|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 11: Стадії вчинення злочину
Мета: Вивчити, закріпити теоретичні питання теми стосовно стадій вчинення злочину. Опанувати навички використання і застосування норм права при розв’язанні конкретних ситуаційних задач. І. Відповісти на наступні теоретичні питання:
1. Поняття і види стадій умисного злочину. 2. Готування до злочину. 3. Замах на злочин та його види. 4. Поняття закінченого злочину та його види. 5. Добровільна відмова від вчинення злочину та її відмінність від дійового каяття.
Методичні рекомендації:
У першому питанні необхідно вивчити поняття стадії злочину та визначити чинники, що впливають на визначення стадії злочину. Види стадій злочину за КК України. Кримінальна відповідальність за незакінчений злочин, підстави такої відповідальності, особливості кваліфікації готування до злочину та замаху на злочин. Основні проблеми караності незакінченого злочину та їх вирішення в КК України. При вивченні другого питання слід з’ясувати що таке готування до злочину, поняття за КК України. Види підготовчих діянь за КК України та їх кримінально-правова характеристика. Відмінність готування до злочину від вияву наміру вчинити злочин. У третьому питанні необхідно знати: поняття замаху на злочин за КК України. Види замаху на злочин та їх кримінально-правове значення. Відмінність замаху на злочин від готування до злочину та від закінченого злочину. У четвертому питанні слід вивчити поняття закінченого злочину за КК України. Момент закінчення окремих різновидів умисних злочинів в залежності від особливостей їх юридичних складів. При підготовці відповіді на п’яте питання слід вивчити поняття добровільної відмови при незакінченому злочині за КК України. Кримінально-правові наслідки добровільної відмови від доведення злочину до кінця. Відмінність добровільної відмови від дійового каяття.
ІІ. Розв’язати задачі:
35. Гаврилов з метою викрадення цінностей проник у квартиру Макарових. Там він склав у портфель різні цінні й антикварні речі, а потім знайшов ще літрову пляшку горілки, випив її й в стані сильного алкогольного сп’яніння заснув. У такому стані його й було затримано. Гаврилова було засуджено за вчинення закінченого злочину, крадіжки (ст.185 КК України), тому що частину викраденого майна, а саме пляшку горілки (вартістю 64 грн.), законний власник втратив - Гаврилов її випив. Вивчить ст.51 КоАП України й ст.185 КК України. Чи вірне рішення прийняв суд? 36. Воропай вчинив крадіжку грошей з каси підприємства. Гроші він приніс додому. Потім зайшов до сусіда за порадою стосовно можливих шляхів використання грошей. Сусід вислухав Воропая і пішов до міліції. Воропай хутко зібрав всі гроші, та заніс їх назад до каси підприємства. Проаналізуйте ситуацію та визначте стадію злочину. Чи має місце в даному випадку добровільна відмова? 37. Неповнолітні Гуденко і Гладких з метою крадіжки грошей з каси заводу пробрались на охоронювану територію і, зламавши замок, проникли в бухгалтерію. Побачивши масивний сейф, вони зрозуміли, що заволодіти грошима їм не вдасться, вони покинули приміщення, але на заводському дворі були затримані. Чи підлягають Гуденко і Гладких кримінальній відповідальності?
Література:
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |