|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Частинні похідні вищих порядківНехай функція Частинні похідні першого порядку, будучи функціями від х та у, в свою чергу, в якійсь точці Означення 4.1. Нехай функції При цьому Отже, згідно означення, маємо:
Таким чином, для знаходження частинних похідних другого порядку потрібно спочатку знайти частинні похідні першого порядку даної функції, а потім від них знайти відповідні частинні похідні першого порядку. Аналогічно, шукаючи частинні похідні першого порядку від частинних похідних другого порядку, знаходимо тим самим частинні похідні третього порядку. Індуктивно можна означити частинні похідні п -го порядку як частинні похідні першого порядку від частинних похідних (п - 1)-го порядку. Частинні похідні п -го порядку позначають так:
Приклад 4.1. Знайти частинні похідні другого порядку для функції Р о з в′ я з а н н я Знайдемо спочатку частинні похідні першого порядку:
Тоді
Зауваження 4.1. Ми бачимо, що для розглянутої в останньому прикладі функції Приклад 4.2. Розглянемо функцію Покажемо, що для цієї функції в точці О (0;0) існують обидві мішані частинні похідні другого порядку та знайдемо їх. Легко бачити, що частинні прирости в точці О (0;0) дорівнюють:
Тому існують
Якщо ж
Поклавши
При
Отже, для розглядуваної функції
Якщо ж на функцію Теорема 4.1. Нехай функція
Д о в е д е н н я. Виберемо в області D якийсь окіл точки
Розглянемо функцію
в область визначення якої, очевидно, входить відрізок
а отже, й неперервна на відрізку
Легко бачити, що за допомогою функції (4.5) вираз (4.4) можна записати так:
Тоді з рівності (4.5) з врахуванням (4.6) отримуємо
Розглянувши далі функцію
де Розглядаючи функцію
аналогічно до (4.6) отримуємо
де звідки, аналогічно до (4.7), дістанемо
Тоді з рівностей (4.7) та (4.8) маємо
Очевидно, що
Тому, переходячи в рівності (4.9) до границі при Зауваження 4.2. Щойно доведена теорема узагальнюється на випадок мішаних похідних третього і більш вищих порядків.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.017 сек.) |