|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Лікарські засоби – похідні піразолуУ медицині застосовуються як анальгетики, протизапальні та жарознижуючі засоби похідні піразоліну та піразолідину:
Властивості: кристалічний порошок білого або майже білого кольору. У присутності вологи розкладається. Водні розчини при стоянні жовтіють, дуже легко розчинний у воді, розчинний у 96% спирті. Ідентифікація: 1. ІЧ- спектроскопія. 2. Субстанція з розчином перекису водню концентрованого дає синє забарвлення, яке швидко зникає і через декілька хвилин переходить в інтенсивно-червоне. З іншими окисниками (хлорид заліза, хлорне вапно, нітратна концентрована кислота) анальгін також утворює забарвлені продукти окиснення. 3. Підкислений розчин субстанції обережно нагрівають. Пробірку накривають фільтрувальним папером, змоченим розчином калію йодиду та розчином крохмалю. Пари оксиду сульфуру, що виділяються, забарвлюють фільтрувальний папір у синій колір. Формальдегід, що виділяється, з розчином натрієвої солі хромотропової кислоти у кислоті сірчаній дає синьо-фіолетове забарвлення:
4. Субстанція дає реакції на натрій.
5. Підкислений спиртовий розчин субстанції при додаванні розчину калію йодату забарвлюється в малиновий колір (проміжні продукти окиснення), а при подальшому додаванні реактиву забарвлення посилюється і виділяється бурий осад йоду. Кількісне визначення. Йодометрія (ДФУ), пряме титрування, індикатор крохмаль, s = 1. Підкислений розчин субстанції титрують розчином йоду до появи блакитного забарвлення, що не зникає протягом двох хвилин:
Властивості: білий кристалічний порошок, легко розчинний у воді й етанолі, мало розчинний у хлороформі. Ідентифікація: 1. ІЧ- спектроскопія. 2. Відсутність виражених максимумів поглинання в УФ – спектрі 1% водного розчину в інтервалі 230-250 нм. 3. Виділення аміаку при нагріванні з розчином натрію гідроксиду:
2.Визначення азоту в органічних сполуках. Зберігання. У сухому, захищеному від світла місці. Застосування. Психотропний (ноотропний)засіб.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |