|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ЛЕКЦІЯ № 16Тема: Лікарські засоби групи гліцидів. ПЛАН · Загальна характеристика гліцидів. · Глюкоза. · Кальцію глюконат.
Гліциди (вуглеводи) – група органічних сполук, що складаються з вуглецю, водню та кисню. Більшість з них відповідають загальній формулі Сm(H2O)n. За хімічними властивостями гліциди – це полігідроксильні сполуки, що містять або утворюють під час гідролізу альдегідну або кетонну групи. Гліциди (вуглеводи) класифікують: · За кількістю атомів вуглецю в молекулі – тетрози, пентози, гексози, гептози та ін.; · За основною функціональною групою – альдози і кетози; · За кількістю атомів у циклі (для циклічних структур) – фуранози і піранози; · За кількістю моносахаридних одиниць у молекулі – прості вуглеводи (моносахариди, монози), олігосахариди (від 2 до 10 моносахаридів) і плісахариди (понад 10 моносахаридів). Очищають глюкозу перекристалізацією з водних або водно-спиртових розчинів, причому, якщо кристалізацію вести при температурі понад 30ºС – отримують безводну глюкозу, а при температурі нижчій від 30ºС – кристалогідрат, що містить одну молекулу води: C6H12O6. H2O. Властивості: білий кристалічний порошок солодкого смаку, легко розчинний у воді, помірно – у 96% спирті. І дентифікація: Питоме обертання від + 52,5º до + 53,3º у перерахунку на суху речовину. Визначення проводять для 10% водного розчину в присутності розчину аміаку. Для глюкози є характерним явище мутаротації, тобто зміни з часом кута обертання свіжовиготовлених розчинів вуглеводів. Для прискорення встановлення рівноваги як каталізатор додають декілька крапель розчину аміаку. Тонкошарова хроматографія. При нагріванні субстанції з розчином мідно-тартратного реактиву (реактив Фелінга) утворюється червоний осад, крім реактиву Фелінга для окиснення глюкози може бути використаний аміачний розчин срібла нітрату та реактив Несслера:
З фенілгідразином глюкоза утворює осад фенілгідразону, який при нагріванні утворює озазон жовтого кольору з характерною температурою топлення: При взаємодії з мінеральними кислотами та кислотою щавлевою при нагріванні глюкоза утворює оксиметилфурфурол: Оксиметилфурфурол – летка сполука, яка взаємодіє з аналіном або новокаїном, нанесеним на фільтрувальний папір, котрим закривають пробірку. Спочатку утворюється основа Шиффа світло-жовтого кольору, а потів фурановий цикл розкривається з утворенням поліметинового барвника, що має малиново-фіолетове забарвлення. Експрес–реакція: · з тимолом та кислотою сірчаною концентрованою утворюється темно-червоне забарвлення; · при взаємодії з резорцином і кислотою хлористоводневою розведеною – при нагріванні до кипіння з’являється рожеве забарвлення. Кількісне визначення: ДФУ не передбачає визначення кількісного вмісту глюкози в субстанції. Вміст глюкози в розчинах для ін’єкцій визначають: · методом рефрактометрії; · поляриметрія; · йодометрія, зворотне титрування, індикатор крахмаль, s = 1. До субстанції додають надлишок титрованого розчину йоду і розчин натрію гідроксиду: Через 10-15 хвилин додають розчин кислоти сірчаної і надлишок йоду відтитровують натрію тіосульфатом:
Властивості: білий кристалічний порошок, помірно розчинний у воді, легко розчинний у киплячій воді. Ідентифікація: · Метод тонкошарової хроматографії. · Субстанція дає реакції на кальцій з оксалатом амонію утворюється білий осад.
· З гліоксальгідроксианілом в присутності натрію гідроокису, натрію карбонату та хлороформу. Хлороформний шар при струшуванні набуває червоного кольору: · З розчином хлориду заліза утворюється ясно-зелене забарвлення
Кількісне визначення: Метод комплексонометрії, в присутності аміачного буферного розчину, індикатор кислотний хром чорний спеціальний або кальконкарбонова кислота, титрують розчином едетату натрію від червоно-фіолетового до синього забарвлення, s = 1.
Зберігання: у добре укупореній тарі. Застосування: є аналогом кальцію хлориду, антиалергійний, протизапальний, кровоспинний засіб.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |