АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Джерела інформації. 1. Воскресенский В.Ю. Международный туризм /В.Ю

Читайте также:
  1. Актуальність проблеми надійності діючих систем криптографічного захисту інформації.
  2. Архаїчні джерела української культури
  3. АУДИТ ІСТОРИЧНОЇ ФІНАНСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
  4. Аудит та огляд фінансової звітності та іншої історичної фінансової інформації.
  5. Баланс підприємства як найважливіша форма звітності, його структура та джерела даних для складання.
  6. Балансовий метод відображення і узагальнення інформації
  7. Блок 8-3. КАРТИ — ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ.
  8. Бюджетний дефіцит та джерела його фінансування.
  9. Бюджетний дефіцит, його причини, види та джерела покриття.
  10. Вибір необхідних технічних засобів (ІМ і РО) для отримання інформації про змінних технологічного процесу
  11. Вибір способів формування ООД у тих, кого навчають з теми «Класифікація способів захисту інформації», та способи реалізації
  12. Види майна суб'єктів господарювання та джерела його формування

1. Воскресенский В.Ю. Международный туризм /В.Ю. Воскресенский. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2008. – 463 с.

2. Мальська М.П., Гамкало М.З., Бордун О.Ю. Туристичне країнознавство. Європа: Навч. посібник /Мальська М.П., Гамкало М.З., Бордун О.Ю. – К.: ТОВ Центр Учбової літератури, 2009. – 224 с.

3. Романов А.А. Зарубежное туристское краеведение / А.А. Романов. – М.: Советский спорт, 2001. – 287 с.

4. Туризм і Греції uk.wikipedia.org/wiki/Туризм_у_Греції‎ (у режимі доступу).

5. Порядок перетину кордону громадянами України http://uk.wikipedia.org/wiki/Порядок_перетину_кордону_ громадянами_ України (у режимі доступу).

 

Туреччина

Загальні відомості. Офіційна назва Туреччини - Турецька республіка. ЇЇ площа становить 780 тис. км2, населення – 65 млн. чол. Туреччина є парламентської республікою, унітарною державою. Столиця – місто Анкара. Країна поділяється на 8 областей. Туреччина розглядається у складі Європейських країн як туристська країна (за визначенням ВТО) і належить до групи країн Східного Середземномор’я.

Туреччина підписала у 1996 р. митний союз з ЄС, сподіваючись на збільшення інвестицій, хоча останні залишаються незначними – до 1 млрд. дол. на рік. Туреччина вподовж 50 років є членом НАТО, підтримує стратегічне партнерство з Ізраїлем. Головний пріоритет Туреччини - вступ доЄС.

Географічне положення. Туреччина розташована в Азії і в Європі, на перетині важливих міжнародних шляхів. На сході вона межує з Грузією, Вірменією, Іраном, на південному-сході – з Іраном і Сирією, на північному-заході – з Болгарією та Грецією. Протяжність суходільних кордонів - 2631,5 км. Протяжність берегової лінії – 6606 км. Країна омивається водами Чорного, Мармурового, Егейського та Середземного морів, що сприяє розвитку приморських видів туризму і рекреації. Значна частина Туреччини розташована на півострові Мала Азія.

Історія формуванні і розвитку країни. Розташована на перехресті двох континентів, Туреччина в різні часи була стратегічним регіоном великих імперій. Близько 1500 р. до н.е. тут оселилися хети, а за ними – перси і греки. На початку У ст. нашої ери ця територія стала частиною могутньої Візантії., яка була східною частиною Римської імперії. В ХІ ст. владу над цією територією захопили мусульмани – сельджуки. Саме вони принесли сюди іслам і сформували турецьку мову. У ХУ ст. тут виникла Османська імперія, яка швидко підкорила усі території навколо себе. Спад в імперії розпочався в ХУІІ ст., хоча остаточно вона припинила своє існування тільки у 1920 р. Внаслідок національно-визвольних війн у 1923 р. виникла незалежна Турецька республіка. Нині зовнішня політика держави орієнтується на співдружність з ЄС і країнами-сусідами.

Природні умови і ресурси Туреччини сприятливі для розвитку туризму. Особливе значення мають протяжна берегова лінія теплих морів, середземноморський тип клімату, переважно підвищений рельєф. У Середземноморське узбережжя Туреччини вдаються дві широкі і зручні затоки – Анталія і Мерсинська, що розділені Кілікійським півостровом. Західне узбережжя також дуже порізане. Гірські хребти підходять близько до узбережжя, розділяючи морські акваторії.

Рельєф Туреччини представлений двома великим нагір’ями – Малоазійським та Вірменським. Крім того, на її території є незначні за площею приморські низовини і окраїнні плато. Така орографія поверхні є привабливою для туристів, хоча для розвитку господарства в цілому складною. Панують гірсько-степові та напівпустельні ландшафти. Ліси збереглися лише на схилах гір вище 400-600м. У зоні вологих субтропіків нині переважає культурна рослинність.

У Туреччині створено багато національних природних парків, які часто є перлиною того чи іншого курорту або входить в пізнавальну екскурсійну програму курортних околиць.

Народонаселення і культура. Національний склад населення майже однорідний: 80 % складають турки, 18 % - курди, 2 % - інші. Віросповідання – іслам (суніти), офіційна мова – турецька. В сучасні й турецькій мові багато взято з французької та італійської мов. Дуже поширеними в країні є англійська та німецька мови. У письмі використовується латинський алфавіт. Для підписів на сувенірах, предметах культу, у мечетях і школах Корона використовується арабська мова.

Туреччина вважається молодою країною, оскільки у віковій структурі населення країни переважає молодь віком до 25 років (майже 60 % населення). Відзначається країна й своєю кухнею, яка надзвичайно смачна і різноманітна. Серед рибних страв Користуються попитом страви з морепродуктів - осьминоги, кальмари, мідії. Серед м’ясних страв – це кебаб, шаурма, бонфіле. Також дуже поширені плови, різноманітні пиріжки, манти та східні солодощі – пахлава, курабьє, галети з медом тощо.

Економіка країни. Держава відіграє провідну роль в економіці країни, але швидко розвивається й приватний сектор економіки, особливо в легкій промисловості.

Сфера послуг забезпечує у Туреччині 52 % ВВП, аграрний сектор дає до 18 % ВВП. Основні статті експорту – текстиль та одяг, шкіра і вироби з неї, ангорська вовна, будматеріали, нафтопродукти, металовироби, сільськогосподарська продукція; статті імпорту – машини та промислове обладнання, транспорті засоби, нафта, газ, продукція хімічної промисловості, автомобілі.

Особливе місце в економіці країни посідає туристична галузь, розвиток якої є національним пріоритетом. Для створення туристичної інфраструктури залучаються значні інвестиції.

Турецький капітал намагається зайняти лідируючи позиції в освоєнні нафтових родовищ Каспію та будівництві трубопроводів (Баку-Тбілісі –Джейхан), розширює зв’язки з Казахстаном та Туркменістаном.

Туризм. Нині Туреччина є однією з найбільш відвідуваних туристами країн світу. У 2012 р. туристичні прибуття до країни склали майже 36 млн. Це обумовлено швидкою розбудовою туристичної інфраструктури та доступністю цін. Туреччина є також країною туристичних виїздів, які у тому ж 2012 р. зафіксовані на показнику у близько 26 млн.

Туристична галузь Туреччини знаходиться у компетенції Міністерства культури і туризму. Його туристична політика позначилася підвищенням конкурентоспроможності національного туристичного продукту та зростанням на світовому туристичному ринку, що забезпечило країні одні з найвищих у світі темпів зростання. На туризм у створенні ВВП припадає близько 17% (2010 р.), а за розмірами прибутків у бюджет Туреччина піднялася на 18 місце у світі (2011 р.). Частка країни у міжнародному туризмі складає майже 3 %. Залучивши іноземні інвестиції (переважно німецькі) були побудовані та реконструйовані готельні комплекси, транспортні сполучення, здійснене підвищення кваліфікаційного рівня працівників сфери обслуговування. Пріоритетними видами туризму є відпочинок на морі та пізнавальний туризм.

Анкара є не тільки столицею держави, а й важливим туристським центром. Тут є багато історичних визначних місць, архітектурних пам’ятників, музеїв, галерей, театрів тощо.

Привертає велику увагу туристів мавзолей Ататюрка – засновника держави Мустафи Кемаля. З архітектурних пам’ятників найбільш цікавими є цитадель, мечеть Хайджи-байрам і всесвітньо відомі римські бані.

Серед інших історичних міст Туреччини особливою пошаною у туристів користується Стамбул, колишня столиця країни. На його берегах схід зустрічався із заходом ще у часи Гомера. Вважають, що головним парадоксом Стамбулу є те, що Азія тут – Європа, а ось Європа – справжня Азія. Пояснюється це перетинанням Босфору, коли дійсно в географічній Європі, ти ніби в галасливій Азії, з базарами і суєтою. А перетинаєш протоку по довгому мосту у зворотному напрямку і опиняєшся в чистому європейському місті. Однак, головною ознакою міста є все-таки багатство архітектурних пам’ятників. Найбільш відвідувані туристами є Блакитна Мечеть, палац Топ-Капи, собор Святої Софії, фортеця стародавнього Константинополя. Дуже популярною є мечеть Ейюн – третя головна святиня ісламського світу. Для місцевих жителів найгарнішою є мечеть Сулейманіє. Й дотепер в ній зберігається мавзолей султана Сулеймана та його дружини українки Роксолани.

На території палацу Топ-Капи розташовані Археологічний музей і Музей давнього Сходу, де представлені предмети колишніх цивілізацій. Велику зацікавленість у туристів викликають численні музеї: Музей ковдр, Музей авіації, Музей міста, Морський музей та ін. Туристам пропонується також цікава екскурсія протокою Босфор та відвідування неповторних стамбульських базарів, де завжди багатолюдно і жваво.

Місцем пізнавального туризму є знаменитий горб Псарлик поблизу міста Чанакалле. Тут знайдені залишки всесвітньо відомої Трої, більш як десять поселень різного віку. Нині до уваги туристів руїни храму Афіни, театрів, окремих вулиць стародавнього часу.

До туристичних об’єктів пізнавального туризму належать також національні природні парки, які органічно поєднують природу з пам’ятками історії та архітектури, підземні міста.

Цікаві факти. Цивілізації, що змінювали одна одну у Передній Азії, наклали свій відбиток на силуети міст. Так, печерні міста Каппадокії з часів хетів за відсутності лісу для будівництва вирубували тут житло у скелях. А з 365 кімнат палацу Ісхан-Паши відкривався дивний вид на озеро Ван і гору Арарат.

Значна частина туристів приїжджає до країни з метою відпочинку на морських узбережжях. Найбільшими курортами Туреччини є Анталія, яку поправу називають Турецькою Рів’єрою, Кемер, Аланья, Мармарис, Кушадаси, Ізмір, Сіде. Кожний з них є унікальним у своєму роді, оскільки відрізняється своїм географічним положенням, додатковими послугами, інфраструктурою та й віком.

Цікаві факти. Свідками минулих епох є візантійські, генуезькі й османські фортеці, які зруйновані часом і війнами. Так, цитадель в Трабзоні була закладена візантійцями, астіни і башти – зводили вже сельджуки. Південніше, у національному парку Алтиндере, на висоті 1200 м знаходиться викарбуваний у скалі відомий грецький Сумельський монастир. У горах неподалік від Юсуфелі збереглися грузинські церкви.

Туреччина має всі умови для подальшого розвитку туристичної індустрії та розширення своєї туристичної галузі. До переліку інноваційних видів туризму нині є зимові та повітряні види туризму та медичний. Районами нового освоєння щодо гірськолижного туризму є Східний Анатолійський регіон. Медичний вид туризму впевнено набирає обертів в багатьох регіонах країни, спираючись на високий фаховий рівень лікарів та порівняно недорогі послуги на лікування. Серед нових для Туреччини різновидів туризму виділяють яхтовий, підводний, спелеологічний та безліч інших, включаючи навіть спостереження за птахами, яких тут налічується 450 видів, в природних умовах.

Туристичні фірми України пропонують найрізноманітніші тури Туреччиною, які пов’язані з відвідуванням найбільш цікавих туристичних місць. Популярними серед українців є тури «Турецький сапфір», «Літня казка», «Слідами великих цивілізацій», «Турецькі сапфір Істамбул» та ін..

Туристичні формальності. З 1.08.2012 р. був скасований візовий режим між Туреччиною та Україною. Згідно з новими правилами, громадяни України можуть уїжджати на територію Туреччини без візи терміном перебування до 30 днів, за умови, якщо загальний строк перебування на території Турецької республіки не перевищуватиме 90 днів протягом шести місяців з дати першого в’їзду. Громадянам України, які мають намір перебувати на території країни довше максимального терміну, необхідно мати візу. Заборонено ввозити в країну і вивозити з країни наркотики, ліки, які містять значну кількість наркотичних речовин, зброю, антикваріат. Усі ювелірні вироби, фотоапарати і відео камери повинні декларуватися. Обмежень на пересування по країні не існує.

ПІДСУМКИ:

Ø Туреччина належить до країн, що динамічно розвиваються.

Ø Туризм – пріоритетна галузь економіки країни.

Ø В Туреччині переважає туризм за для відпочинку, а також культурно-пізнавальний, які зосереджені на узбережжі морів та в Стамбулі й Анкарі.

Ø Існують диспропорції в розвитку туризму в країні.

Запитання і завдання для самоконтролю:

1. Як історія Туреччини вплинула на сучасний розвиток країни?

2. Позначте на контурній карті найбільші курорти Туреччини. Складіть порівняльну характеристику двох курортів.

3. Чим відрізняється курорт Анталія від інших курортів країни?

4. Чому в столиці Туреччини Анкарі менше туристичних об’єктів, ніж в Стамбулі?

5. Запропонуйте туристичний маршрут по Туреччині для групи туристів з України (свій вибір обґрунтуйте).

Дискусійні питання:

v Туреччина – основний туристичний напрямок українців.

v Шопінговий туризм Туреччини – конкурентна перевага чи недолік.

Підготуйте есе, обравши одну із запропонованих тем:

ü Літні канікули в Туреччині.

ü Турецький туристичний сервіс.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)