|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Хід виконання роботи. 1.Готують два витяги зольних елементів: водний і кислотний (10%-на НСl)1. Готують два витяги зольних елементів: водний і кислотний (10%-на НСl). Об’єм попелу має бути в чотири рази меншим від об’єму розчинника. Отримані розчини настоюють 15 хв і фільтрують через маленькі фільтри. 2. Беруть добре вимиті, сухі предметні скельця і розкладають їх на папері. На скельця наносять відповідні реактиви. На відстані 2-3 мм від краплі реактиву наносять краплю досліджуваного розчину. Обидві краплі добре перемішують і розмазують по склу. Скло підписують і залишають на папері до тих пір, поки рідина не підсохне. Далі при малому та великому збільшенні мікроскопа розглядають утворені кристали зольних елементів. 3. У водному розчині виявляються розчинні в воді хлориди. Реактивом на хлориди є сірчанокислий талій (Tl2SO4). Реакція йде так: 2KCl + Tl2SO4 ® 2 TlCl + K2SO4 Хлористий талій випадає в осад у вигляді чорних хрестоподібних або мечоподібних кристалів. Для реакції на хлориди можна також користуватися AgNO3. При додаванні реактиву утворюється білий осад (реакцію проводять у пробірці). 4. У другому (кислому) розчині виявляють калій, кальцій, магній, фосфор, сірку, залізо. Для виявлення калію служить 1%-ний розчин хлорної платини: 2KCl + PtCl4 ® K2PtCl6 Осад кристалізується у вигляді жовтих октаедрів і інших правильних фігур (Рис. 1, А). Або Na2PbCu(NO2)6 + 2KCl → K2PbCu(NO2)6 + 2NaCl За наявності калію утворюються чорні та коричневі крис тали (Рис.1, Б).
Для виявлення кальцію беруть 1%-ний розчин сірчаної кислоти: СаСl2 + H2SO4 → CaSO4 + 2HCL - голчасті кристали гіпсу (Рис.2). Для виявлення магнію краплю досліджуваного розчину спершу нейтралізують аміаком (на скло наносять невелику краплю аміаку і краплю досліджуваного розчину), а потім вже поєднують з краплею реактиву, яким є NaHPO4:
NaHPO4+MgCl2+NH3® NH4MgPO4 + 2NaCl Кристали мають вигляд квадратів, прямокутників, крил (Рис.3) Н3PO4+12(NH4)2MoO4+21HNO3 → (NH4)3PO4×12MoO3¯+21NH4NO3 +12H2O. Для виявлення заліза користуються звичайною кольоровою реакцією з жовтою кров’яною сіллю: 4FeCl3+ 3K4Fe(CN)6 ® Fe4[Fe(CN)6]3 + 12KCl. Реакцію проводять на фарфоровій пластинці або в пробірці. 5. Зарисовують кристали виявлених елементів. Роблять висновок про наявність елементів у рослинних тканинах.
Робота 34 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |