|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Література. Методичні рекомендації студентам щодо підготовки семінарського заняття
Основна: 1, 2, 7, 13,19, 21 Додаткова: 29, 30, 33, 36, 38, 62, 64, 66, 78, Методичні рекомендації студентам щодо підготовки семінарського заняття При вивченні цієї теми необхідно використати знання попередньої теми, яка стосується культури давніх словян. Ця культура характеризується цілісністю і самобутністю. Саме на її основі виникла культура Київської Русі. Основною подією цього періоду було прийняття Київською Руссю християнської культури через Візантію, яка до того ж була прямою спадкоємницею античності та перебувала в цей період у розквіті. Таким чином, церковна організація принесла в Київську Русь досягнення античної культури, синтезованої християнством. Київська Русь долучилась до східноєвропейської культури та загальноєвропейської культурної спадщини і до нових цінностей. Також треба зосередитися на тому факті, що в Київській Русі сформувалась давньоруська літературна мова. Дана мова застосовувалась в усіх сферах суспільно-політичного та культурного життя. Це була мова ділового спілкування, документів, історичної, філософської, художньої літератури. Необхідно познайомитися з пам’ятками писемної культури Київської Русі. Змістовний модуль 2. Розвиток української культури періоду пізнього Середньовіччя, Нової Та Новітньої доби Семінар 4. Українська культура Литовсько-Польської доби – 2 год. План 1. Життя та культура різних соціальних верств за Литовсько-Польської доби. 2. Релігійна ситуація на Україні в період Литви та Польщі. 3. Розвиток освіти. Острозька академія. 4. Книгодрукування та книжкова справа. 5.Виникнення братств та братські школи. 6. Образотворче мистецтво та архітектура, музика періоду Польсько-Литовської доби
Теми рефератів 1.Феномен полемічної літератури 2.Острозький осередок як альтернатива західноєвропейським вищим учбовим закладам.
Тести 1. В якому році було відновлене Київське князівство на чолі з Олельком Володимировичем? а)1240 р.; б)1440 р.; в)1385 р.
2. Які культурні впливи спричинили переорієнтацію української культури в 14 столітті? а) Візантійські; б) Південнослов’янські; в) Західноєвропейські; г) Монголо-татарські; д) Візантійські; е) Арабські.
3. Назвіть автора трактату «Про єдність церкви Божої під одним пастирем» а) Ієронім Празький; б) Петро Скарга; в) Ігнатій Лойола.
4. Встановіть відповідність у назвах братств: а) Львівське; а)Хрестовоздвиженське; б) Київське; б) Успенське; в)Луцьке; в) Богоявленське.
5. Засновником Запорозької Січі вважається: а) Б. Хмельницький; в) П. Орлик; г) Д. Вишневецький.
Запитання для самоконтролю 1. Яка специфіка соціально-політичної і культурної ситуації в період Литви? 2. Які сутність та основні наслідки Люблінської унії? 2. Яку роль відігравала церкви для розвитку культури в період Литовсько-Польської доби? 3. Як розвивалась освіта? Острозька академія та братські школи. 4. Які характерні особливості літературного і видавничого процесу? 5. Які основні напрямки в архітектурі, образотворчому мистецтві, музиці в період Литовсько-Польської доби?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |