду.

ü Один день з тайцем.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.013 сек.)