|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 15: Звільнення від кримінальної відповідальності
Мета: Вивчити, закріпити теоретичні питання теми стосовно звільнення від кримінальної відповідальності. Опанувати навички використання і застосування норм права при розв’язанні конкретних ситуаційних задач. Зміст і послідовність виконання завдання: І. Відповісти на наступні теоретичні питання:
Методичні рекомендації:
При підготовці до семінарського заняття з даної теми необхідно вивчити поняття звільнення від кримінальної відповідальності. Визначити юридичну природу та основний кримінально-правовий зміст звільнення від кримінальної відповідальності як окремого інституту в сучасному кримінально праві. Слід з’ясувати правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності за КК України. Проблеми систематизації окремих різновидів звільнення від кримінальної відповідальності в теорії кримінального права. Загальна характеристика спеціальних видів звільнення від кримінальної відповідальності, передбачених КК України. При підготовці відповідей на питання семінара слід вивчити поняття та підстави звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям, звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із примиренням винного з потерпілим, звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки, звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки, звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.
ІІ. Розв’язати задачі:
53. Адвокатом Петренка, який обвинувачувався у вчинення зґвалтування (ч. 1 ст. 152 КК), було подано клопотання про звільнення його підзахисного від кримінальної відповідальності у зв’язку з тим, що Петренко вчинив злочин вперше, щиро покаявся, вагітна потерпіла ніяких претензій до нього не має і до органів РАГСу подана заява про укладення шлюбу між Петренком та потерпілою. Слідчий відмовив у задоволенні цього клопотання і адвокат звернувся зі скаргою до прокурора. Чи є підстави для звільнення Петренка від кримінальної відповідальності?
54. Винний у вчиненні побоїв (ч. 1 ст. 126 КК) Ігнатов був звільнений від кримінальної відповідальності за ст. 48 КК, оскільки він на момент розгляду справи в суді не міг бути визнаний суспільно небезпечним. Суд мотивував це рішення тим, що Ігнатов проходить строкову військову службу, після вчинення побоїв з’явився із зізнанням, щиро покаявся, а також те, що він раніше не судимий. Чи мав суд підстави для застосування положень ст. 48 КК?
55. 4 лютого 2002 року Гур’янов знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, вчинив хуліганство (ч. 1 ст. 296 КК України), а 7 травня 2004 року він скоїв умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду від 26 травня 2007 року він був засуджений за обидва вказані злочини. В касаційній скарзі Гур’янов наполягав на незаконності його засудження за хуліганство і просив звільнити його від кримінальної відповідальності за цей злочин на підставі ст. 49 КК України. Чи підлягає касаційна скарга задоволенню?
Література:
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |