|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Семінарське заняття № 8
Питання для обговорення Гроші, як субстанціональна категорія ринкового господарства та розвинута форма товарних відносин. ●Гроші як субстанціональна категорія ринкового господарства та розвинута форма товарних відносин. ●Металічна і номіналістична теорія грошей. ●Концепції виникнення та суті грошей Концепції виникнення грошей. Функції грошей. Гроші та ціна. ●Специфіка вартості грошей. ●Функції грошей та їх еволюція. ●Гроші та ціна. ●Теорія грошей К.Маркса. Грошовий обіг та його закони. Рівновага грошової та товарної мас. Модель І.Фішера. ●Грошовий обіг і його закони. ●Грошова маса, її структура та агреговані показники. Роль золота. ●Грошовий ринок. ●Пропозиція та попит на гроші. ●Рівновага грошової та товарної мас. ●Модель І.Фішера. ●Сучасний монетаризм Н.Фрідмена. Грошова система, її основні типи. Інфляція та її соціально–економічні наслідки. ●Грошова система, її основні елементи та типи. ●Еволюція грошових систем. ●Види та природа сучасних грошей. ●Створення грошової системи в Україні. ●Суть, причини та види інфляції. ●Теорія інфляції. ●Стагфляція. ●Соціально-економічні наслідки інфляції. Антиінфляційна державна політика. ●Грошові реформи: їх суть і спрямування. ●Сучасні проблеми конвертованості гривні. ●Форми міжнародних грошей, їх суть.
Терміни та категорії Гроші, вартість грошей, функції грошей, ціна, грошовий обіг, грошова маса, грошові агрегати, грошовий ринок, пропозиція грошей, попит на гроші, ринкова рівновага, модель І.Фішера, грошова система, інфляція, дефляція, стагфляція, антиінфляційна політика, монетаризм, металістична теорія грошей, номіналістична теорія грошей, кількісна теорія грошей, інфляція, валюта, конвертована валюта, курс валюти, грошова реформа, гіперінфляція, галопуюча інфляція.
Теми рефератів 1. Інфляція, причини виникнення і методи боротьби з нею. 2. Особливості товарно – грошових відносин в умовах азіатського, античного і феодального способів виробництва. 3. Гроші і бартер в сучасній економіці: природа використання. 4. Аналіз законів грошового обігу, сформульованих К.Марксом та І.Фішером. 5. Електронні гроші та форми їх використання.
Проблемні питання 1. Що заміняє гроші в процесі обміну в умовах натурального господарства? 2. В чому основна відмінність концепцій грошей? 3. З яких причин купоно–карбованець не став грошовою одиницею в Україні? Питання для самостійного вивчення 1. Які складові елементи грошової системи дестабілізують грошовий обіг та породжують інфляцію? 2. В яких випадках впроваджується антиінфляційна політика?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |