|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Лікарські засоби – похідні піридинуДо лікарських речовин цієї групи належать похідні піридинкарбонових кислот – ніктинової та ізонікотинової. Властивості. Білий кристалічний порошок без запаху, гіркий на смак, легко розчинний у воді, важко- у спирті, малорозчинний у хлороформі. Ідентифікація: 1. По фізико-хімічним показникам: температура плавлення, ІЧ – спектроскопія. 2. Визначення температури плавлення гідразону (осад жовтого кольору), отриманого при взаємодії з ваніліном. 3. З розчином міді сульфату утворюється блакитне забарвлення і осад, які при нагріванні набувають світло-зеленого кольору, виділяються бульбашки газу:
4. З аміачним розчином срібла нітрату ізоніазід утворює спочатку жовтуватий осад, потім наліт металічного срібла на стінках пробірки:
5.Субстанція дає реакції на піридиновий цикл. При кип’ятінні з 2,4- динітрохлорбензолом утворюється жовте забарвлення, яке від додавання розчину лугу переходить у фіолетове, а потім в бурувато-червоне. Кількісне визначення: 1. Броматометрія, пряме титрування, індикатор – метиловий червоний, s = 1,5. Метод грунтується на окисненні субстанції бромом: 2. Йодометрія в присутності натрію гідрокарбонату, зворотне титрування, індикатор крохмаль, s = ½:
Властивості: світло-жовтий дрібнокристалічний порошок із слабким запахом ваніліну, без смаку, дуже мало розчинний у воді, мало розчиннний у 96% спирті, легко розчинний у кислотах і розчинах лугів. Ідентифікація: 1.Після нагрівання з 2,4- динітрохлорбензолом і додавання лугу утворюється жовтувато-буре забарвлення, що з часом посилюється.
2. При додаванні розчину лугу до спиртового розчину фтивазиду світло-жовте забарвлення переходить у оранжево-жовте. При поступовому додаванні кислоти хлороводневої розчин стає знову жовтим, а потім оранжево-жовтим (підтвердження амфотерних властивостей фтивазиду).
3. При нагріванні фтивазиду з кислотою хлороводневою відчувається запах ваніліну:
Кількісне визначення: Ацидиметрія в неводному середовищі, індикатор – кристалічний фіолетовий. Итрування ведуть до переходу червоно – коричневого забарвлення в сіро – зелене, оскільки солі фтивазиду мають оранжево-жовтий колір, s = 1: Паралельно проводять контрольний дослід (перехід забарвлення від фіолетового до синього). Зберігання. У добре укупореній тарі. Застосування. Протитуберкульозний засіб.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |