|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Загальна характеристика професійних учасників ринку цінних паперівДіяльність по випуску та обігу цінних паперів в Україні (торгівля цінними паперами) може здійснюватися: Торговці цінними паперами (ЦП) можуть здійснювати наступні види діяльності:
Торговці можуть додатково:
На кожний вид відповідної діяльності потрібна ліцензія. Характеристика професійної діяльності на ринку ЦП торговців ЦП наведена в Законі України „Про цінні папери і фондову біржу” (ст. 26-30) Характеристика діяльності прямих учасників національної депозитарної системи наведено в Законі України „Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні”, Указі Президента України від 22.06.99 “Про загальні засади функціонування Національного депозитарію України”. Характеристика діяльності з управління активами — в Законі України „Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди) в Україні”. При цьому слід звернути увагу на те, що інститути спільного інвестування (ІСІ) не є професійними учасниками фінансового ринку і їх діяльність не потребує спеціального ліцензування. Професійні послуги для інститутів спільного інвестування надають компанії з управління активами, які й повинні мати відповідну ліцензію на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів. Порядок функціонування інститутів спільного в Україні регламентується:
Відповідно до Положення 1994 року інвестиційні фонди можуть бути двох типів:
Відповідно до Закону „Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди) в Україні” від 15.03.01: Пайовий інвестиційний фонд — це активи, що належать інвесторам на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються останніми окремо від результатів їх господарської діяльності. Пайовий інвестиційний фонд не є юридичною особою. Корпоративні інвестиційні фонди – створюються в формі акціонерного товариства і для спільного інвестування можуть випускати лише один вид цінних паперів (прості акції). Відповідно до закону ІСІ можуть бути 3-х типів:
ІСІ можуть бути:
Якщо недиверсифікований ІСІ закритого типу здійснює виключно приватне розміщення ЦП та активи якого більш ніж на 50% складаються з корпоративних прав і ЦП, що недопущені до торгів на організовано оформленому ринку ЦП (фондова біржа, позабіржові ІТС), він вважається венчурним фондом і учасниками такого фонду можуть бути лише юридичні особи. Характеристику діяльності по організації торгівлі на ринку ЦП - фондових бірж надано у Законі України „Про цінні папери та фондову біржу” (розділ ІІ). З характеристикою ліцензійних вимог до всіх професійних учасників можна ознайомитися у „Ліцензійних умовах провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів”//Рішення ДКЦПФР від 14.03.2001 №49/60.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |